Swiatsportu.pl
Cristiano Ronaldo

PEDJA MILOSAVLJEVIC/AFP/East News

Kobieta oskarża Cristiano Ronaldo o gwałt i żąda wielkiego odszkodowania

29 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Cristiano Ronaldo miał dopuścić się gwałtu w 2009 roku. Rok później potencjalnie poszkodowana Kathryn Mayorga ponoć otrzymała od portugalskiego gwiazdora 270 tysięcy funtów, za pozasądowe załatwienie tej sprawy, która ciągnie się do dziś. Według brytyjsk

  • Sprawa domniemanego gwałtu Cristiano Ronaldo na Kathryn Mayordze ciągnie się już ponad dekadę

  • Do zdarzenia miało dojść w 2009 roku, kiedy Portugalczyk przebywał na wakacjach w Las Vegas

  • Teraz była modelka twierdzi, że ma 60 świadków, którzy mogą zeznawać i żąda aż 56 milionów odszkodowania od piłkarza

Cristiano Ronaldo przeżywa w swoim życiu ostatnio wiele zawirowań. Nie milkną spekulacje na temat jego odejścia z Juventusu, o czym dokładniej pisaliśmy dla Was tutaj i tutaj. Tym razem jednak Portugalczyk będzie się zmagał z problemem innego rodzaju.

Kathryn Mayorga w 2018 roku oskarżyła jednego z najlepszych piłkarzy w historii o gwałt, do którego miało dojść w 2009 roku w Las Vegas. Sprawa trwa do dziś, a według "The Sun" była modelka ostatnio zażądała 56-milionowej wypłaty odszkodowania od 36-latka. Jak podkreśla kobieta, 60 świadków jest gotowych złożyć zeznania w tej sprawie.

Cristiano Ronaldo oskarżony o gwałt

Był 2009 rok. Wakacje, które Cristiano Ronaldo spędzał w Las Vegas wraz ze swoim szwagrem i kuzynem. Panowie jeden z wieczorów spędzili w klubie Rain w ośrodku Palms Casino Resort, gdzie Kathryn Mayorga pracowała w obsłudze. Kobieta natknęła się na piłkarza oraz jego towarzyszy w loży VIP i według jej relacji, Portugalczyk w pewnym momencie zaprosił ją do swojego apartamentu.

Luksusowy apartament był wyposażony w jacuzzi na balkonie. Mayorga twierdzi, że odmówiła wejścia do wanny z hydromasażem, ponieważ nie chciała zniszczyć sukienki. Kobieta przekazała, że Ronaldo zaproponował jej ubranie i powiedział, żeby się przebrała w łazience. Wówczas piłkarz miał wejść do łazienki i zachęcać ją do odbycia stosunku. Była modelka miała nie wyrazić na to zgody i zaproponowała, że tylko pocałuje Portugalczyka, aby ten pozwolił jej odejść. Według zeznań kobiety ówczesny 24-latek miał wciągnąć ją do sypialni i zgwałcić oraz powiedzieć, że jest „dobrym facetem” z wyjątkiem „jednego procenta”.

Mayorga zgłosiła to przestępstwo następnego dnia, ale nie podała nazwiska sprawcy. Ponoć w 2010 roku zgodziła się na dotrzymanie klauzuli poufności, za którą miała otrzymać 270 tysięcy funtów brytyjskich. Jednak trzy lata temu złożyła pozew do sądu, tłumacząc, że była wtedy „upośledzona umysłowo” godząc się na to, a dokumenty podpisała pod przymusem.

Piłkarz zarzekał się, że seks był „dobrowolny”, a biuro prokuratora okręgowego w Clark County ogłosiło w 2019 r., ze nie będzie ścigać Ronaldo, gdyż na podstawie przeglądu informacji przedstawionych w tym czasie, zarzutów o napaść seksualną na Cristiano Ronaldo nie można udowodnić ponad wszelką wątpliwość.

Kobieta żądna ogromnego odszkodowania. Ma 60 świadków

Cristiano Ronaldo wielokrotnie podkreślał, że gwałt jest „ohydną zbrodnią, która sprzeciwia się wszystkiemu, w co wierzy”. Zawodnik uważa, że kobieta próbuje promować się jego kosztem.

Adwokat piłkarza, Peter S. Christiansen, wydał oświadczenie w odpowiedzi na „zapalne oskarżenia” skierowane przeciwko jego klientowi.

- Dokumenty, które rzekomo zawierają oświadczenia pana Ronaldo i były zgłaszane w mediach, są kompletnymi fabrykami - można był m.in. przeczytać w dokumencie.

Mimo to Kathryn Mayorga nie ustaje w swoich staraniach. Domaga się odszkodowania wynoszącego w sumie 56 milionów funtów, składającego się na 18 milionów funtów za „przeszły ból i cierpienie”, 18 milionów funtów za „przyszły ból i cierpienie” i 18 milionów funtów, 1,1 miliona za wydatki prawne oraz 1,4 miliona na różne wydatki kobiety związane ze sprawą. To w sumie dwa lata pensji portugalskiego gwiazdora.

Przez jej prawników została również przedstawiona lista 60 świadków chcących zeznawać w tej sprawie. Nie wiadomo, jaki będzie wynik tego sporu, ale pewne zawodnik Juventusu może mieć poważne kłopoty, choć na razie nie ma wystarczających dowodów, orzekających jego winę. Niewykluczone, że kobieta faktycznie próbuje się wzbogacić, ale może mieć po prostu również rację.

Źródło: The Sun

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Piłka nożna

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

Czytaj więcej >
Raheem Sterling w barwach reprezentacji Anglii

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Czytaj więcej >
Mecz reprezentacji Węgier z Francją na Euro 2020

Piłka nożna

Węgry sensacyjnie zremisowały z Francją

Czytaj więcej >
Leo Messi w barwach FC Barcelony

Piłka nożna

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Klub może być nie stać na utrzymanie piłkarza

Czytaj więcej >
Michał Pazdan

Piłka nożna

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

Czytaj więcej >
Kibice reprezentacji Węgier

Piłka nożna

UEFA ukarała Węgry za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro 2020

Czytaj więcej >