Swiatsportu.pl
EN 01488723 0813

STEPHANE DE SAKUTIN/AFP/East News

Leo Messi przemówił po raz pierwszy po transferze. W niedzielę płakał, teraz mówi o szczęściu

11 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Lionel Messi we wtorek oficjalnie został piłkarzem Paris Saint-Germain. Argentyńczyk ma już za sobą prezentację w nowym klubie, a w środowy poranek wziął udział w pierwszej konferencji prasowej. 34-latek przyznał, że czuje się bardzo szczęśliwy, będąc zawodnikiem francuskiej ekipy. 

  • Lionel Messi we wtorek oficjalnie został piłkarzem Paris Saint-Germain

  • Argentyńczyk w środowy poranek wziął udział w powitalnej konferencji prasowej i skomentował transfer

  • Messi nie ukrywał radości z faktu, że został piłkarzem francuskiego klubu

Lionel Messi został bohaterem najgłośniejszego transferu ostatnich lat. Argentyńczyk opuścił FC Barcelonę i został piłkarzem Paris Saint-Germain. W środę gwiazdor wziął udział w powitalnej konferencji prasowej, podczas której zdradził, że jest szczęśliwy z takiego obrotu spraw. 

Beata ZawadzkaEast News (3)

Chorwaci śmieją się z Legii Warszawa po wygranej Dinama Zagrzeb

CZYTAJ DALEJ

Lionel Messi przemówił po raz pierwszy po transferze

We wtorek stało się to, co jeszcze niedawno było wręcz nierealne. Lionel Messi opuścił FC Barcelonę i został piłkarzem Paris Saint-Germain (więcej TUTAJ). Argentyńczyk przyleciał do Paryża i sfinalizował transfer. Wieczorem odbyła się jego oficjalna prezentacja (więcej TUTAJ).

Już w środę o godzinie 11:00 rozpoczęła się natomiast powitalna konferencja prasowa Argentyńczyka. Wziął w niej udział sam zainteresowany, ale także właściciel Paris Saint-Germain Naseer Al-Khelaifi. Katarczyk przywitał Messiego w klubie pięknymi słowami.

- Messi to jedyny piłkarz, który sześciokrotnie zdobywał Złotą Piłkę. To najlepszy zawodnik na świecie. Jesteśmy zachwyceni, że teraz to my i wszyscy nasi fani, będziemy mogli cieszyć się jego grą - powiedział na wstępie Al-Khelaifi.

- Nasz projekt ma wielkie ambicje, a teraz kulminacją tego wszystkiego jest przybycie najlepszego piłkarza świata. Leo dziękuję tobie i twojej rodzinie za zaufanie i witam cię w nowym domu - dodał właściciel PSG.

Chwilę później przemówił sam bohater całego zamieszania. Lionel Messi wyznał, że transfer przebiegł bardzo szybko. Przedstawiciele PSG skontaktowali się z gwiazdorem, jak tylko stało się jasne, że FC Barcelona nie przedłuży z nim kontraktu. Argentyńczyk nie krył zadowolenia z takiego obrotu spraw.

- Jestem bardzo szczęśliwy. Mój wyjazd z Barcelony był bardzo trudny, minęło wiele lat, taka zmiana zawsze jest czymś trudnym, ale obecnie moje szczęście jest ogromne - powiedział Messi.

- Od dnia, w którym pojawiło się oświadczenie Barcy wszystko było załatwione bardzo szybko i łatwo. Dziękuję za to klubowi. Mam wielką nadzieję i pragnienie, by kontynuować wygrywanie. Po to tu przyszedłem. To ambitny klub. Widzę to po składzie i sztabie szkoleniowym. Jesteśmy gotowi walczyć o wszystko - dodał.

Messi zagra z przyjaciółmi

Ogromne znacznie dla piłkarza ma fakt, że w Paris Saint-Germain będzie mógł dzielić szatnię ze swoimi przyjaciółmi. Mowa oczywiście przede wszystkim o Neymarze i Angelu Di Marii. 

- Mam w tej szatni wielu znajomych. Rozmawiałem z nimi, to wszystko na mnie wpłynęło. Zarówna ja, jak i PSG mamy te same cele i mam nadzieję, że wspólnie zdołamy je osiągnąć. Neymar, Di Maria, Paredes - tu jest wielu przyjaciół - powiedział zadowolony Messi. 


Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: