Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:40

Kapitalne odrodzenie Magdy Linette w Wimbledonie

Magda Linette w trakcie French Open
Rex Features/East News

Magda Linette w spektakularny sposób rozpoczęła udział w tegorocznym Wimbledonie. W pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju Polka zmierzyła się z Amandą Anisimovą. Mecz rozpoczęła bardzo źle od szybkiej porażki w pierwszym secie. Zdołała jednak podnieść się w trudnej chwili i pewnie pokonała rywalkę w kolejnych partiach.

• Magda Linette w środę rozpoczęła udział w Wimbledonie od pojedynku z Amandą Anisimovą

• Polka zaczęła spotkanie bardzo źle i przegrała pierwszego seta

• Linette zdołała jednak podnieść się po niepowodzeniu w pierwszej partii i w kolejnych zdominowała rywalkę

Magda Linette jest już w drugiej rundzie Wimbledonu. Polka w środę pokonała Amerykankę Amandę Anisimovą. Mecz zaczął się źle dla naszej tenisistki, jednak zdołała ona podnieść się i sięgnąć po zwycięstwo.

Magda Linette awansowała do drugiej rundy Wimbledonu

Magda Linette w środę rozpoczęła swój szósty start w Wimbledonie. W pięciu poprzednich występach Polka nie radziła sobie najlepiej, gdyż tylko raz udało jej się przejść pierwszą rundę. W 2019 roku odpadła w trzeciej rundzie.

Początek tegorocznej rywalizacji również nie był najłatwiejszy. Już przed meczem wiadomo było, że Linette czeka trudne zadanie. Jej rywalką została bowiem utalentowana Amerykanka Amanda Anisimova. 19-latka to m.in. półfinalistka Rolanda Garrosa z 2019 roku.

Mecz rozpoczął się niestety bardzo źle dla Magdy Linette. Polka wyraźnie przegrała w pierwszym secie. Anisimova aż dwa razy przełamała serwis zawodniczki z Poznania i wykorzystała już pierwszą piłkę setową. Linette przegrała 2:6.

Druga partia również zaczęła się od przewagi Anisimovej. Amerykanka znów przełamała Polkę. Tym razem jednak nasza reprezentantka szybko zdołała się pozbierać i wyszła na prowadzenie 2:1. Linette udało się dwa razy przełamać serwis rywalki i nie oddała przewagi. Ta partia zakończyła się jej zwycięstwem 6:3.

Widać było, że Magda Linette weszła w swój właściwy rytm. Od tego momentu to ona dyktowała warunki na korcie. Już na początku trzeciego seta znów przełamała serwis rywalki.

Fatalny początek i kapitalny koniec. Linette pokazała moc

Linette utrzymała własne podanie, a po chwili znowu przełamała rywalkę i prowadziła już 3:0 w gemach! Amanda Anisimova zdołała się jednak zrewanżować i wygrała kolejnego gema przy serwisie Polki. Linette jednak to nie powstrzymało i kolejne punkty wędrowały już tylko na jej konto.

Magda Linette wygrała trzeciego seta 6:1 i zwyciężyła w całym meczu. Polka pokonała Amandę Anisimovą 2:6, 6:3, 6:1 i awansowała do drugiej rundy Wimbledonu. W kolejnej rundzie czekać ją będzie jeszcze trudniejsza przeprawa, gdyż może trafić na rozstawioną z “3” Eliną Svitoliną. Ukrainka walczy o awans z Belgijką Alison Van Uytvanck.