Swiatsportu.pl > Sporty walki > MMŚ w boksie: 19-letni pięściarz przeszedł operację mózgu po walce
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:32

MMŚ w boksie: 19-letni pięściarz przeszedł operację mózgu po walce

Boks-MME w Kielcach
gov.pl
  • W Kielcach odbywają się mistrzostwa świata w boksie

  • Podczas swojej walki 19-letni Rashed Al Swaisat upadł na deski nieprzytomny

  • Młody zawodnik został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł operacją mózgu i walczy o życie

W Kielcach odbywają się młodzieżowe mistrzostwa świata w boksie. Niestety dla jednego z zawodników udział w tej imprezie miał tragiczny finał. Zaledwie 19-letni pięściarz z Jordanii został zabrany do szpitala.

Rashed Al Swaisat jest zawodnikiem pochodzącym z Jordanii. W trakcie swojej walki z Estończykiem Antonem Winogradowem, Jordańczyk upadł na deski i stracił przytomność. Co gorsza, nie wiadomo, czy stało się to po uderzeniu przeciwnika. Niemiej, sportowiec przeszedł już operację mózgu i znajduje się na oddziale intensywnej terapii.

Boks: 19-letni pięściarz przeszedł operację mózgu i walczy o życie

Rashed Al Swaisat z Jordanii mierzył się z Antonem Winogradowem pochodzącym z Estonii. Obaj zawodnicy walczyli w kategorii do 81 kilogramów. W pojedynku po dwóch rundach na punkty prowadził ten drugi, ale trzecim starciu rozegrały się dramatyczne sceny.

Nagle 19-letni Jordańczyk upadł w ringu i stracił przytomność. Ku zaniepokojeniu obserwatorów, nie wiadomo, czy zawodnik padł na deski po ciosie przeciwnika. Walka natychmiast została zakończona, a Al Swaisacie natychmiast pojawiły się służby medyczne.

Młodego pięściarza przetransportowano do szpitala. Niestety konieczna okazała się operacja mózgu. Jak przekazał Radiu Kielce prezes Polskiego Związku Bokserskiego, w grę wchodził raczej dawny uraz.

- Z informacji przekazanych przez lekarza wynika, że miał krwiaka. Konieczna była operacja, która natychmiast została przeprowadzona. Kontuzja nie była jednak najprawdopodobniej efektem walki z Estończykiem Antonem Vinogradovem. – przyznał Grzegorz Nowaczek.

Jego stan jest ciężki, ale stabilny

Z doniesień napływających ze szpitala w Czarnowie wynika, że Rashed Al Swaisat przebywa na oddziale intensywnej terapii. Jego stan określa się jako ciężki, ale na szczęście stabilny.

Młodzieżowe mistrzostwa świata w boksie rozpoczęły się 13 kwietnia i potrwają do 24 kwietnia. Jej gospodarzem jest kielecka Hala Legionów.

W zawodach bierze udział ponad 600 zawodników i zawodniczek z 67 krajów na świecie. Polska po raz pierwszy w historii organizuje wydarzenie boksu olimpijskiego tej rangi.

Źródła: Radio Kielce, sport.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Tagi: Boks
Powiązane