Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Legia Warszawa planuje sprowadzić ze Śląska Wrocław Konrada Poprawę
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:31

Legia Warszawa planuje sprowadzić ze Śląska Wrocław Konrada Poprawę

Czesław Michniewicz - trener Legii Warszawa
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
  • Legia Warszawa ma zamiar sprowadzić do siebie Konrada Poprawę

  • Zawodnik Śląska Wrocław dopiero od kilku tygodni jest ważną postacią swojego zespołu

  • Ten ruch wydaje się być bardzo nietypowy, biorąc pod uwagę wiele zmiennych

  • Piłkarza czeka duży dylemat

Legia Warszawa pewnie zmierza po obronę tytułu mistrza Polski. Stołeczny klub znacząco przybliżył się do tego celu, wygrywając w niedzielę w Gdańsku z Lechią 1:0. Włodarze zespołu wraz z trenerem Czesławem Michniewicz z pewnością myślą już o kształcie kadry na kolejny sezon.

Dowodem takich zamiarów może być zainteresowanie Konradem Poprawą ze Śląska Wrocław. Piłkarz za kadencji poprzedniego szkoleniowca Vitezslava Lavicki na boiskach PKO BP Ekstraklasy nie pojawił się choćby na minutę. Od momentu objęcia drużyny przez Jacka Magiera, obrońca stał się jedną z bardzo ważnych postaci. Jego gra i walory fizyczne mają budzić bardzo poważne zainteresowanie ze strony „Legionistów”.

Odrodzenie Konrada Poprawy. Wrócił do Ekstraklasy po trzech latach

Konrad Poprawa nie mógł liczyć na zaufanie Vitezslava Lavicki. Jego sytuacja zupełnie odmieniła się po przejęciu zespołu przez Jacka Magierę, który słynie z bardzo dobrej pracy z młodzieżą. Dla 22-letniego obrońcy przyjście byłego selekcjonera kadr u20 i u19 było niczym zbawienie.

Zawodnik występujący na pozycji stopera rozegrał wszystkie możliwe mecze, odkąd drużynę prowadzi Magiera. Jego występ w miniony weekend może nie należał do zbyt udanych, bowiem młody piłkarz w 73. minucie spotkania z Rakowem Częstochowa otrzymał czerwoną kartkę, ale poza tym jego postawa budzi podziw.

Poprawa może pochwalić się bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. Jest szybki i co ciekawe, w każdym spotkaniu, które zagrał w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy, był najszybszym graczem na boisku, a podkreślmy, gra na pozycji środkowego obrońcy. Ponadto mierzy 185 cm wzrostu i znakomicie radzi sobie w powietrzu i na dodatek bardzo dobrze potrafi wyprowadzać piłkę.

Stoper Śląska potrafi również umiejętnie ustawiać się na boisku i nic dziwnego, że jego dobra postawa została zauważona przez Legię Warszawa, która poszukuje środkowych obrońców na kolejny sezon. Mimo wszystko więcej niż zainteresowanie „Legionistów” Poprawą będzie sporym zaskoczeniem.

Legia Warszawa planuje sprowadzić obrońcą Śląska Wrocław

Kontrakt Konrada Poprawy ze Śląskiem Wrocław kończy się w czerwcu, ale w związku z zadowoleniem Jacka Magiery, piłkarz otrzymał ofertę przedłużenie umowy. Wobec zainteresowania Legii Warszawa, o którym informuje serwis Meczyki.pl, sprawa pozostania zawodnika na Śląsku nie jest taka oczywista.

Ostatnie tygodnie dla 22-latka to prawdziwy rollercoaster, bowiem jeszcze pod koniec marca grał on tylko w II-ligowych rezerwach wrocławskiego klub, a teraz jest członkiem podstawowego składu pierwszej drużyny. Na dodatek ma zgłaszać się po niego mistrz Polski, a taka propozycja może nie zdarzyć się znów szybko.

Czesław Michniewicz podobnie jak Jacek Magiera także lubi stawiać na zawodników młodych i umie z nimi pracować, ale w Warszawie presja jest ogromna. Jeden nieudany mecz i w kolejnym możesz już nie wstać z ławki. Dlatego Poprawa musi przemyśleć, czy kontynuować pracę ze szkoleniowcem, który dał mu szansę, czy odejść do zespołu, gdzie trzeba będzie zaczynać od zera.

W Legii stoper o miejsce w składzie musiałby rywalizować z Arturem Jędrzejczykiem, Mateuszem Hołownią, Mateuszem Wieteską, a na dodatek dobre wrażenie przed kontuzją robił Artem Shabanov i niewykluczone, iż zostanie on sprowadzony na Łazienkowską na stałe. Bez wątpienia Konrad Poprawa ma trudny wybór.

Źródło: Meczyki.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane