Swiatsportu.pl
Kamil Grosicki

JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News

Media: Kamil Grosicki ma znów zagrać w Turcji

7 Lipca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Kamil Grosicki ma trudny moment w swojej karierze. Piłkarz od stycznia nie zagrał w żadnym meczu swojego West Bromu, a jedynie mógł liczyć na minuty w spotkaniach reprezentacji Polski. Jego gehenna wydaje się dobiegać końca. Jak podają tureckie media, Polak jest bliski przejścia do Goztepe SK, co oznaczałoby, że "Grosik" po raz drugi w karierze zagra nad Bosforem.

  • Kamil Grosicki może ponownie zagrać w Turcji

  • Tamtejsze media donoszą, że Polak negocjuje z Goztepe SK

  • W poprzednim sezonie ta drużyna zajęła 10. miejsce w Super Lig

West Bromwich Albion poinformował już w maju, że umowa z Kamilem Grosickim nie zostanie przedłużona i skrzydłowy zostanie wolnym zawodnikiem. Ten moment nadszedł 1 lipca, a więc 33-latek jak na razie pozostaje bezrobotny.

Ten stan prawdopodobnie nie potrwa długo, bowiem jak informują tureckie media, Polakiem zainteresowane jest Goztepe SK. Klub ponoć przedstawił ofertę agentowi piłkarza i podobno ruszyły już negocjacje. Zatem "Grosik" po siedmiu latach ponownie może zagrać w Turcji.

Jan Tomaszewski

Jan Tomaszewski skomentował transfer Lukasa Podolskiego. Rzadko używa takich słów

CZYTAJ DALEJ

Kamil Grosicki blisko Goztepe SK

Reprezentant Polski przeżył w West Bromwich Albion naprawdę trudne chwile, bowiem odkąd zespół objął Sam Allardayce, Kamil Grosicki został odesłany na boczny tor. Nowy szkoleniowiec zupełnie nie brał go pod uwagę przy ustalaniu składu swojego zespołu. W całym ostatnim sezonie udało mu się zagrać w zaledwie 10 spotkaniach.

Polak jest wolnym zawodnikiem dopiero od siedmiu dni, ale rzecz jasna poszukiwania klubu rozpoczął już kilka tygodni temu. Daniel Kaniewski, czyli agent piłkarza mówił w rozmowie z portalem sport.pl, że jego klient może liczyć na wiele ofert.

Najnowsze doniesienia z Turcji wskazują, że Grosickim bardzo poważnie zainteresowane jest Goztepe SK, które miało już mu nawet złożyć propozycję. Takie rewelacje podaje portal "Yeni Asir" i jeśli one faktycznie się sprawdzą, a 33-latek zdecyduje się na powrót do Super Lig, to będzie to można uznać za rozsądny ruch, gdyż "Grosik" ma doświadczenie w tamtejszej ekstraklasie.

To byłaby druga przygoda "Grosika" w Turcji

Kamil Grosicki po raz pierwszy występował w Turcji w latach 2011-2014 w barwach Sivassporu. Zagrał wówczas w 84 spotkaniach, zdobył trzynaście bramek i zanotował dziewiętnaście asyst.

Jego dobra gra poskutkowała wówczas transferem do Rennes, gdzie Polak wypłynął na szerokie wody, zapracował na uznanie kibiców i na transfer do wymarzonej Anglii.

Teraz Polak bardzo potrzebuje gry, aby jeszcze coś wycisnąć ze swojej kariery. I tak "Grosik" przegapił już Euro 2020. Co prawda Paulo Sousa powołał go do szerokiej kadry na turniej, bo skrzydłowy został umieszczony na liście rezerwowej, ale zgrupowania nawet nie "powąchał".

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: