Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Mateusz Borek typuje, kto otrzyma Złotą Piłkę
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:32

Mateusz Borek typuje, kto otrzyma Złotą Piłkę

Mateusz Borek
screen - youtube.com/Kanał Sportowy

Mateusz Borek zdecydował się na wytypowanie, który piłkarz w tym roku zdobędzie Złotą Piłkę przyznawaną przez “France Football”. Dziennikarz nie wskazał Roberta Lewandowskiego. Jego zdaniem na nagrodę zasłużyć może napastnik Realu Madryt Karim Benzema.

Mateusz Borek typuje zwycięzcę Złotej Piłki

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych decyzji ubiegłego roku w światowym futbolu było odwołanie przez “France Football” plebiscytu na najlepszego piłkarza roku i przyznanie prestiżowej Złotej Piłki. Szczególnie dotknęło to polskich kibiców, gdyż nagroda przeszła koło nosa Robertowi Lewandowskiemu.

W tym roku już nic nie stoi na przeszkodzie, by francuski magazyn wręczył prestiżową nagrodę. Choć do końca sezonu jeszcze daleko, a przed nami także mistrzostwa Europy, już pojawiają się pierwsze typy, kto powinien w tym roku dostać tę wyjątkową nagrodę.

Swoją opinią na ten temat podzielił się z kibicami w Polsce Mateusz Borek. Ceniony dziennikarz zabrał głos na antenie “Kanału Sportowego”, którego jest współtwórcą. Co ciekawe, Borek nie wskazał na Roberta Lewandowskiego. 

Zdaniem eksperta w walce o Złotą Piłkę może liczyć się Karim Benzema z Realu Madryt. Zdaniem Mateusza Borka, by tak się stało, Francuz musiałby pojechać na mistrzostwa Europy. Jak wiadomo, w związku z aferą obyczajową sprzed kilku lat, Benzema jest pomijany w powołaniach przez selekcjonera Didiera Deschampsa.

- "Złota Piłka" dla Mbappe? Zobaczymy. W ostatnich dniach łudzę się jeszcze, że Didier Deschamps da się przekonać narodowi i że Karim Benzema znajdzie się w składzie reprezentacji Francji na mistrzostwa Europy - powiedział dziennikarz.

- To byłaby niesamowita historia. Myślę, że podobna do tego, co dzieje się ze Zlatanem. Jak patrzę na Benzemę, jego przemianę i jego statystyki, to bardzo chciałbym zobaczyć Francję z Benzemą i Mbappe w składzie - kontynuował.

- Gdyby zmaterializowały się wielkie sukcesy Francji na EURO i Realu Madryt w Lidze Mistrzów z Benzemą w składzie, to mogłoby być katalizatorem do tego, by Karim powalczył o Złotą Piłkę. To na razie jest w formie hipotezy, mojego życzenia - zakończył Borek, który nie ukrywał nigdy, że jest wielkim kibicem Realu Madryt.

Dlaczego Benzema, a nie Lewandowski?

Roberta Lewandowskiego trudno w tej chwili wskazać jako kandydata do triumfu w tym prestiżowym plebiscycie. Wszystko z powodu odpadnięcia Bayernu Monachium z Ligi Mistrzów. Potrzebny byłby także sukces podczas Euro 2020, a Polacy, krótko mówiąc, nie są jednym z faworytów.

Karim Benzema natomiast w tym sezonie faktycznie rozgrywa bardzo dobry sezon. Napastnik wyrósł na prawdziwego lidera Realu Madryt. Ostatnio popisał się piękną bramką w starciu z FC Barceloną. Ogółem w tym sezonie La Liga trafił do siatki już 19 razy i ustępuje w klasyfikacji strzelców tylko Leo Messiemu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane