Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Krzysztof Piątek kontuzjowany. Polaka może ominąć Euro 2020
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:36

Krzysztof Piątek kontuzjowany. Polaka może ominąć Euro 2020

Krzysztof Piątek kontuzja
INA FASSBENDER/AFP/East News
  • Krzysztof Piątek doznał urazu w środowym spotkaniu swojej Herthy

  • Napastnik nie był w stanie opuścić boiska o własnych siłach

  • Pierwsze doniesienia na temat kontuzji Polaka nie są optymistyczne

Jak pisaliśmy dla Was tutaj, Krzysztof Piątek miał stanąć przed dużym zadaniem w końcówce tego sezonu. Niestety, plany Herthy Berlin wobec Polaka pokrzyżowała jego kontuzja, której doznał we wczorajszym meczu ligowym.

„Pjona” nie był w stanie opuścić murawy bez asysty klubowych lekarzy, którzy wzięli go pod pachy i odprowadzili do ławki rezerwowych. Na pomeczowej konferencji trener berlińczyków Pal Dardal powiedział, że kostka piłkarza reprezentacji Polski wygląda „do du***”. Można zatem spodziewać się najgorszego, czyli braku możliwości wyjazdu napastnika na Euro 2020.

Krzysztof Piątek doznał kontuzji w ostatnim meczu Herthy Berlin

W środę Hertha Berlin zagrała na wyjeździe z Schalke 04 Gelsenkirchen. W pierwszym składzie ekipy gościu wybiegł Krzysztof Piątek, który miał pomóc swojej drużynie w walce o utrzymanie się w Bundeslidze.

Spotkanie dla „Starej Damy” nie rozpoczęło się najlepiej, bowiem już w jego 10. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Gościom jednak udało się odwrócić wynik i ostatecznie wygrać 2:1, co jest znaczącym krokiem w kierunku pozostania w niemieckiej ekstraklasie. Hertha ma bowiem trzy punkty przewagi nad strefą spadkową, na dwie kolejki przed końcem sezonu.

Wielkiego udziału w tym zwycięstwie nie miał jednak Krzysztof Piątek. Polak mógł zaprezentować się przez 58 minut, ale nie wyróżnił się niczym szczególnym. Właściwie najwyraźniejszym akcentem z jego strony w tej potyczce, była odniesiona przez niego kontuzja.

Napastnik reprezentacji Polski spadł na murawę po starciu o górną piłkę i miał duże problemy ze swobodnym chodzeniem. Jak się szybko okazało, nie był w stanie kontynuować gry i utykając na jedną nogę, opuścił boisko przy pomocy klubowych lekarzy.

Piątek nie pojedzie na Euro 2020? „Z jego kostką jest do du***”

Pierwsze wieści płynące z Berlina delikatnie mówiąc, nie są optymistyczne. U Krzysztofa Piątka podejrzewa się uszkodzenie aparatu więzadłowego lub torebki stawowej w stawie skokowym. Szkoleniowiec Herthy – Pal Daradal na konferencji wprost bardzo dosadnie wypowiedział się na temat stanu zdrowia swojego napastnika.

- Nie wygląda to dobrze. Z jego kostką jest do du*** - skomentował Węgier uraz wychowanka Lechii Dzierżoniów.

Jeszcze dziś „Pjona” ma przejść szczegółowe badania, które ostatecznie wykażą, jak poważna jest jego kontuzja. Być może będziemy od razu wiedzieli, czy istnieją szanse, aby 25-latek zdążył szybko wrócić do zdrowia, co umożliwiłoby mu wyjazd na Euro 2020.

Paulo Sousa z grona napastników na ten moment z pewnością zdecyduje się na powołanie Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika. Bardzo możliwe, iż w przypadku nieobecności Piątka, jego miejsce zajmie Karol Świderski, Jakub Świerczok, a nawet Kacper Przybyłko, a można się spodziewać, że na turniej pojedzie nawet dwójka z wymienionych wyżej nazwisk.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane