Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Łukasz Fabiański szczerze o zakończeniu kariery
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:38

Łukasz Fabiański szczerze o zakończeniu kariery

Projekt bez tytułu - 2021-06-02T162757.803
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Łukasz Fabiański we wtorek rozegrał swój 56. mecz w barwach reprezentacji Polski. Może się okazać, że był to jednocześnie jego ostatni występ w barwach narodowych. Pojawiły się spekulacje, że 36-latek po mistrzostwach Europy zakończy reprezentacyjną karierę. Głos w tej sprawie zabrał sam zainteresowany.

  • Łukasz Fabiański w najbliższych tygodniach może rozegrać swój ostatni mecz w reprezentacji Polski

  • Bramkarz ma już 36 lat i pojawiają się spekulacje, że niedługo zakończy swoją przygodę z piłką nożną

  • Bramkarz zajął jednoznaczne stanowisko dotyczące swojej kariery

Łukasz Fabiański przygotowuje się do swojego piątego wielkiego turnieju z reprezentacją Polski. Bramkarz był w kadrze Biało-Czerwonych na mistrzostwa świata w 2006 roku, później wystąpił na Euro 2008 i 2016, a trzy lata temu pojechał na Mundial do Rosji. Nie zagrał jedynie na Euro 2012, ale tylko z powodu urazu pleców.

Już za niecałe dwa tygodnie rozpocznie z reprezentacją walkę na Euro 2020, ale zanim do tego dojdzie, zagrał swój 56. mecz w kadrze. Biało-Czerwoni zmierzyli się we Wrocławiu z reprezentacją Rosji, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Łukasz Fabiański zakończy karierę?

Może się okazać, że to był ostatni mecz w kadrze Fabiańskiego. Selekcjoner Paulo Sousa już dawno zapowiedział, że pierwszym bramkarzem na mistrzostwa będzie Wojciech Szczęsny i jeżeli bramkarzowi Juventusu nic się nie stanie, to popularny "Fabian" nie będzie miał okazji do gry.

Pojawiły się spekulacje, że 36-letni bramkarz West Hamu zaraz po zakończeniu turnieju rozstanie się z grą w reprezentacji. Te doniesienia postanowił skomentować sam zainteresowany w rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem z Meczyki.pl.

- Żadna decyzja nie zapadła. Chcę po prostu dać od siebie dla kadry wszystko, co mam do zaoferowania. Niezależnie od roli jaką będę pełnił, chcę być istotną postacią tej grupy. Godnie reprezentować kraj swoją postawą - także podczas codziennej pracy - powiedział Fabiański.

Jednocześnie zawodnik podkreślił, że na razie skupia się wyłącznie na mistrzostwach Europy i liczy się dla niego "tu i teraz". Dodał, że dopiero po turnieju porozmawia z najbliższymi, aby zaplanować swoją przyszłość w piłce nożnej.

Fabiański zabrał głos w sprawie swojej przyszłości

W marcu doświadczony bramkarz przedłużył swój kontrakt z West Hamem United, który będzie obowiązywał do końca czerwca przyszłego roku. Zawodnik zaznaczył, że na razie nie zamierza całkowicie odchodzić z futbolu.

- Nie miałbym nic przeciwko, żeby co roku przedłużać umowę w West Hamie. Jeśli nie w WHU, to na pewno jeszcze gdzieś pogram, bo po prostu mam w sobie na to dużo ochoty. Cały czas pracuję, aby wydłużać swoją karierę i dziś czuję się bardzo dobrze - zapewnił Fabiański. - Lata lecą, więc muszę o siebie dbać, a zamierzam jeszcze trochę pograć - dodał.

Polaków przed wyjazdem na Euro 2020 czeka jeszcze jedno spotkanie kontrolne. 8 Czerwca w Poznaniu zagrają z Islandią. Swój pierwszy mecz na mistrzostwach Biało-Czerwoni zagrają 14 czerwca ze Słowacją, później 19 czerwca czeka ich pojedynek z Hiszpanią, a 24 czerwca na zakończenie fazy grupowej zagrają ze Szwecją.

Miniony sezon klubowy w wykonaniu Fabiańskiego był niezwykle udany. West Ham z nim w bramce zajął szóste miejsce w Premier League, najwyższe od 20 lat. Tym samym zespół w przyszłym sezonie zagra w Lidze Europy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane