Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Kapitalna interwencja Łukasza Fabiańskiego (WIDEO)

screen - youtube.com/Burnley Football Club
  • West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w składzie pokonał Burnley 2:1

• Polak popisał się kapitalną interwencją, która pomogła jego drużynie odnieść zwycięstwo

• Dzięki tej wygranej West Ham United nadal ma szanse na awans do Ligi Mistrzów

Łukasz Fabiański i jego koledzy z West Ham United wrócili na zwycięską ścieżkę. Po dwóch porażkach z rzędu “Młoty” pokonały Burnley 2:1. Reprezentant Polski zanotował kolejny bardzo dobry występ, co zauważają zgodni angielscy eksperci..

Łukasz Fabiański zanotował kolejny świetny występ w Premier League

W poniedziałek kolejne ligowe spotkanie rozegrał West Ham United. Drużyna Łukasza Fabiańskiego zmierzyła się na wyjeździe z Burnley. Reprezentant Polski zanotował kolejny bardzo dobry występ.

Mecz lepiej rozpoczął się dla drużyny gospodarzy. W 14. minucie rzut karny wykorzystał Chris Wood. Zawodnicy West Ham nie podłamali się jednak stratą gola i ruszyli do odrabiania strat. Już dwie minuty później mogli cieszyć się z wyrównania.

Na listę strzelców wpisał się Michail Antonio. Ten sam zawodnik rozstrzygnął losy meczu jeszcze przed przerwą. Jamajczyk w 29. minucie zdobył drugiego gola, który ustalił wynik meczu na 2:1 dla West Hamu.

Choć w drugiej połowie bramki już nie padały, emocji nie brakowało. Gospodarze szukali szansy na wyrównanie, jednak West Ham umiejętnie się bronił, a w bramce miał Łukasza Fabiańskiego. Polak nie miał zbyt wiele pracy, jednak gdy trzeba było, popisał się kapitalną interwencją.

Kapitalna interwencja Polaka doceniona przez ekspertów

Fabiański w fantastycznym stylu zatrzymał efektowny strzał z woleja Josha Brownhilla. W ważnym dla zespołu momencie Polak stanął na wysokości zadania. Jego klasę w pomeczowych analizach docenili eksperci. Kapitalną paradę Fabiańskiego można zobaczyć na filmie poniżej (od 1:28).

[EMBED-305]

- Głośny i stabilny jak zawsze w bramce "Młotów". Popisał się wspaniałą obroną w drugiej połowie, gdy zatrzymał Brownhilla - napisali dziennikarze portalu football.london, którzy przyznali Fabiańskiemu ocenę “7”.

- Świetnie wybronił strzał Brownhilla. Nie mógł nic zrobić przy rzucie karnym, który fantastycznie wykorzystał Wood - piszą natomiast dziennikarze standard.co.uk, których słowa cytuje portal WP SportoweFakty. Od nich Fabiański otrzymał ocenę “6”. Podobną notę Polak dostał od większości serwisów.

Wygrana z Burnley jest dla West Ham United niesamowicie ważna. Na cztery kolejki przed końcem sezonu zajmuje piąte miejsce ze stratą tylko trzech punktów do czwartej Chelsea. Drużyna Polaka wciąż ma zatem szanse na zajęcie miejsca dającego prawo startu w Lidze Mistrzów.