Swiatsportu.pl
Real Madryt Florentino Perez

Rex Features/EAST NEWS

Kolejne taśmy Florentino Pereza. Obrażał Cristiano Ronaldo i Jose Mourinho

14 Lipca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Real Madryt znalazł się w poważnym kryzysie wizerunkowym. W mediach pojawiły się kolejne kontrowersyjne wypowiedzi prezydenta klubu Florentino Pereza, który tym razem wziął na celownik m.in. Cristiano Ronaldo i Jose Mourinho. Obu nazwał "idiotami" i powiedział, że są "zepsuci".

  • Real Madryt ma kolejny wielki problem związany z nagraniami rozmów Florentino Pereza

  • Tym razem media opublikowały wypowiedzi prezydenta klubu, w których obraża m.in. Cristiano Ronaldo i Jose Mourinho

  • Wcześniej media przekazały wypowiedzi Pereza na temat legend klubu Ikera Casillasa i Raula

Real Madryt na kilka tygodni przed rozpoczęciem sezonu przechodzi przez poważny kryzys wizerunkowy. W środę "El Confidencial" opublikował kolejne wypowiedzi prezydenta klubu Florentono Pereza, który obraża swoich zawodników.

W środę pojawiły się kolejne nagrania. "El Confidencial" opublikował rozmowy Pereza, który obraża kolejnych piłkarzy Realu. Tym razem nagrania pochodzą z 2012 roku i dotyczą Portugalczyków obecnych w klubie, w tym m.in. Cristiano Ronaldo i Jose Mourinho.

Projekt bez tytułu (46)

Robert Lewandowski szczerze o swoich szansach na Złotą Piłkę

CZYTAJ DALEJ

Real Madryt: Florentino Perez obrażał Cristiano Ronaldo

- Cristiano jest szalony. To idiota. On jest chory, naprawdę chory. Wy naprawdę wierzycie, że on jest normalny? Nie jest! Gdyby taki był, to nie robiłby tych wszystkich głupot, które robi - powiedział Perez o Ronaldo na nagranych rozmowach.

Do tego oberwało się agentowi piłkarza Jorge Mendesowi, a także byłemu szkoleniowcowi "Królewskich" Jose Mourinho. Perez powiedział, że obaj są "zepsuci" i mają wielkie ego i nie dostrzegają tego, jak wygląda rzeczywistość.

- Gdyby widzieli, to by mogli zarobić dużo więcej pieniędzy. Mówiliśmy o np. prawach do wizerunku, ale oni mają takie nastawienie, że wszystko im się źle kojarzy. A przecież reklama to jest coś zupełnie przeciwnego. Oni tego nie rozumieją - słychać na nagraniach.

Kolejne kontrowersyjne nagrania o piłarzach Realu

Na nagraniach, które są pocięte i niekiedy zaczynają się w połowie zdania, można usłyszeć także kilka kontrowersyjnych zdań o Mourinho, i tego, jak traktuje swoich zawodników, a szczególnie Fabio Coentrao i Rocardo Carvalho. - Mourinho to też idiota. Często bardzo źle się zwraca do Fabio Coentrao, ale i do Ricardo Carvalho - słyszymy na nagraniach.

- Z Coentrao nie jest tak, że on nie chce grać w Realu. On po prostu jest głupi. To jeden z tych, co nie mogą nawet zrobić prawa jazdy, a jeżdżą samochodem. Real pożera takich, jak on. Portugalczyka ostatecznie przytłoczyła presja. Coentrao jest chory, a Mourinho to nie obchodzi. Jose zabija takich gości. Mówi mu, że jest gównem i tego typu zdania. To zabija słabych psychicznie - miał powiedzieć prezydent Realu.

We wtorek hiszpańska redakcja opublikowała nagrania, na których obraża Ikera Casillasa i Raula Gonazaleza. W przypadku obu powiedział, że nie prezentują odpowiedniego poziomu, aby występować w Realu Madryt.

Prezydent Realu już wystosował oświadczenie, w którym przekazał, że publikowane rozmowy są wycięte z głębszego kontekstu, a publikacje mają związek z jego zaangażowaniem w projekt Superligi. Jednocześnie poinformował, że sprawą zajmą się jego prawnicy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: