Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Katastrofalny błąd Grzegorza Krychowiaka w meczu i Superpuchar Rosji (WIDEO)
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:59

Katastrofalny błąd Grzegorza Krychowiaka w meczu i Superpuchar Rosji (WIDEO)

yt russian premier liga
screen - youtube.com/Russian Premier Liga

Grzegorz Krychowiak nie będzie dobrze wspominał meczu o Superpuchar Rosji, w którym jego Lokomotiw Moskwa zmierzył się z Zenitem Sankt Petersburg. Polak popełnił katastrofalny błąd przy pierwszej bramce dla rywali, a jego drużyna ostatecznie przegrała aż 0:3.

• Grzegorz Krychowiak zanotował fatalną wpadkę w meczu o Superpuchar Rosji

• Reprezentant Polski przyczynił się do utraty bramki przez jego zespół, czyli Lokomotiw Moskwa

• Mecz zakończył się porażką Lokomotiwu aż 0:3 z Zenitem Sankt Petersburg

Grzegorz Krychowiak zanotował fatalną wpadkę podczas meczu o Superpuchar Rosji. Polak zawinił przy pierwszym golu dla Zenitu Sankt Petersburg. Mecz zakończył się klęską Lokomotiwu Moskwa, w którym występuje reprezentant Polski.

Grzegorz Krychowiak zanotował fatalny błąd

Sobota na długo zostanie w pamięci Grzegorza Krychowiaka, który wystąpił w meczu o Superpuchar Rosji. Niestety nie ze względu na sukces, jaki udało mu się odnieść z Lokomotiwem Moskwa. Polak popełnił fatalny błąd, który przyczynił się do porażki jego zespołu z Zenitem Sankt Petersburg.

Mistrzowie Rosji zwyciężyli 3:0, a na prowadzenie wyszli właśnie po błędzie polskiego pomocnika. W 27. minucie meczu Krychowiak niedokładnie podał do kolegi niedaleko własnej bramki. Piłkę przejął Daler Kuziajew, który płaskim strzałem pokonał bramkarza Lokomotiwu.

Zenit swoją dominację udowodnił po zmianie stron. W 57. minucie na 2:0 podwyższył Sardar Azmoun. Irańczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem ekipy z Moskwy i bez najmniejszych problemów najpierw go ominął, a następnie umieścił piłkę w bramce.

W 71. minucie boisko opuścił Grzegorz Krychowiak. Polak już z ławki rezerwowych oglądał, jak jego koledzy tracą trzecią bramkę. Tym razem nie popisał się Guilherme, bramkarz Lokomotiwu Moskwa, który do tej pory nie miał za wiele do powiedzenia przy sytuacjach bramkowych.

Superpuchar Rosji nie dla Krychowiaka i Rybusa

Brazylijczyk źle przyjął podanie od jednego z kolegów we własnym polu karnym. Piłka odskoczyła od nogi golkipera i moment ten wykorzystał zawodnik Zenitu, który odebrał mu futbolówkę. Ta trafiła ostatecznie pod nogi Aleksandra Jerochina, który ustalił wynik na 3:0.

Całe spotkanie w barwach Lokomotiwu Moskwa rozegrał Maciej Rybus. Sezon ligowy w Rosji startuje już 23 lipca.

Dla Grzegorza Krychowiaka to już kolejny trudny moment w ostatnich tygodniach. Pomocnik został uznany przez kibiców reprezentacji Polski za jednego z głównych winnych blamażu podczas Euro 2020. Zdaniem wielu, piłkarz nie powinien już grać w kadrze (więcej TUTAJ).