Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Media: Sergio Aguero chce zakończyć karierę! W tle problemy z sercem
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:57

Media: Sergio Aguero chce zakończyć karierę! W tle problemy z sercem

Sergio Aguero FC Barcelona koniec kariery
Rafa Huerta/SPP via www.imago-images.de/Imago Sport and News/Eas

Sergio Aguero, u którego w ostatnich tygodniach zdiagnozowano problemy z sercem, panuje zakończyć sportową karierę. Takie wiadomości w sobotę przekazały hiszpańskie media. Argentyński napastnik nie chce ryzykować swoim zdrowiem i życiem.

Sergio Aguero latem dołączył do FC Barcelony na zasadzie wolnego transferu. Poprzednie dziesięć lat spędził w Manchesterze City, który poprowadził do największych sukcesów w historii. Teraz miał być ważnym elementem odbudowania się "Dumy Katalonii", która wpadła w kryzys.

Sergio Aguero ma zakończyć karierę

Argentyńczyk nie miał łatwego wejścia do nowego zespołu. Najpierw dowiedział się, że klub opuszcza jego przyjaciel, dla którego przyjął ofertę "Blaugrany" Leo Messi, a później nabawił się kontuzji łydki, która wyłączyła go z gry na początku sezonu.

33-letni napastnik dopiero w październiku zadebiutował w nowych barwach i od tego czasu rozegrał w nich pięć spotkań. Na koncie ma także premierowe trafienie w Barcelonie, ale wszystko wskazuje na to, że będzie to także jego ostatnia bramka w "Dumie Katalonii".

Pod koniec października Aguero jeszcze w pierwszej połowie meczu z Deportivo Alaves musiał opuścić boisko. Zawodnik zgłosił sztabowi szkoleniowemu i medycznemu problemy z oddychaniem. Od razu został wysłany na dodatkowe badania.

Argentyńczyk ma problemy z sercem

Te wykazały u Argentyńczyka arytmię serca. Zaraz po ogłoszeniu diagnozy Barcelona informowała, że zawodnika czeka trzymiesięczna przerwa od grania, po której zostaną podjęte dalsze decyzje dotyczące jego przyszłości.

W sobotę hiszpański dziennikarz Gerard Romero na antenie "Rac. 3" przekazał, że Aguero postanowił zawiesić buty na kołku. Oficjalne potwierdzenie tych doniesień ma nastąpić już w przyszłym tygodniu.

Dziennikarz przekazał, że w najbliższych dniach Aguero ma zwołać konferencję prasową, na której przekaże informacje o końcu swojej kariery. Argentyńczyk miał podjąć taką decyzję w obawie o swoje zdrowie i życie.

Aguero w trakcie swojej kariery reprezentował barwy ojczystego Independiente, z którego trafił do Atletico Madryt. Ze stolicy Hiszpanii przeszedł do Manchesteru City i od lata jest zawodnikiem Barcelony. Do tego rozegrał 101 spotkań w reprezentacji Argentyny, w których strzelił 41 bramek.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

 

Powiązane