Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Michał Pazdan ogłosił, gdzie chce kontynuować karierę
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:31

Michał Pazdan ogłosił, gdzie chce kontynuować karierę

Michał Pazdan
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Michał Pazdan udzielił wywiadu dla portalu meczyki.pl, w którym poruszył kwestię niezwykle interesującą dla wszystkich polskich kibiców. Doświadczony defensor zdradził, gdzie chciałby kontynuować karierę. Niestety dla jego fanów w naszym kraju, nie chodzi o Ekstraklasę.

Michał Pazdan zdecydował, gdzie chce kontynuować karierę

W ostatnich tygodniach w mediach pojawiło się wiele spekulacji na temat przyszłości Michała Pazdana. Umowa doświadczonego obrońcy z tureckim Ankaragucu dobiega końca 30 czerwca, a rozmowy o jej ewentualnym przedłużeniu nawet nie ruszyły. Plotki mówiły o tym, że Pazdana w swoim składzie widzi Wisła Płock.

Filar obrony reprezentacji Polski z Euro 2016 postanowił rzucić nieco światła na swoją przyszłość. Michał Pazdan udzielił wywiadu dla portalu meczyki.pl, w którym został zapytany o to, gdzie chce kontynuować karierę po zakończeniu współpracy z klubem z Ankary. Okazuje się, że nie jest to na ten moment Polska.

- Kończy mi się kontrakt, nie ma jeszcze konkretów, natomiast chciałbym zostać w Turcji. Nie czuję, że za wszelką cenę chcę wrócić do ekstraklasy - powiedział zdecydowanie Pazdan.

33-latek w rozmowie z dziennikarzami został zapytany także o okres, który z nostalgią wspomina każdy kibic w Polsce. Mowa oczywiście o udziale reprezentacji Polski w Euro 2016 i latach, gdy selekcjonerem Biało-Czerwonych był Adam Nawałka. Michał Pazdan lubi wracać myślami do tego okresu.

Pazdan z przyjemnością wspomina czas gry w reprezentacji prowadzonej przez Adama Nawałkę

- Przyjeżdżało się na zgrupowanie z uśmiechem na twarzy. Znaliśmy się na pamięć. Nie wiem, jak jest teraz w środku, ale za trenera Nawałki to wiesz, nie było dużo zmian. Wiedziałeś, kogo spotkasz na zgrupowaniu. To był plus tego wszystkiego. - tłumaczy Pazdan.

- Czekałeś na to zgrupowanie, by spotkać się z chłopakami. Pożartować, spotkać się, pogadać i zrobić dobry wynik. Wspominam to bardzo dobrze. Mega przyjemnie wspominam ten czas - dodał były mistrz Polski z Legią Warszawa.

Michał Pazdan ostatni raz zagrał w narodowych barwach we wrześniu 2019 roku w meczu ze Słowenią. Polacy przegrali wówczas w ramach eliminacji mistrzostw Europy 0:2, a na stopera spadła lawina krytyki. Wielu obwiniało właśnie jego o tak słaby wynik i fatalną grę w defensywie. 

Łącznie w reprezentacji Polski Michał Pazdan zanotował 38 spotkań i na zawsze już zapisał się w jej historii. Kibice wciąż pamiętają jego fantastyczne występy podczas ME 2016 we Francji. W swojej karierze Pazdan występował w Hutniku Kraków, Górniku Zabrze, Jagiellonii Białystok i Legii Warszawa.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane