Legia Warszawa Żródło: Jan Bielecki/East News

Legia Warszawa zdecydowała, co z Arturem Borucem

Legia Warszawa zapewniła już sobie kolejny tytuł mistrza Polski. Podopieczni Czesława Michniewicza nie mieli sobie równych w tym sezonie PKO Ekstraklasy. W świetnych wynikach “Wojskowych” duża jest zasługa Artura Boruca. Doświadczony bramkarz po piętnastu latach gry poza granicami Polski, wrócił do kraju i podpisał roczną umowę. Teraz dobiega ona końca, jednak jak ujawnia portal meczyki.pl, wiadomo już, czy zostanie ona przedłużona, czy też Boruc zakończy karierę lub poszuka nowego miejsca pracy.

  • Legia Warszawa zapewniła sobie już kolejny tytuł mistrza Polski
  • Ważnym członkiem mistrzowskiej drużyny był na przestrzeni sezonu Artur Boruc
  • 41-latek ma kontrakt z klubem ważny tylko do 30 czerwca 2021 roku
  • Portal meczyki.pl ujawnił, co dalej z grą doświadczonego bramkarza w Legii Warszawa

Legia Warszawa podjęła już podobno niezwykle istotną decyzję przed kolejnym sezonem. Chodzi o przyszłość Artura Boruca, którego umowa wygasa wraz z końcem czerwca. Portal meczyki.pl ujawnił, że doświadczony bramkarz zostanie w klubie ze stolicy na dłużej.

Legia Warszawa przedłuży umowę z Arturem Borucem

Latem ubiegłego roku mogliśmy mówić o prawdziwej transferowej bombie, jak na warunki Ekstraklasy. Po piętnastu latach gry w topowych klubach Europy, do Legii Warszawa wrócił Artur Boruc. 41-latek podpisał z mistrzami Polski kontrakt, który obowiązuje do końca czerwca 2021.

Doświadczony golkiper zastąpił w bramce Legii wschodzącą gwiazdę polskiego futbolu, Radosława Majeckiego, który odszedł do AS Monaco. Były reprezentant Polski udowodnił, że mimo upływu lat, wciąż może grać na najwyższym poziomie. W wielu meczach kandydował on do miana najlepszego zawodnika Legii.

Real Madryt chce Roberta LewandowskiegoReal Madryt chce Roberta LewandowskiegoCzytaj dalej

Boruc walnie przyczynił się do zdobycia przez Legię Warszawa kolejnego tytułu mistrza Polski. Jego umowa obowiązuje jednak tylko do końca czerwca i wielu fanów zaczęło zastanawiać się, czy “Wojskowi” wkroczą w nowy sezon z legendarnym bramkarzem w składzie.

Z informacji opublikowanych przez dziennikarza portalu meczyki.pl Tomasza Włodarczyka wynika, że Artur Boruc zagości w klubie z ulicy Łazienkowskiej na dłużej. Zdaniem Włodarczyka, już od jakiegoś czasu toczą się rozmowy z piłkarzem w kwestii przedłużenia jego umowy.

Strony są już podobno bliskie porozumienia i podpisy pod nowym kontraktem, mogą złożyć nawet w następnym tygodniu. Oficjalny komunikat w sprawie przyszłości Artura Boruca powinien pojawić się zatem w ciągu najbliższych dni. Kibice Legii na pewno będą zadowoleni z takiego ruchu ukochanego klubu.

Boruc - legenda i bohater kibiców Legii

Artur Boruc to żywa legenda Legii i ulubieniec kibiców. 41-latek występował w drużynie w latach 1999-2005, a następnie odszedł do Celticu Glasgow. W kolejnych latach reprezentował barwy takich drużyn, jak Fiorentina, Southampton i AFC Bournemouth. W 2020 roku po piętnastu latach przerwy wrócił do Legii.

Kibice uwielbiają “Króla Artura” nie tylko za popisy na boisku, ale i oddanie Legii, które deklarował i udowadniał, nawet będąc zawodnikiem innych klubów. W 2019 roku zasiadł wśród kibiców Legii podczas meczu z Glasgow Rangers w ramach Ligi Europy. Boruc prowadził nawet doping.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł