Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Media: Juventus szykuje wzmocnienia. Jednym z nich ma być Axel Witsel
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:57

Media: Juventus szykuje wzmocnienia. Jednym z nich ma być Axel Witsel

Axel Witsel
INA FASSBENDER/AFP/East News

Jak podaje niemiecki "Bild" Axel Witsel znalazł się w kręgu zainteresowań Juventusu. "Stara Dama" zamierza wzmocnić środek pola, bowiem tegoroczne wyniki zespołu są zdecydowanie poniżej wszelkich oczekiwań. Belg, który niegdyś nieomal nie zakończył kariery Marcina Wasilewskiego, miałby być lekarstwem na problemy ekipy Wojciecha Szczęsnego.

  • Juventus ma rozważać sprowadzenie Axela Witsela

  • Włosi chcieliby przeprowadzić transfer jeszcze tej zimy

  • Piłkarz Borussi Dortmund wyceniany jest na ponad 30 milionów euro

Juventus ma potężny problemy w tym sezonie Serie A. Ekipa z Turynu plasuje się dopiero na dziewiątym miejscu po 11. kolejkach ze stratą aż 16 "oczek" do liderującego SSC Napoli. Piętą achillesową zespołu jest środek pomocy i dlatego działacze klubu mają planować wzmocnienia na tej pozycji. Wiadomo, że myślą o Axelu Witselu.

Środek pola wielką bolączką Juventusu

Polityka transferowa Juventusu dotycząca obsady środka pola była w ostatnich latach mocno nieudolna. Klub dokonał wymianu Miralema Pjanicia na Arthura Melo z FC Barcelony, co okazało się fatalnym ruchem. Bośniak co prawda w ostatnich miesiącach przed odejściem nie zachwycał, ale Brazylijczyka w ogóle rzadko możemy zobaczyć na boisku ze względu na ciągłe kontuzje.

Sprowadzenie za darmo Aarona Ramsey'a i Adriena Rabiota też nie okazało się dobrą inwestycją. W ich przypadku transfery były ryzykowne. Francuz pokłócił się z włodarzami PSG i przez długi czas nie grał, a Walijczyk nie zachwycał już swoją grą w Arsenalu, jak w poprzednich latach.

"Juve" ma pracować nad tym, aby w szczególności pozbyć się Ramsea. Jego następcą, który miałby wnosić o wiele więcej do gry ma ponoć zostać Axel Witsel, grający od trzech lat w Borussi Dortmund.

Axel Witsel może zostać klubowym kolegą Wojciecha Szczęsnego

Według "Bilda" Juventus już w styczniu zgłosi się po Axela Witsela. Co ciekawe Borussia Dortmund ma być skłonna do negocjacji w sprawie sprzedaży swojego podstawowego zawodnika.

Belg po dwuletni epizodzie w Chinach powrócił w 2018 roku do Europy i dołączył właśnie do BVB. Pomocnik w każdym sezonie jest graczem pierwszego składu, który może nie gwarantuje spektakularnych liczb, ale odpowiada za nadawanie tempa gry dortmundczyków.

Portal Transfermarkt wycenia 32-latka na 9 mln euro. Zimowe okienko będzie ostatnią okazją na to, aby BVB zarobiło na ewentualnym odejściu Belga. Jego kontrakt z niemieckim klubem wygaśnie 1 lipca przyszłego roku, a od stycznia będzie mógł on według prawa negocjować warunki umowy z nowym klubem.

Witesel w Polsce kojarzony jest głównie ze straszną kontuzją Marcina Wasilewskiego. Do brutalnego faulu ówczesnego piłkarza Standardu Liege na Polaku doszło pod koniec sierpnia 2009 roku. Nasz obrońca doznał wtedy otwartego złamania. "Wasyl" do pełni zdrowia i pierwszego składu Anderlechtu Bruksela wrócił dopiero na początku grudnia 2010 rok, a dla wielu był to cud, że stoper w ogóle kontynuował karierę zawodowego piłkarza.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane