Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kłótnia w szatni Legii Warszawa. Paweł Wszołek poróżnił się z Czesławem Michniewiczem
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:35

Legia Warszwa klub
facebook.com/LegiaWarszawa
  • Legia Warszawa w sobotę pokonała na własnym stadionie Wisłę Płock 5:2

• Media donoszą, że w przerwie spotkania doszło do ostrej wymiany zdań między Czesławem Michniewiczem a Pawłem Wszołkiem, który nie przyjął dobrze informacji o zmianie

• Zawodnik w przypływie emocji zagroził, że zerwie kontrakt i odejdzie z klubu

• Na razie nie wiadomo jak na całą sytuację zareaguje sztab szkoleniowy i władze Legii Warszawa

Legia Warszawa powoli wraca na właściwe tory w lidze. Podopieczni Czesława Michniewicza w sobotnim spotkaniu urządzili pokaz siły i pokonali na własnym stadionie Wisłę Płock 5:2. Warto zaznaczyć, że Legioniści w tym spotkaniu wystąpili bez najskuteczniejszego strzelca zespołu Tomasa Pekharta.

Zespół z Warszawy nie przegrał żadnego z trzech ostatnich spotkań. Legioniści wykorzystali potknięcie Pogoni Szczecin, która przegrała 1:2 z Wisłą Kraków i wrócili na fotel lidera Ekstraklasy. Wojskowi nad Portowcami mają punkt przewagi.

Legia Warszawa straci Pawła Wszołka?

Portal Meczyki.pl informuje, że w zespole Legii wcale nie panuje sielankowa atmosfera, na którą mogłyby wskazywać ostatnie wyniki, a szczególnie ten z Nafciarzami. Tomasz Włodarczyk informuje, że w przerwie sobotniego spotkania miało dojść do spięcia w szatni warszawiaków.

Dziennikarz podaje, że przyczyną była decyzja o zmianie Pawła Wszołka w przerwie spotkania. Legia jeszcze w 40. minucie prowadziła 3:0, ale w końcówce pierwszej połowy straciła dwie bramki i zrobiło się nerwowo. Trener Michniewicz chciał wzmocnić obronę, dlatego w miejsce Wszołka wprowadził debiutującego Artema Shabanova.

Polski skrzydłowy na taką decyzję trenera miał zareagować wściekłościom. Jak informuje Włodarczyk, 28-latek miał dać upust swoim emocjom. Do tego uznał, że zdjęcie go w przerwie jest przejawem braku szacunku.

Do tego, jak informuje Włodarczyk, Wszołek miał zagrozić, że zerwie kontrakt i odejdzie z zespołu. Jak podkreśla dziennikarz, na razie nie wiadomo, na ile była to realna deklaracja, a ile groźba w przypływie emocji.

Awantura w szatni Legii

Obecny kontrakt Wszołka z Legią Warszawa obowiązuje do końca obecnego sezonu. Na razie nie pojawiła się informacja, o rozmowach zawodnika z klubem w sprawie przedłużenia wygasającego kontraktu.

Zdaniem Włodarczyka takie zachowanie zawodnika na pewno zostanie ukarane przez sztab szkoleniowy. Po meczu z Wisłą Płock trener Michniewicz udał się do rodzinnej Gdyni, a piłkarze wrócą do zajęć we wtorek.

Portal Legia.net donosi, że Wszołek nie uniknie kary, ale najprawdopodobniej sprawa zakończy się na wpłaceniu piłkarza określonej kwoty na cel charytatywny. Sam klub z reakcją chce poczekać, aż emocje opadną.

Wszołek w tym sezonie rozegrał w tym sezonie Ekstraklasy 15 spotkań, ale trzeba zaznaczyć, że początek sezonu stracił przez zakażenie koronawirusem. We wszystkich rozgrywkach zaliczył 21 występów, 3 gole i 6 asyst.