Swiatsportu.pl > Siatkówka > Koniec Vitala Heynena w reprezentacji Polski? Selekcjoner zabrał głos
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:48

Koniec Vitala Heynena w reprezentacji Polski? Selekcjoner zabrał głos

Projekt bez tytułu - 2021-09-02T094651.578
Ding Ting/Xinhua News/East News

Siatkarze reprezentacji Polski już jutro powalczą ze Słowenią o awans do finału mistrzostw Europy. Przed arcyważnym spotkaniem głos zabrał Vital Heynen. Selekcjoner Biało-Czerwonych poruszył temat, który od wielu tygodni elektryzuje kibiców w Polsce. Belg wypowiedział się na temat dalszej pracy z Polakami. 

  • Siatkarze reprezentacji Polski w sobotę zmierzą się w półfinale mistrzostw Europy ze Słowenią

  • Przed meczem głos zabrał Vital Heynen, którego przyszłość na stanowisku selekcjonera nie jest jasna

  • Belg wypowiedział się na temat dalszej pracy z polską kadrą

Siatkarze reprezentacji Polski idą jak burza przez mistrzostwa Europy. Wokół drużyny atmosfera jest jednak napięta, a wszystko za sprawą spekulacji na temat przyszłości Vitala Heynena. Selekcjoner wreszcie postanowił zabrać głos w sprawie. 

Siatkarze przygotowują się do meczu ze Słowenią

Siatkarze reprezentacji Polski już jutro rozegrają kolejny arcyważny mecz na mistrzostwach Europy. Biało-Czerwoni o godzinie 17:30 zmierzą się ze Słoweńcami w walce o awans do wielkiego finału turnieju. Przegrany będzie musiał zadowolić się walką o brązowy medal.

Polacy imponują formą w rywalizacji najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Nasi zawodnicy pewnie wygrali swoją grupę, wygrywając wszystkie mecze. Moc pokazali także w ⅛ finału i ćwierćfinale. W pojedynkach z Finlandią i Rosją nie stracili nawet seta.

Mimo bardzo dobrej gry naszej drużyny, która cieszy kibiców, wokół kadry panuje napięta atmosfera. To za sprawą spekulacji dotyczących Vitala Heynena. Po nieudanych dla Polaków igrzyskach olimpijskich przyszłość Belga stanęła pod znakiem zapytania. 

Polacy liczyli na medal najważniejszej imprezy sportowej świata, jednak zakończyli rywalizację już na etapie ćwierćfinału. Odpowiedzialność za słaby wynik spadła właśnie na trenera Vitala Heynena. 

Jego umowa z PZPS wygasa wraz z końcem sezonu reprezentacyjnego. Możliwe zatem, że jutro zobaczymy Belga po raz przedostatni na ławce naszej drużyny. Prezes PZPS Jacek Kasprzyk zdążył już zapowiedzieć, że umowa Heynena nie będzie automatycznie przedłużona. Jeśli trener zechce dalej pracować z kadrą, będzie musiał wziąć udział w konkursie na to stanowisko.

Vital Heynen żegna się z reprezentacją Polski?

Wreszcie na temat spekulacji otaczających jego osobę wypowiedział się sam Vital Heynen. Selekcjoner Biało-Czerwonych udzielił wywiadu dla portalu plusliga.pl. Belg sprawia wrażenie pogodzonego z tym, że jego przygoda z polską kadrą dobiega końca!

- Moje pierwsze spotkanie w roli trenera Polski miało miejsce właśnie w Katowicach – był to mecz z Kanadą. A teraz w weekend znów tam wrócę, nie wiem, czy na swoje ostatnie mecze, ale jest takie duże prawdopodobieństwo - wyznał Heynen. 

Na razie trener jednak koncentruje się na sobotnim meczu. Polacy mają Słoweńcom sporo do udowodnienia. W poprzednim turnieju mistrzostw Europy to właśnie ta drużyna wyeliminowała nas w półfinale.

- Chcemy walczyć i pokazać dobrą siatkówkę. Przed meczem z Rosją powiedziałem chłopakom tylko jedno zdanie - chcę, żeby po meczu w szatni mogli być dumni z tego jak zagrali. To jest najważniejsze, nie sam wynik. Mam nadzieję, że tak samo będzie w Katowicach - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane