Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Mbappe zwrócił się do kibiców po klęsce ze Szwajcarią. Przeprosił za swój błąd
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:40

Mbappe zwrócił się do kibiców po klęsce ze Szwajcarią. Przeprosił za swój błąd

Projekt bez tytułu - 2021-06-29T170408.905
FRANCK FIFE/AFP/East News

Reprezentacja Francji sensacyjnie odpadła w 1/8 finału Euro 2020. Mistrzowie świata prowadzili już ze Szwajcarią 3:1, ale "Helwetom" udało się doprowadzić do konkursu rzutów karnych. W nim decydującą jedenastkę zmarnował Kylian Mbappe. Gwiazdor PSG za pomocną mediów społecznościowych zwrócił się do kibiców.

• Reprezentacja Francji sensacyjnie pożegnała się z Euro 2020

• "Trójkolorowi" przegrali ze Szwajcarią 4:5 w konkursie rzutów karnych, a decydującego strzału nie wykorzystał Mbappe

• 22-latek przeprosił kibiców we wpisie w mediach społecznościowych

Reprezentacja Francji przed turniejem była wskazywana jako murowany faworyt przynajmniej do finału Euro 2020. Mistrzowie Świata przynajmniej na papierze dysponowali zdecydowanie najsilniejszym składem, a do tego kilku znakomitych zawodników, którzy w każdej innej ekipie mieliby pewne miejsce w składzie, nie pojechało nawet na turniej.

W poniedziałek "Trójkolorowych" miało czekać jedno z łatwiejszych wyzwań na tegorocznych mistrzostwach Europy. Po rywalizacji w grupie z Portugalią, Niemcami i Węgrami w 1/8 finału mierzyli się ze Szwajcarami.

Reprezentacja Francji: Mbappe zwrócił się do kibiców

Niespodziewanie to podopieczni Vladimira Petkovicia wyszli na prowadzenie po strzale głową Harisa Seferovicia. Francuzi odpowiedzieli dopiero po przerwie, ale równie dobrze mogli przegrywać dwoma bramkami. Ricardo Rodriguez nie wykorzystał rzutu karnego, a jego strzał obronił Hugo Lloris.

Zaraz po tej sytuacji dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Karim Benzema w 57. i 59. minucie. Kwadrans przed końcem pięknym strzałem w okienko z 20. metrów popisał się Paul Pogba i było już 3:1. Wszystko wskazywało na to, że Francuzi przejdą Szwajcarów i awansują do ćwierć finału.

Dziewięć minut przed końcem gola kontaktowego strzelił Seferović, a tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego wyrównał Mario Gavranović. O awansie decydowała dogrywka, która nie przyniosła rozstrzygnięcia i potrzebny był konkurs rzutów karnych.

W nim do piątej serii strzelcy bez problemów pokonywali bramkarzy. Jako ostatni po stronie francuskiej do piłki podszedł Kylian Mbappe, ale jego intencje wyczuł Sommer. Szwajcarski bramkarz obronił strzał 22-latka i wprowadził Szwajcarów do ćwierćfinału.

Mbappe przeprosił kibiców

Po meczu gwiazdor PSG zwrócił się do kibiców mistrzów świata. Zawodnik wyjawił, jak czuje się po zmarnowanym rzucie karnym. Do tego przeprosił za swoją postawę, ale jednocześnie podziękował za wsparcie w trakcie mistrzostw.

- Bardzo trudno to przeżyć. Ta porażka przyniosła wielki smutek, nie zdołaliśmy osiągnąć tego, co sobie założyliśmy - napisał mistrz świata z 2018 roku w mediach społecznościowych. - Przepraszam za ten rzut karny. Chciałem pomóc zespołowi, ale nie dałem rady. Trudno będzie zasnąć po tym meczu, ale taki jest ten sport, który kocham tak bardzo - dodał.

- Wiem, że wy, kibice, jesteście rozczarowani, ale i tak chciałbym wam podziękować za wasze wsparcie i wiarę w nas. Najważniejsze jest to, byśmy powrócili jeszcze silniejsi na kolejne turnieje. Gratulacje i powodzenia dla Szwajcarii - dodał.

Słowa wsparcia dla Francuskiego skrzydłowego przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych legendarny Pele. - Głowa do góry, Kylian! Jutro jest pierwszy dzień nowej podróży - napisał Brazylijczyk.