Swiatsportu.pl
Piotr Żyła

CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Piotr Żyła nie trzyma medalu w domu. Wolał go oddać rodzicom

26 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Piotr Żyła zanotował bardzo dobry sezon, którego perłą w koronie jest złoty medal zdobyty na mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Reprezentant Polski okazał się najlepszy na obiekcie normalnym, ale jak przyznał w rozmowie z serwisem Sportsinwinter, krążek

  • Piotr Żyła podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie zdobył złoty medal

  • Skoczek urodzony w Wiśle przyznał, nie trzyma swojego krążka w domu

  • Polak w rozmowie z portalem Sportsinwinter zdradził, że oddal go swoim rodzicom

Piotr Żyła miniony sezon Pucharu Świata zakończył na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej. Ponadto reprezentant Polski wraz z kolegami z kadry wywalczył po brązowym medalu w konkursach drużynowych na mistrzostwach świata i mistrzostwach świata w lotach.

Dla skoczka urodzonego w Wiśle bez wątpienia najważniejszym momentem było zdobycie tytułu mistrza świata na skoczni normalnej w Oberstdorfie. Polak rozmawiał ostatnio z serwisem Sportsinwinter, na łamach którego przyznał, że swój złoty medal oddał... rodzicom.

Piotr Żyła trzyma swój złoty medal u rodziców

Piotr Żyła w trakcie swej kariery zdobył wiele cennych nagród. Polak ma w swoim dorobku 2. miejsce w Turnieju Czterech Skoczni, dwa brązowe medale mistrzostw świata w lotach, oraz pięć krążków na mistrzostwach świata, w tym dwa najważniejsze, bo złote.

Pierwszy został wywalczony z kolegami z kadry podczas konkursu drużynowego w Lahti w 2017. Drugi Wiślaninowi udało się zgarnąć na ostatnich mistrzostwach świata w Oberstdorfie. W rozmowie z portalem Sportsinwinter zawodnik przyznał, że żadnego z nich nie trzyma jednak we własnym domu.

- Trzymam je u rodziców. Oni zrobili u siebie, można powiedzieć taką mini galerię i tam na bieżąco dorzucam swoje trofea – wyjaśnił mistrz świata.

Skoczek zdradził, dlaczego „oddaje” medale rodzicom

Wszystko ma swoje powody. Piotr Żyła dokładnie wyjaśnił, dlaczego nie gromadzi zdobytych przez siebie trofeów pod własnym dachem.

- To Ci przypomina, że jesteś dobry, że nie trzeba nic robić, a jednak gdy chce się być cały czas na najwyższym poziomie, to trzeba dążyć do czegoś więcej. A jak się już coś osiągnęło to się potem w takie lenistwo już wpada - wytłumaczył reprezentant Polski w rozmowie ze Sportsinwinter.

Trzeba przyznać, że tłumaczenie 34-letniego zawodnika ma sens, choć trudno sobie wyobrazić Piotra Żyłę, który nie ma motywacji do startu, zwłaszcza po obrazkach, które dane nam było oglądać w Oberstdorfie.

Nasi skoczkowie praktycznie nie mieli dłużej przerwy po zakończeniu sezonu. Polacy już rozpoczęli przygotowania do kolejnych startów. O planach oraz sezonie olimpijskim na naszych łamach mówił Michal Doleżal, co możecie przeczytać tutaj.

Źródło: Sportsinwinter

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: aleksy.kielbasa@iberion.pl

Podobne artykuły

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

TVP pozyskała licencję do skoków narciarskich. To było jedyne możliwe rozwiązanie

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Nowe informacje ws. stanu zdrowia Klemensa Murańki.

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile: Reprezentacja Polski może mieć problem z wylotem z Rosji

Czytaj więcej >
Halvor Egner Granerud

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Wygrana Halvora Egnera Graneruda, duży awans Piotra Żyły

Czytaj więcej >
Pilne skoki narciarskie

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Słabe skoki Polaków. Tylko dwóch Biało-Czerwonych w finale

Czytaj więcej >
Markus Eisenbichler

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Markus Eisenbichler wygrywa kwalifikacje. Pięciu Polaków w konkursie

Czytaj więcej >