Stadion Legii Warszawa Żródło: Jan BIELECKI/East News

Legia Warszawa planuje transfer last minute. Ernest Muci nowym piłkarzem klubu?

18 Luty 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Legia Warszawa może sprowadzić kolejnego zawodnika, w trakcie zimowego okna transferowego. Stołeczny klub pozyskał już trzech nowych piłkarzy, ale serwis Legia.net podaje, że to prawdopodobnie nie koniec. Według doniesień na Łazienkowską ma jeszcze trafić Ernest Muci, napastnik FK Tirana. Miałby on wesprzeć w ataku najskuteczniejszego strzelca PKO BP Ekstraklasy – Thomasa Pekharta.

  • Legia Warszawa ma pozyskać nowego napastnika
  • Od kilku tygodni trwają negocjacje w kwestii sprowadzenia na Łazienkowską Ernesta Muciego
  • Warszawiacy mają czas do 24 lutego, aby sfinalizować transakcję

Legia Warszawa w ostatnich dniach jest bardzo aktywna na rynku transferowym. Mistrz Polski pozyskał już trzech zawodników, ale ma to nie być ostatni ruch z jego strony. Według doniesień serwisu Legia.net, warszawiacy chcą uzupełnić kadrę jeszcze jednym piłkarzem.

Z informacji portalu wynika, że do drużyny prowadzonej przez Czesława Michniewicza może dołączyć jeszcze 19-letni Ernest Muci, zawodnik FK Tirana.Liczby młodego Albańczyka w rodzimej lidze wyglądają całkiem obiecująco, więc jego ewentualna gra przy Łazienkowskiej i rola zastępcy Thomasa Pekharta, może okazać się trafnym wyborem włodarzy warszawskiego klubu.

Legia Warszawa blisko sprowadzenia kolejnego piłkarza

Ernest Muci jest zawodnikiem mogącym z powodzeniem występować nie tylko na pozycji napastnika, ale również ofensywnego pomocnika. Piłkarz urodził się w Tiranie i jest wychowankiem miejscowego FK Tirana.

Kamil Stoch trzeci w RasnovieKamil Stoch trzeci w RasnovieCzytaj dalej

W tym sezonie ligi albańskiej Muci wystąpił w 19 meczach ligowych, zdobył 5 bramek i zanotował 4 asysty. Z kolei w trakcie wszystkich występów w bieżących rozgrywkach, Albańczyk w 24 spotkaniach trafiał do siatki 7 razy i dołożył do tego 4 asysty. Natomiast jeśli chodzi o jego wszystkie mecze w rodzimej lidze, 19-latek ma na koncie 48 gier, 13 goli i 5 ostatnich podań.

Wedle podawanych informacji, Ernest Muci ma kosztować Legię Warszawa 0,5 miliona euro. Ponoć rozmowy odnośnie tego transferu trwają już od kilku tygodni, bowiem problem stanowi właśnie cena. Warszawiacy w swojej ostatniej ofercie zaproponowali 400 tysięcy euro. Być może Tirana przystanie na takie warunki, ponieważ kontrakt zawodnika wygasa już w czerwcu br.

Mistrz Polski aktywny w ostatnich tygodniach okna transferowego

W Polsce okno transferowe zamyka się 24 lutego, zatem Legia Warszawa ma jeszcze stosunkowo wiele czasu. Trzeba przyznać, że Wojskowi „przespali” pierwszą część okna i dopiero w drugiej połowie tego miesiąca poczynili konkretne kroki, mające na celu sprowadzenie nowych piłkarzy do klubu.

Dopiero 13 lutego do Legii Warszawa trafił pierwszy zawodnik, czyli Jasur Yakhshiboev. Zawodnik z Uzbekistanu na pozycji napastnika lub prawoskrzydłowego, a mistrz Polski zapłacił za niego 300 tysięcy euro.

Z kolei 17 lutego ogłoszono transfer Artema Shabanova. Ukraiński 28-letni stoper dołączył do szeregów stołecznego zespołu na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Podobno Ernest Muci ma być ostatnim transferem drużyny prowadzonej przez Czesława Michniewicza. Tak późne ruchy na rynku z pewnością nie pozostawiają wiele czasu nowych graczom na wdrożenie się oraz aklimatyzację w nowej lidze i nowym kraju. Ciekawe, jak odbije się to na ich dyspozycji oraz grze zespołu.

Źródło: Legia.net

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Następny artykuł