Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Niemieckie media krytykują Krzysztofa Piątka. Kolejny słaby mecz Polaka
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:35

Niemieckie media krytykują Krzysztofa Piątka. Kolejny słaby mecz Polaka

Krzysztof Piatek Hertha
twitter.com/@HerthaBSC
  • Krzysztof Piątek zaliczył kolejny nieudany występ w Bundeslidze

• Polski napastnik zagrał 84 minut, ale nie oddał nawet jednego celnego strzału przeciwko RB Lipsk (0:3)

• Niemieckie media surowo oceniły występ reprezentanta Polski w niedzielnym meczu

• Sytuacja Herthy w tabeli Bundesligi robi się coraz trudniejsza

Krzysztof Piątek kilka dni temu udzielił długiego wywiadu magazynowi "Bild", w którym zapowiadał, że jest coraz bliżej powrotu do swojej najlepszej dyspozycji i kibice wkrótce będą mogli zobaczyć "prawdziwego Krzysztofa Piątka". Do tego Polak zapowiedział, że forma całego zespołu idzie w górę i Hertha zacznie prezentować się na miarę swoich możliwości.

Te słowa bardzo szybko zweryfikował RB Lipsk. W niedzielnym meczu podopieczni Juliana Nagelsmanna całkowicie kontrolowali przebieg spotkania, strzelili trzy bramki i pewnie wygrali 3:0. Hertha nie miała w tym meczu nic do powiedzenia.

Krzysztof Piątek po raz kolejny zawiódł w Bundeslidze

W ofensywie zespołu z Berlina zawiódł szczególnie Piątek. Polak wyszedł w pierwszym składzie, ale jego występ był bezbarwny. Napastnik reprezentacji Polski nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę rywali, ale za to zanotował aż sześć strat.

Na tym nie koniec słabych statystyk Piątka w niedzielnym meczu. Polak prowadził w zespole Herthy pod względem przewinień, a do tego spośród wszystkich piłkarzy, którzy wszyli w pierwszym składzie, miał najmniej kontraktów z piłką. Swój występ zakończył w 84. minucie.

Bezbarwny występ Polaka zauważyły niemieckie media. O skali jego słabej gry niech świadczy fakt, że w obszernej relacji pomeczowej magazynu "Kicker", nazwisko polskiego napastnika nie pada ani razu.

Niemieckie media zgodnie uznały polskiego napastnika za najgorszego gracza Herthy na boisku. Portal sportbuzzer.de ocenił występ Polaka na "4,5" w pięciostopniowej skali, gdzie "5" to występ poniżej krytyki. - Nie było co oglądać w wykonaniu Polaka. W 84. minucie został zastąpiony przez Ngankama - skwitował występ Polaka w niedzielnym meczu.

Niemieckie media surowe dla Piątka

Równie surowo występ Polaka ocenił serwis ligainsider.de, który także przyznał Polakowi notę "4,5". Taką samą ocenę otrzymało jeszcze pięciu innych zawodników z Berlina m.in. Dodi Lukebakio czy Sami Khedira.

Także "Bild" uznał Piątka najsłabszym zawodnikiem Herthy w meczu z Lipskiem. Dziennik ocenił występ Polaka na "5" w skali 1-6, gdzie "1" oznacza klasę światową, a "6" występ poniżej krytyki. Taką samą notę otrzymali także Matheus Cunha i Mathew Leckie.

Piątka jako najgorszego zawodnika Herthy w niedzielnym meczu wskazały także dwa specjalistyczne portale whoscored.com i sofascore.com. Ten pierwszy ocenił Polaka na 5,7 w dziesięciostopniowej skali, a ten drugi przyznał polskiemu napastnikowi 6,4.

Po niedzielnej porażce sytuacja Herthy w Bundeslidze mocno się skomplikowała. Stara Dama ma na koncie 18 punktów po 22. kolejkach i zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową. Tuż za nią jest Arminia Bielefeld, która ma tyle samo punktów, ale jeden mecz rozegrany mniej.