Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Legia Warszawa zdecydowała, co z Arturem Borucem
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:30

Legia Warszawa zdecydowała, co z Arturem Borucem

Legia Warszawa
Jan Bielecki/East News
  • Legia Warszawa zapewniła sobie już kolejny tytuł mistrza Polski

  • Ważnym członkiem mistrzowskiej drużyny był na przestrzeni sezonu Artur Boruc

  • 41-latek ma kontrakt z klubem ważny tylko do 30 czerwca 2021 roku

  • Portal meczyki.pl ujawnił, co dalej z grą doświadczonego bramkarza w Legii Warszawa

Legia Warszawa podjęła już podobno niezwykle istotną decyzję przed kolejnym sezonem. Chodzi o przyszłość Artura Boruca, którego umowa wygasa wraz z końcem czerwca. Portal meczyki.pl ujawnił, że doświadczony bramkarz zostanie w klubie ze stolicy na dłużej.

Legia Warszawa przedłuży umowę z Arturem Borucem

Latem ubiegłego roku mogliśmy mówić o prawdziwej transferowej bombie, jak na warunki Ekstraklasy. Po piętnastu latach gry w topowych klubach Europy, do Legii Warszawa wrócił Artur Boruc. 41-latek podpisał z mistrzami Polski kontrakt, który obowiązuje do końca czerwca 2021.

Doświadczony golkiper zastąpił w bramce Legii wschodzącą gwiazdę polskiego futbolu, Radosława Majeckiego, który odszedł do AS Monaco. Były reprezentant Polski udowodnił, że mimo upływu lat, wciąż może grać na najwyższym poziomie. W wielu meczach kandydował on do miana najlepszego zawodnika Legii.

Boruc walnie przyczynił się do zdobycia przez Legię Warszawa kolejnego tytułu mistrza Polski. Jego umowa obowiązuje jednak tylko do końca czerwca i wielu fanów zaczęło zastanawiać się, czy “Wojskowi” wkroczą w nowy sezon z legendarnym bramkarzem w składzie.

Z informacji opublikowanych przez dziennikarza portalu meczyki.pl Tomasza Włodarczyka wynika, że Artur Boruc zagości w klubie z ulicy Łazienkowskiej na dłużej. Zdaniem Włodarczyka, już od jakiegoś czasu toczą się rozmowy z piłkarzem w kwestii przedłużenia jego umowy.

Strony są już podobno bliskie porozumienia i podpisy pod nowym kontraktem, mogą złożyć nawet w następnym tygodniu. Oficjalny komunikat w sprawie przyszłości Artura Boruca powinien pojawić się zatem w ciągu najbliższych dni. Kibice Legii na pewno będą zadowoleni z takiego ruchu ukochanego klubu.

Boruc - legenda i bohater kibiców Legii

Artur Boruc to żywa legenda Legii i ulubieniec kibiców. 41-latek występował w drużynie w latach 1999-2005, a następnie odszedł do Celticu Glasgow. W kolejnych latach reprezentował barwy takich drużyn, jak Fiorentina, Southampton i AFC Bournemouth. W 2020 roku po piętnastu latach przerwy wrócił do Legii.

Kibice uwielbiają “Króla Artura” nie tylko za popisy na boisku, ale i oddanie Legii, które deklarował i udowadniał, nawet będąc zawodnikiem innych klubów. W 2019 roku zasiadł wśród kibiców Legii podczas meczu z Glasgow Rangers w ramach Ligi Europy. Boruc prowadził nawet doping. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane