Maciej Kot skoki Żródło: screen - youtube.com/tvp sport

Maciej Kot znajdzie się w kadrze na igrzyska olimpijskie?

23 Luty 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Maciej Kot od kilku lat szuka formy, która pozwalała mu wygrywać zawody Pucharu Świata. Aby to osiągnąć, regularnie startuje w zawodach Pucharu Kontynentalnego. W miniony weekend Biało-Czerwoni urządzili na skoczni w Brotterode prawdziwy pokaz siły. Pierwszy konkurs wygrał Stefan Hula, a drugi Tomasz Pilch. Bardzo dobre wyniki zaliczył Kot, który w sobotę był trzeci. 29-latek zapowiedział, że chce walczyć o miejsce w kadrze na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie.

  • Maciej Kot zaliczył świetne występy w Pucharze Kontynentalnym na niemieckiej skoczni Brotterode
  • Sobotni konkurs wygrał Stefan Hula, a w niedzielnym na podium stanęli zwycięzca Tomasz Pilch i trzeci Maciej Kot
  • 29-letni skoczek zapewnia, że stać go na powrót do wielkiej formy i będzie walczył o miejsce na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich

Maciej Kot był jednym z bohaterów minionego weekendu Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode. Sobotni konkurs wygrał Stefan Hula, niedzielny Tomasz Pilch. Kot zajmował odpowiednio siódme i trzecie miejsce. Do tego w obu konkursach w czołowej dziesiątce znalazł się komplet Polaków.

To było także odpowiednio trzecie i czwarte zwycięstwo polskiego skoczka w trwającym cyklu Pucharu Kontynentalnego. - To był udany weekend dla polskich skoków. Usłyszeć hymn Polski na niemieckiej ziemi jest fajnym przeżyciem. Aż żal, że w PK nie ma drużynówek - skomentował weekend na skoczni Brotterode Kot w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Maciej Kot walczy o powrót do formy

Takie występy jak ten w Brotterode napawają optymizmem i dają nadzieję, że 29-letni skoczek jest na dobrej drodze do odbudowania formy, którą prezentował jeszcze kilka lat temu. W sezonie 2016/2017 wygrał dwa konkursy Pucharu Świata i zakończył cykl na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Jednak od kilku lat jest daleki od takiej dyspozycji.

- Czuję bardzo duże wsparcie od kibiców, rodziny i dziennikarzy. To był dla mnie ważny weekend, może nie tak, jak dla Tomka czy Stefana, ale jesteśmy na innym etapie budowania formy - powiedział Kot.

Gregor Schlierenzauer opuści mistrzostwa świata w OberstdorfieGregor Schlierenzauer opuści mistrzostwa świata w OberstdorfieCzytaj dalej

Jednocześnie skoczek dodaje, że nabiera przekonania co do obranego przez siebie planu. Widać progres w jego skokach i forma rośnie krok po kroku, a o to mu przede wszystkim chodziło.

- Jeśli średnie skoki pozwalają na takie wyniki, to znaczy, że mam dużą rezerwę. Na pewno będę walczyć do samego końca. Chodzi o to, aby pozytywnie zakończyć sezon - podkreślił 29-latek.

Kot chce jechać na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie

Przy okazji Kot zapowiedział, że nie rezygnuje z walki o miejsce w reprezentacji na przeszłoroczne igrzyska olimpijskie. 29-latek był ważnym ogniwem drużyny w Soczi w 2014 roki, a w Pjongczangu cztery lata później sięgnął po brązowy medal w konkursie drużynowym.

- Dobre rezultaty uzyskane teraz pomogą mi wejść z wyższego poziomu w przygotowania do sezonu olimpijskiego. Pierwszy krok to dostać się do składu na igrzyska. Drugi to walczyć o medale - zapowiada.

- Niektórzy zwątpili w moją motywację, ale prawda jest taka, że teraz pracuję jeszcze ciężej. Nie daję za wygraną. Nie wszystko układa się po naszej myśli, ale nie można się poddawać. Drobne sukcesy, jak te weekendowe, dają mnóstwo radości. Na każdym kolejnym treningu jest lżej - zakończył Kot.

Polak zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Teraz przed skoczkami cyklu trzy tygodnie przerwy, po której będą rywalizować w Zakopanem (13-14 marca). Sezon zakończą zawody w rosyjskim Czajkowskim tydzień później.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Następny artykuł