Swiatsportu.pl
Diego Maradona śmierć

ALEJANDRO PAGNI/AFP/East News

Lekarz nie wpuścił karetki do Diego Maradony

16 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Diego Maradona zmarł w listopadzie ubiegłego roku, ale wokół jego śmierci ciągle pojawiają się nowe fakty. Argentyńskie media informują, że prywatny lekarz nie wpuścił do piłkarza wezwanej przez pielęgniarki karetki pogotowia. Wszystko rozegrało się na 11

  • Diego Maradona zmarł pod koniec ubiegłego roku, ale wciąż wyjaśniane są okoliczności jego śmierci

  • Argentyńskie media informują, że na 11 dni przed śmiercią piłkarza wezwano do niego karetkę pogotowia, której nie wpuścił do domy lekarz zawodnika

  • Do mediów wyciekła rozmowa córki byłego piłkarza z pielęgniarką

Diego Maradona zmarł pod koniec listopada w swojej posiadłości niedaleko Buenos Aires. Przyczyną śmierci był ostry wtórny obrzęk płuc prowadzący do zaostrzenia przewlekłej niewydolności serca.

Od samego początku rodzina zawodnika uważa, że śmierci mistrza świata z 1986 roku można było uniknąć. Policja razem z prokuraturą od pierwszych dni po odejściu piłkarza prowadzą śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności jego śmierci.

Diego Maradona: nowe informacje w sprawie śmierci byłego piłkarza

Argentyńskie media poinformowały, że na 11 dni przed śmiercią, pielęgniarki wezwały do piłkarza karetkę pogotowia. Powodem były ciągłe i nieustające wymioty Maradony. Jednak ratowników do domu nie wpuścił lekarz i psychiatra byłego piłkarza.

O całej sytuacji poinformowała córkę Maradony Gianinnę Nancy Forlin szefowa zespołu pielęgniarskiego, który na co dzień zajmował się byłym piłkarzem. Do mediów wyciekła rozmowa między paniami.

- Pielęgniarki, które były w domu, wezwały karetkę z powodu wymiotów, mówiąc: powiedz mi, co chcesz zrobić. To nie byłby zły pomysł, żeby go zbadać i musimy podjąć decyzję, bo karetka jest już w drodze - napisała Forlin do córki Maradony.

- Jestem w grupie WhatsApp z Agustiną (Cosachov - psychiatra Maradony - przyp. red.), Luque (lekarz - red.) i innymi i powiedzieli mi, że wszystko zostało załatwione, a tata spał i zamierzali poczekać do jutra, bo dobrze odpoczywa - odpisała Gianinna.

- Jeśli zdecydujesz się zaczekać do jutra, ok, zawrócę i powiadomię pielęgniarki - odpisała Forlin. - Nasza rada była oczywiście taka, że powinna (karetka - red.) trafić do domu, ale jeśli nie chcesz, nie będziemy się sprzeciwiać - dodała.

Kolejne szokujące doniesienia w sprawie Maradony

To kolejne zaskakujące doniesienia w sprawie śmierci Maradony w ostatnim czasie. W przeszłości argentyńskie media informowały, że jeden z sanitariuszy codziennie podawał zawodnikowi piwo, aby mieć spokojny dzień w pracy.

Prywatny lekarz byłego zawodnika Leopoldo Luque od początku znajduje się pod lupą śledczych. Kilka dni po śmierci Maradony zostały przeszukane jego gabinet i mieszkanie oraz zabezpieczono wszystkie dokumenty dotyczące zawodnika.

Pod koniec stycznia argentyńskie media informowały, że miał on fałszować podpisy Maradony. Świadczyć o tym miały arkusze z próbkami podpisu byłego piłkarza, znalezione w biurze Luque. Sam lekarz wszystkiemu zaprzecza i zapewnia, że zrobił wszystko, co w jego mocy, aby utrzymać byłego zawodnika przy życiu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Grzegorz Krychowiak przywołuje do porządku kolegów z kadry

  • Koniec przygody Łukasza Piszczka z Ligą Mistrzów. To były wspaniałe lata

  • Nie żyje Waldemar Urban, prezes MKS Tarnovia

Podobne artykuły

Piłka nożna

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

Czytaj więcej >
Raheem Sterling w barwach reprezentacji Anglii

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Czytaj więcej >
Mecz reprezentacji Węgier z Francją na Euro 2020

Piłka nożna

Węgry sensacyjnie zremisowały z Francją

Czytaj więcej >
Leo Messi w barwach FC Barcelony

Piłka nożna

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Klub może być nie stać na utrzymanie piłkarza

Czytaj więcej >
Michał Pazdan

Piłka nożna

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

Czytaj więcej >
Kibice reprezentacji Węgier

Piłka nożna

UEFA ukarała Węgry za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro 2020

Czytaj więcej >