Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Legendarny piłkarz bezlitosny dla Ciro Immobile. “Wstydziłbym się, gdybym był na jego miejscu”
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 08:00

Legendarny piłkarz bezlitosny dla Ciro Immobile. “Wstydziłbym się, gdybym był na jego miejscu”

ttimmobile
screen - twitter.com/screen - twitter.com/@donmoyn

Ciro Immobile został antybohaterem Euro 2020 po meczu ćwierćfinałowym pomiędzy Włochami i Belgią. Napastnik ewidentnie symulował faul, by wymusić rzut karny. Nagle ozdrowiał, gdy jego koledzy zdobyli gola. Na Włocha spadała lawina krytyki. Zachowania zawodnika nie rozumie m.in. Michael Ballack. Legendarny piłkarz nie zostawił suchej nitki na włoskim gwiazdorze.

  • Ciro Immobile został antybohaterem pojedynku Włochów z Belgami w ćwierćfinale Euro 2020

  • Włoski napastnik symulował kontuzję, jednak gdy jego koledzy zdobyli gola, nagle w cudowny sposób ozdrowiał

  • Zachowania Immobile nie rozumie legendarny niemiecki piłkarz Michael Ballack

  • Wicemistrz świata z 2002 roku nie zostawił suchej nitki na gwiazdorze “Squadra Azzurra”

Ciro Immobile musi się zmierzyć z ogromną krytyką. Wszystko przez jego niesportowe zachowanie w trakcie meczu z Belgią i udawanie urazu. Legenda niemieckiej piłki, Michael Ballack bezlitośnie ocenił zachowanie napastnika reprezentacji Włoch.

Ciro Immobile w ogniu krytyki po niesportowym zachowaniu

Nie milkną echa szokującego zachowania Ciro Immobile. Włoski napastnik w meczu ćwierćfinałowym Euro 2020 przeciwko Belgii został antybohaterem. Wszystko przez sytuację z 31. minuty meczu, gdy jego koledzy przeprowadzali akcję, która zakończyła się golem (więcej TUTAJ).

Immobile chwilę wcześniej walczył o piłkę w polu karnym Belgów z Janem Vertonghenem. Włoch padł na boisko po kontakcie z rywalem i zaczął zwijać się z bólu, jakby doznał poważnej kontuzji. Sędzia nie przerwał gry, a po chwili Włosi zdobyli bramkę. 

Immobile słysząc, że jego koledzy strzelili gola, nagle poderwał się ozdrowiały na nogi. Gwiazdor jak gdyby nigdy nic ruszył w kierunku kolegów i razem z nimi zaczął celebrować zdobycie gola. Zachowanie Immobile dokładnie zarejestrowały stadionowe kamery.

Cały świat widział zatem, że Immobile chciał oszukać sędziego, rywali i kibiców. Na Włocha spadła lawina krytyki za tak niesportowe zachowanie. W internecie rozpętała się dyskusja, a kibice i eksperci są zgodni, że takie zachowanie powinno być karane. 

Legenda reprezentacji Niemiec bezlitosna dla Immobile

Do dyskusji na temat zachowania Ciro Immobile włączył się legendarny niemiecki piłkarz Michael Ballack. Wicemistrz świata z 2002 roku nie miał litości w swojej ocenie dla włoskiego zawodnika. 

- To było oczywiście niesportowe. Wstydziłbym się, gdybym był na jego miejscu - stwierdził stanowczo Ballack na antenie Magenta TV. Niemiec nie rozumie tak głupiego zachowania Immobile, który powinien wiedzieć, że kamery wychwycą jego oszustwo.

- Dzisiaj każdy powinien wiedzieć, że jest tam dziesięć zespołów z kamerami i że każde ujęcie jest skanowane pod różnymi kątami. Nie rozumiem tego rodzaju aktorstwa - dodał były gracz m.in. Bayernu Monachium i Chelsea. 

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane