Swiatsportu.pl
Mateusz Klich

TVP Sport - screen/YouTube

Mateusz Klich nie zagra z Andorą i Anglią

26 Marca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Mateusz Klich jest wielkim pechowcem tego zgrupowania. U pomocnika reprezentacji Polski wykryto koronawirusa, co przekreśliło jego szanse na udział w meczu z Węgrami. Powtórny test wykazał, że zawodnik jest jednak zdrowy i pojawiła się szansa na jego wyst

  • Mateusz Klich nie wziął udziału w meczu z Węgrami przez pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa

  • Reprezentantowi Polski wykonano kolejny test, który dał wynik negatywny

  • Zawodnik przeszedł powtórne testy, a te w obu przypadkach okazały się pozytywne, dlatego pomocnika nie zobaczymy w starciach z Andorą i Anglią

Mateusz Klich nie ma łatwego początku współpracy z nowym selekcjonerem Paulo Sousą. Pomocnik Leeds przyjechał na zgrupowanie, ale ledwie zdążył się wyjść na boisko treningowe, a już musiał powrócić do hotelu. U 30-latka wykryto koronawirusa, dlatego konieczne było zastosowanie kwarantanny.

Zawodnik miał wykonany kolejny tekst, który dał już wynik negatywny, dlatego pojawiła się szansa, że Klich będzie mógł zostać włączony do składu na mecze reprezentacji Polski z Andorą i Anglią. Niestety kolejne zawirowania z testami dawały tylko złudną nadzieję.

Testy Mateusza Klicha niczym rosyjska ruletka

Mateusz Klich przed przyjazdem na zgrupowanie polskiej kadry przeszedł test na obecność COVID 19, który dał wynik negatywny. Podobnie było zaraz po przylocie do Warszawy.

Kolejny test PCR okazał się już niestety pozytywny, dlatego zawodnik musiał zostać poddany kwarantannie, więc 30-latek odizolowany w hotelowym pokoju. Dlatego zawodnik do Budapesztu nie poleciał.

Pomocnik Leeds naprzemiennie otrzymywał raz pozytywne raz negatywne wyniki i z pewnością przy tym „zjadł” wiele nerwów. Ostateczne rozstrzygnięcia przyniósł czwartek, ale niestety nie są one pozytywne.

Koniec marzeń pomocnika reprezentacji Polski

W tym tygodniu Mateusz Klich miał różne wyniki testów na obecność koronawirusa. Zawodnik najpierw otrzymał wynik pozytywny, ale już w środę miał wynik negatywny wyniki test PCR. Dawało to szanse na ewentualne występ zawodnika w spotkaniach z Andorą i Anglią, jednakże nadzieje okazały się złudne.

Jak udało się dowiedzieć Tomaszowi Włodarczykowi z portalu Meczyki.pl, czwartkowy test Klicha dał znów wynik pozytywny, co rzecz jasna wyklucza jego występ w najbliższych dwóch spotkaniach.

Ta informacja została potwierdzona przez rzecznika prasowego kadry Jakuba Kwiatkowskiego. Kolejny test PCR przeprowadzony gdy reprezentacja grała w Budapeszcie z Węgrami (3:3), również dał wynik pozytywny.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski swój najbliższy mecz rozegra w niedzielę 28 marca na stadionie Legii, a jej rywalem będzie Andora. Trzy dni później „Biało-czerwoni” zagrają na legendarnym Wembley z Anglią.

Źródło: Meczyki.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Mariusz P. oskarżony o przestępstwo. Usłyszał zarzuty

  • Mateusz Klich zakażony COVID-19

  • Polacy mogą zarobić w Planicy fortunę

Podobne artykuły

Piłka nożna

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

Czytaj więcej >
Raheem Sterling w barwach reprezentacji Anglii

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Czytaj więcej >
Mecz reprezentacji Węgier z Francją na Euro 2020

Piłka nożna

Węgry sensacyjnie zremisowały z Francją

Czytaj więcej >
Leo Messi w barwach FC Barcelony

Piłka nożna

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Klub może być nie stać na utrzymanie piłkarza

Czytaj więcej >
Michał Pazdan

Piłka nożna

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

Czytaj więcej >
Kibice reprezentacji Węgier

Piłka nożna

UEFA ukarała Węgry za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro 2020

Czytaj więcej >