Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Leo Messi przemówił po raz pierwszy po transferze. W niedzielę płakał, teraz mówi o szczęściu
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:43

Leo Messi przemówił po raz pierwszy po transferze. W niedzielę płakał, teraz mówi o szczęściu

EN 01488723 0813
STEPHANE DE SAKUTIN/AFP/East News

Lionel Messi we wtorek oficjalnie został piłkarzem Paris Saint-Germain. Argentyńczyk ma już za sobą prezentację w nowym klubie, a w środowy poranek wziął udział w pierwszej konferencji prasowej. 34-latek przyznał, że czuje się bardzo szczęśliwy, będąc zawodnikiem francuskiej ekipy. 

  • Lionel Messi we wtorek oficjalnie został piłkarzem Paris Saint-Germain

  • Argentyńczyk w środowy poranek wziął udział w powitalnej konferencji prasowej i skomentował transfer

  • Messi nie ukrywał radości z faktu, że został piłkarzem francuskiego klubu

Lionel Messi został bohaterem najgłośniejszego transferu ostatnich lat. Argentyńczyk opuścił FC Barcelonę i został piłkarzem Paris Saint-Germain. W środę gwiazdor wziął udział w powitalnej konferencji prasowej, podczas której zdradził, że jest szczęśliwy z takiego obrotu spraw. 

Lionel Messi przemówił po raz pierwszy po transferze

We wtorek stało się to, co jeszcze niedawno było wręcz nierealne. Lionel Messi opuścił FC Barcelonę i został piłkarzem Paris Saint-Germain (więcej TUTAJ). Argentyńczyk przyleciał do Paryża i sfinalizował transfer. Wieczorem odbyła się jego oficjalna prezentacja (więcej TUTAJ).

Już w środę o godzinie 11:00 rozpoczęła się natomiast powitalna konferencja prasowa Argentyńczyka. Wziął w niej udział sam zainteresowany, ale także właściciel Paris Saint-Germain Naseer Al-Khelaifi. Katarczyk przywitał Messiego w klubie pięknymi słowami.

- Messi to jedyny piłkarz, który sześciokrotnie zdobywał Złotą Piłkę. To najlepszy zawodnik na świecie. Jesteśmy zachwyceni, że teraz to my i wszyscy nasi fani, będziemy mogli cieszyć się jego grą - powiedział na wstępie Al-Khelaifi.

- Nasz projekt ma wielkie ambicje, a teraz kulminacją tego wszystkiego jest przybycie najlepszego piłkarza świata. Leo dziękuję tobie i twojej rodzinie za zaufanie i witam cię w nowym domu - dodał właściciel PSG.

Chwilę później przemówił sam bohater całego zamieszania. Lionel Messi wyznał, że transfer przebiegł bardzo szybko. Przedstawiciele PSG skontaktowali się z gwiazdorem, jak tylko stało się jasne, że FC Barcelona nie przedłuży z nim kontraktu. Argentyńczyk nie krył zadowolenia z takiego obrotu spraw.

- Jestem bardzo szczęśliwy. Mój wyjazd z Barcelony był bardzo trudny, minęło wiele lat, taka zmiana zawsze jest czymś trudnym, ale obecnie moje szczęście jest ogromne - powiedział Messi.

- Od dnia, w którym pojawiło się oświadczenie Barcy wszystko było załatwione bardzo szybko i łatwo. Dziękuję za to klubowi. Mam wielką nadzieję i pragnienie, by kontynuować wygrywanie. Po to tu przyszedłem. To ambitny klub. Widzę to po składzie i sztabie szkoleniowym. Jesteśmy gotowi walczyć o wszystko - dodał.

Messi zagra z przyjaciółmi

Ogromne znacznie dla piłkarza ma fakt, że w Paris Saint-Germain będzie mógł dzielić szatnię ze swoimi przyjaciółmi. Mowa oczywiście przede wszystkim o Neymarze i Angelu Di Marii. 

- Mam w tej szatni wielu znajomych. Rozmawiałem z nimi, to wszystko na mnie wpłynęło. Zarówna ja, jak i PSG mamy te same cele i mam nadzieję, że wspólnie zdołamy je osiągnąć. Neymar, Di Maria, Paredes - tu jest wielu przyjaciół - powiedział zadowolony Messi. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane