Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Mecz Ligi Mistrzów przeniesiony poza Anglię. Wszystko przez obostrzenia
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:34

Mecz Ligi Mistrzów przeniesiony poza Anglię. Wszystko przez obostrzenia

Liga Mistrzów stadion Puskas Arena
pl.wikipedia.org/OD Pictures/creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en/przycinanie
  • UEFA przez obostrzenia, znów musiała zmienić lokalizację meczu Ligi Mistrzów z udziałem angielskiego zespołu

  • Tym razem chodziło o starcie Manchesteru City z Borussią Moenchengladbach

  • Do rewanżowego spotkania obu drużyn dojdzie na stadionie w Budapeszcie

UEFA w ostatnich miesiącach musi być bardzo elastyczna w kwestii rozgrywania Ligi Mistrzów. Najpierw, w celu doprowadzania do końca poprzedniej edycji najważniejszych rozgrywek w Europie konieczna była organizacja nietypowego turnieju play-offów w portugalskiej Lizbonie.

W tym sezonie europejska federacja zmuszona jest zmieniać lokalizację niektórych spotkań. Wszystko wiążę się oczywiście z trwającą pandemią koronawirusa i wprowadzonymi obostrzeniami. Tym razem przekazano informację na temat miejsca rozegrania meczu pomiędzy Manchesterem City a Borussią Moenchengladbach.

Zamieszanie z lokalizacją meczów Ligi Mistrzów z udziałem angielskich drużyn

Podczas trwającego sezonu Ligi Mistrzów UEFA zmuszona jest przenosić niektóre spotkania z udziałem angielskich zespołów do nowej lokalizacji. Pandemia zmusiła niektóre kraje do zastosowania szczególnych restrykcji, a w związku z nową mutacją koronawirusa na Wyspach, niektóre kraje wprowadziły zakaz przyjmowania osób z tamtej części Europy.

W tym przypadku chodzi jedna o restrykcje ze strony Brytyjczyków. Tamtejszy rząd wprowadził przymusową 14-dniową kwarantannę dla osób przybyszów z innych krajów, na co rzecz jasna nie mogą pozwolić sobie żadne drużyny sportowe.

Dlatego, organizator rozgrywek był zmuszony przenieść rewanżowy mecz 1/8 finału między Liverpoolem a RB Lipsk, do którego dojdzie już dziś wieczorem. Teraz podjęto również decyzję co do lokalizacji starcia Manchesteru City z Borussią Moenchengladbach.

Nowa lokalizacja spotkania Manchesteru City z Borussią Moenchengladbach

Pierwszy mecz Manchesteru City i Borussii Moenchengladbach został rozegrany na stadionie im. Fereneca Puskasa w Budapeszcie, który „The Citizens” wygrali 2:0, po golach Bernardo Silvy i Gabriela Jesusa.

Nie inaczej będzie także w przypadku rewanżowego starcia, ponieważ obie ekipy ponownie spotkają się ze sobą na stadionie w stolicy Węgier. Tym razem w roli gospodarza wystąpią podopieczni Pepa Guardioli.

- UEFA pragnie podziękować Manchesterowi City i Borussii M'gladbach za ich wsparcie i bliską współpracę, podobnie jak i węgierskiej federacji za pomoc i zgodę na przeprowadzenie spotkania - napisano w oficjalnym komunikacie europejskiej federacji.

Manchesteru City zmierzy się Borussią Moenchengladbach we wtorek, 16 marca o godzinie 21:00.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane