Łukasz Fabiański i bramkarze reprezentacji Polski Żródło: TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Kolejny Polak następcą Łukasza Fabiańskiego w West Ham United?

4 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Łukasz Fabiański od prawie 3 lat z dużym powodzeniem strzeże bramki West Hamu United. Zwłaszcza w tym sezonie można to dostrzec, kiedy jego koledzy również świetnie radzą sobie na boisku. Jednak Polak robi się coraz starszy i „The Hammers” powoli zaczynają się rozglądać za kandydatem na następcę naszego bramkarza. Ponoć londyńczycy mają na oku innego reprezentanta Polski.

  • Łukasz Fabiański jest podstawowym bramkarzem West Hamu od prawie 3 lat
  • Jego postawa oraz gra innych polskich goalkeeperów sprawiła, że w Anglii ich umiejętności są wysoko cenione
  • „Fabian” ma 35 lat, dlatego „The Hammers” zaczynają się powoli rozglądać za jego następcą, a w gronie kandydatów ponoć znajduje się Łukasz Skorupski

Łukasz Fabiański wyrobił sobie dobrą markę na Wyspach, dzięki regularnej i przede wszystkim dobrej grze od prawie 7 lat. Początkowy okres i jego występy w Arsenalu należy bowiem puścić w niepamięć. Odkąd Polak trafił do Swansea, wszedł na najwyższy poziom, z którego nie schodzi również w barwach West Hamu.

Jednak lata lecą, a Łukasz młodszy nie będzie. Włodarze „The Hammers” mają to na uwadze i dlatego zaczynają się rozglądać za kandydatami, którzy mogliby być potencjalnymi następcami „Fabiana”. Ponoć na ich celowniku znajduje się inny bramkarz reprezentacji Polski, a dokładnie imiennik 35-latka, czyli Łukasz Skorupski.

Łukasz Fabiański ostoją West Hamu, ale ten stał nie będzie trwał wiecznie

W tym sezonie Premier League Łukasz Fabiański nie wystąpił tylko w 2 spotkaniach. W obu przypadkach absencja naszego zawodnika była spowodowana kontuzjami. Dlatego w sumie „Fabian” zagrał do tej pory w 24 meczach, w których wpuścił 29 bramek i 8 razy zachował czyste konto, co jest jednym z najlepszych wyników w lidze.

Zapadła decyzja. Tylko jeden dodatkowy konkurs Pucharu Świata w PlanicyZapadła decyzja. Tylko jeden dodatkowy konkurs Pucharu Świata w PlanicyCzytaj dalej

Generalnie „The Hammers” w tym sezonie wyglądają świetnie. Londyńczycy plasują się na 4. miejscu w tabeli, które uprawnia ich do gry w Lidze Mistrzów. Bez wątpienia są rewelacją tego sezonu, a duża w tym zasługa naszego bramkarza, który dobrze współpracuje ze swoimi obrońcami i zapewnia spokój między słupkami swoim kolegom.

Obecny kontrakt „Fabiana” z West Hamem wygasa wraz z końcem czerwca tego roku i należy się spodziewać, że nie będzie problemów z jego przedłużeniem, gdyż Polak jest filarem londyńskiego zespołu. Fabiański ma już 35-lat i powoli, ale jednak robi się coraz starszy. W związku z tym włodarze „The Hammers” mieli rozpocząć poszukiwania następcy Polaka, którym miałby zostać… inny Polak, a na dodatek… inny Łukasz, a konkretnie Łukasz Skorupski.

Będzie nowy polski bramkarz w West Hamie? Łukasz Skorupski na celowniku Brytyjczyków

Serwis "Tutto Bologna Web" podaje, że Łukasz Skorupski miałby zostać następca Łukasza Fabiańskiego w drużynie West Hamu United. Fabiański jest świetnie dysponowany i zapracował sobie na duże uznanie w Anglii, ale to samo można powiedzieć o Skorupskim we Włoszech, gdzie wysoko ceni się jego umiejętności.

„Skorup” od trzech sezonów jest podstawowym bramkarzem Bolognii, a w tym sezonie wystąpił w 18 meczach Serie A, w trakcie których 24 razy dał się pokonać zawodnikom gości, ale również czterokrotnie zachowywał czyste konto. Polak ze względu na kontuzje opuścił 7 spotkań. Warto również podkreślić, że w 2021 roku obronił już dwa karne i to strzelane nie przez byle kogo, bo przez Zlatana Ibrahimovicia i Ciro Immobile.

Ponoć to właśnie on miałby zająć w pewnym momencie Łukasza Fabiańskiego, od którego jest młodszy o 6 lat. Wydaje się mimo wszystko, iż nie dojdzie do tego latem, a raczej dopiero za rok. Choć należy przypuszczać, że „Fabian” i tak pogra na najwyższym poziomie więcej niż jeden czy dwa sezony.

Źrodło: Tutto Blologna Web

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł