Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Maciej Skorża nie poprowadzi Lecha w meczu z Legią
Piotr Bernaciak
Piotr Bernaciak 19.03.2022 07:32

Maciej Skorża nie poprowadzi Lecha w meczu z Legią

Maciej Skorża Lech Poznań
PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

Maciej Skorża obejmie Lecha Poznań po Dariuszu Żurawiu i poprowadzi drużynę w najbliższym czasie. Takie informacje ukazują się od kilku dni w polskich mediach sportowych i nie ma większych wątpliwości, że informacja zostanie wkrótce potwierdzona. Kolejorz przygotowuje się tymczasem do meczu z Legią Warszawa.

Dowiadujemy się jednak, że podczas spotkania w Poznaniu drużyny na pewno nie poprowadzi jeszcze nowy szkoleniowiec. Maciej Skorża ma odbyć pierwszy trening w roli trenera Lecha dopiero po zakończeniu meczu z liderem naszej Ekstraklasy.

W związku z pojawiającymi się informacji władze Lecha Poznań podały informacje, że nowy szkoleniowiec zostanie ogłoszony dopiero po zakończeniu spotkania z Legią Warszawa. Do tej pory z drużyną pracować będzie natomiast Janusz Góra, dotychczasowy asystent Dariusza Żurawia.

Maciej Skorża obejmie Lecha Poznań

Dariusz Żuraw został zwolniony z Lecha Poznań we wtorek, co jest następstwem bardzo słabej gry drużyny w polskiej lidze. Dobra postawa w europejskich pucharach absolutnie nie może sprawić, że zespół gra tak słabo w polskiej lidze, dlatego zdecydowano się na rozstanie z trenerem Żurawiem. Wszystko potwierdzono trzy dni temu.

Do tego czasu nie poinformowano nas jednak o tym, kto będzie prowadził Lecha Poznań w najbliższym czasie. Polskie media dotarły jednak do informacji, że zespół obejmie Maciej Skorża, który był trenerem zespołu, gdy ten ostatni raz sięgał po mistrzostwo Polski w 2015 roku.

Wiemy już, że w tym sezonie nie uda się sięgnąć po mistrzostwo, bo nie ma na to nawet matematycznych szans. Celem drużyny jest jednak to, by w kolejnym sezonie walczyć o najwyższe cele i zatrudnienia Macieja Skorży ma być krokiem w tym kierunku. Nie dojdzie do tego jednak przed meczem z Legią.

Wszystko przez to, że Maciej Skorża najprawdopodobniej chciałby zacząć swoją pracę po trudnym spotkaniu z Legią, przed którym i tak nie zdoła poznać drużyny. Ewentualna porażka obciążałaby jednak jego konto, a taki rezultat jest bardzo prawdopodobny. Lech gra po prostu słabo, a Legia jest na fali wznoszącej. W ostatnim tygodniu podopieczni Czesława Michniewicza rozbili Pogoń u siebie, strzelając aż cztery gole w pierwszej połowie.

Lech Poznań rozpoczyna wielkie zmiany

Jak podawało wielu polskich dziennikarzy, między innymi Tomasz Włodarczyk, Maciej Skorża osiągnął porozumienie z władzami Lecha Poznań i objęcie przez niego drużyny jest pewne. Wcześniej był kandydatem do objęcia Śląska Wrocław, jednak po wiadomości o zainteresowaniu Lecha przerwał negocjacje.

Kolejorz nie ma już szans na zdobycie mistrzostwa Polski w tym sezonie. Istnieją jednak nadzieje na zajęcie miejsca premiującego grą w eliminacjach Conference League, co jest celem Lecha do końca tego sezonu.

Powiązane