Trener Liverpoolu Jurgen Klopp Żródło: Liverpool FC/YouTube

Juergen Klopp odejdzie po sezonie z Liverpoolu? Steven Gerrard typowany na następcę przez brytyjskie media

28 Luty 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Jurgen Klopp może niedługo pożegnać się z posadą menedżera Liverpoolu. Bynajmniej nie chodzi tu o niezadowolenia z pracy Niemca, a o wielką szansę, jaka się przed nim prawdopodobnie otworzy. Brytyjski „Daily Mirror” przekazał, że w razie odejścia obecnego opiekuna „The Reds”, klub miałby jednego faworyta do przejęcia tej funkcji. Mowa wielkiej legendzie klubu z Anfield Road, czyli Stevenie Gerrardzie.

  • Jurgen Klopp może niedługo zakończyć swoją przygodę z Liverpoolem
  • Brytyjskie media podają, że szkoleniowiec ma szansę na posadę selekcjonera reprezentacji Niemiec
  • Jego następcą miałaby zostać prawdziwa legenda „The Reds”, czyli Steven Gerrard

Liverpool przechodzi przez trudne chwile w tym sezonie, podobnie zresztą jak jego opiekun Jurgen Klopp, któremu niedawno zmarła matka. Ekipa z Anfield Road plasuje się dopiero na 6. miejscu w tabeli Premier League i nie była w stanie wygrać żadnego z ostatnich czterech meczów, dodatkowo otrzymując tęgie lanie od Manchesteru City (1:4) oraz przegrywając derby Liverpoolu z Evertonem (0:2).

Mimo to, dzięki poprzednim sukcesom, niemiecki menedżer może by spokojny o swoją posadę. Jednak istnieje szansa, że otrzyma on propozycję przyjęcia posady selekcjonera reprezentacji Niemiec, tuż po Euro 2020. Jak podaje „Daily Mirror” wówczas jego miejsce na ławce mistrza Anglii miałby zająć Steven Gerrard, czyli legenda klubu, który aktualnie z wielki powodzeniem prowadzi Glasgow Rangers.

Jurgen Klopp selekcjonerem reprezentacji Niemiec? To może stać się po Euro

Euro 2020 zbliża się wielkimi krokami i będzie to moment weryfikacji tego, czy Joachim Loew wciąż jest zdolny poprowadzić reprezentację Niemiec do wielkiego sukcesu. Mistrzostwa świata z 2014 roku nikt mu nie odbierze, ale już od długo czasu zasadność trzymania go na stanowisku selekcjonera, które piastuje od 2006 roku, jest kwestionowana.

Piotr Żyła rozbraja szczerością. Twierdzi, że wygrał przez... swoją gitaręPiotr Żyła rozbraja szczerością. Twierdzi, że wygrał przez... swoją gitaręCzytaj dalej

Loweowi z pewnością nie pomogła postawa jego podopiecznych jesienią. „Die Mannschaft” mieli poważne problemy z wygrywaniem, a na dodatek przydarzyła im się potężna wpadka, która na zawsze już pozostanie skazą na wynikach kadry naszych zachodnich sąsiadów. Chodzi oczywiście o porażkę 6:0 z reprezentacją Hiszpanii.

Niewielu wierzy w dobry wynik Niemców na Euro 2020, dlatego coraz częściej mówi się o zmianie selekcjonera po zakończeniu turnieju, a brytyjskie i światowe media wskazują, iż następcą trenera bezlitośnie krytykowanego przez niemiecką prasę w ostatnich miesiącach, miałby być Jurgen Klopp, obecny menedżer Liverpoolu.

Będzie nowy menedżer Liverpoolu? Brytyjskie media mówią o przyjściu legendy

Brytyjski dziennik „Daily Mirror” podaje, że obecny menedżer Liverpoolu, Jurgen Klopp, miałby właśnie zastąpić Joachima Loewa stanowisku selekcjonera niemieckiej kadry. Działacze „The Reds” są oczywiście zadowoleni z sukcesów, jakie klub osiąga za kadencji 53-latka, nawet pomimo ostatnich wyników, które delikatnie mówiąc, są rozczarowujące. Jednak w przypadku przyjęcia ewentualnej oferty przez Niemca, muszą mieć przygotowanego jego następcę.

Jak podaje to samo źródło faworytem do objęcia funkcji menedżera Liverpoolu miałby być Steven Gerrard. Anglik to wielka klubowa legenda. Pomocnik wygrał z „The Reds” wiele tytułów, m.in. Ligę Mistrzów w 2005 roku. W sumie w czerwonej koszulce rozegrał 710 spotkań i zdobył w nich 186 bramek.

Gerrard od czerwca 2018 roku z dużym powodzeniem prowadzi Glasgow Rangers. Klub ma już za sobą kryzys związany z degradacją i w obecnym sezonie szkockiej Premiership jest zdecydowanym liderem, bez ani jednej porażki na koncie. Rangersi są niepokonani również w Lidze Europy, gdzie udało im się awansować już do 1/8 finału. Przynajmniej na krajowym podwórku niemal pewne jest, iż ekipa z Glasgow zmierza po mistrzostwo, co będzie pierwszym ligowym tytułem angielskiego menedżera, nie tylko trenerskiej, ale w ogóle zawodowej, bowiem nie zanotował takiego osiągnięcia, będąc piłkarzem Liverpoolu.

Wydaje się, że Steven Gerrerd i Liverpool to połączenie idealne, któremu pisany jest sukces. Można być raczej pewnym, że drogi trenera i klubu kiedyś się zejdą, ale czy już teraz? Czy tak energiczny człowiek, jakim jest Jurgen Klopp, zgodzi się w tak młodym wieku na pracę z reprezentacją, gdzie nie będzie miał okazji pracować z piłkarzami na co dzień? Trudno powiedzieć, gdyż taka oferta może mu się przytrafić tylko raz w życiu.

Źródło: Daily Mirror

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł