Swiatsportu.pl > Inne sporty > Kolejna wielka impreza w Polsce! Chorzów ponownie gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Europy
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:54

Kolejna wielka impreza w Polsce! Chorzów ponownie gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Europy

Projekt bez tytułu - 2021-10-27T152600.717
PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Chorzów po raz kolejny będzie gospodarzem drużynowych mistrzostw Europy. Tym razem Stadion Śląski będzie gościł najlepsze drużyny Starego Kontynentu w 2023 roku. Rywalizacja będzie odbywać się w ramach Igrzysk Europejskich. Polska po raz trzeci będzie gospodarzem DME.

Chorzów drużynowe mistrzostwa Europy gościł pod koniec maja tego roku. Wtedy na Stadionie Śląskim triumfowali Polacy, którzy wyprzedzili Włochów i Wielką Brytanię. Tym samym Biało-Czerwoni obronili tytuł wywalczony dwa lata wcześniej w Bydgoszczy.

Chorzów z kolejną imprezą

W środę Europejskie Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych, Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich oraz Województwo śląskie we wspólnym komunikacie poinformowały o tym, że Chorzów będzie gościł także DME za dwa lata.

Jednak tym razem dojdzie do pewnych zmian. Mistrzostwa rozgrywane są w ligach na zasadzie spadków i awansów. Do tej pory zawody Superligi, a także niższych lig odbywały się w różnych miejscach. W 2023 wszystkie cztery ligi będą rywalizować w jednym miejscu. Do tego rywalizacja będzie odbywała się w ramach Igrzysk Europejskich 2023.

- To kolejny wyraz uznania oraz docenienia pracy i kierunku, który kilka lat temu obraliśmy na Śląsku. Konsekwentnie pracujemy nad umacnianiem naszej pozycji na lekkoatletycznej mapie Europy i świata - powiedział Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski cytowany w komunikacie.

Zawody w Chorzowie częścią Igrzysk Europejskich

To kolejne wyróżnienie dla Stadionu Śląskiego, który w ubiegłym roku otrzymał tytuł Lekkoatletycznego Stadionu Narodowego. Latem 2028 roku w Chorzowie odbędą się lekkoatletyczne mistrzostwa Europy.

- Zagwarantujemy drużynową rywalizację lekkoatletyczną na najwyższym poziomie, na Śląsk przyjadą najlepsi lekkoatleci Europy. Dla Stadionu Śląskiego będzie to także doskonały sprawdzian organizacyjny przed Mistrzostwami Europy w 2028 roku - powiedział dyrektor generalny European Athletics, Christian Milz.

Polacy na drużynowych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce zdobyli do tej pory cztery medale. Poza złotami wywalczonymi w 2019 i 2021 roku mają na koncie także srebro z 2017 roku i brąz wywalczony trzy lata wcześniej.

Igrzyska Europejskie odbędą się trzeci raz w historii. Inauguracyjne zawody odbyły się w 2015 roku w Azerskim Baku, a cztery lata później gospodarzem imprezy była stolica Białorusi Mińsk. W 2023 roku gospodarzem imprezy będzie Polska, a konkretnie Kraków i Małopolska.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane