Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Komisja Ligi podjęła decyzję odnośnie kary dla Bartosza Kapustki
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 16.06.2022 02:02

Komisja Ligi podjęła decyzję odnośnie kary dla Bartosza Kapustki

Bartosz Kapustka w barwach Legii Warszawa
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
  • Bartosz Kapustka po wygranej z Pogonią Szczecin 4:2 wziął udział w imprezie urodzinowej

  • Zawodnik Legii Warszawa znalazł się w ogniu krytyki, a jego sprawą zajęła się Komisja Ligi

  • Werdykt okazał się bardzo łaskawy dla 24-letniego pomocnika

Legia Warszawa w ostatniej kolejce mierzyła się z Lechem Poznań. W Polski klasyku padł bezbramkowy remis, a na murawie pojawił się Bartosz Kapustka. To mogło nie do końca spodobać się wszystkim kibicom.

Pomocnik stołecznej drużyny po wygranej 4:2 z Pogonią Szczecin wziął udział w imprezie urodzinowej. Zawodnik tym samym złamał zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Komisja Ligi dopiero teraz podjęła decyzją w tej sprawie i wyrok, a właściwie decyzja organu, jest bardzo łaskawa.

Piłkarze mają problem z zachowaniem ostrożności

Od momentu, w którym wznowiono rozgrywki piłkarskie, było kilka przypadków, kiedy zawodnicy zmalali zasady bezpieczeństwa sanitarnego. A to piłkarze Śląska Wrocław poszli do pubu. A to jeden z zawodników Legii Warszawa robił sobie zdjęcie w restauracji. To tylko dwa przykłady spośród tych, jakich świadkami byli kibice PKO BP Ekstraklasy.

Ostatnim „bohaterem” takie incydentu był Bartosz Kapustka. Pomocnik  po wygranym spotkaniu z Pogonią Szczecin pojawił się na urodzinach koleżanki. Film z imprezy z udziałem zawodnika i kilku innych osób, ukazał się w mediach społecznościowych.

Dopiero w środę 14 kwietnia piłkarz stanął przed Komisją Ligi, aby złożyć wyjaśnienia w tej sprawie. Organ sprawujący pieczę nad polskimi rozgrywkami ligowymi okazał się bardzo wielkoduszny.

Zawodnik Legii Warszawa bez kary za udział w imprezie

O decyzji Komisji Ligi poinformował Jakub Laskowski, dyrektor Legii Warszawa.

- Komisja Ligi ESA odstąpiła od wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec Bartka Kapustki w związku z domniemanym naruszeniem przez zawodnika protokołu sanitarnego - napisał na Twitterze.

To znakomita wiadomość dla sztabu szkoleniowego oraz kibiców „Wojskowych”. Kapustka jest jednym z kluczowych zawodników zespołu. Pomocnik rozegrał w tym sezonie 26 meczów w barwach mistrzów Polski. Piłkarz spędził na boisku 1941 minut i w tym czasie zdobył trzy bramki i miał cztery asysty.

Swój najbliższy mecz Legia Warszawa rozegra w niedzielę 18 kwietnia. Jej rywalem przy Łazienkowskiej będzie Cracovia, a drużyny zmierzą się ze sobą w ramach 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane