Boks-MME w Kielcach Żródło: gov.pl

MMŚ w boksie: 19-letni pięściarz przeszedł operację mózgu po walce

17 Kwiecień 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Boks jest jedną z tych dyscyplin sportu, gdzie istnieje duże ryzyko uszczerbku na zdrowiu. Niestety przekonał się o tym 19-letni pięściarz, który brał udział w mistrzostwach świata, których gospodarzem są Kielce. Młody zawodnik upadł nieprzytomny na deski w trakcie swojego pojedynku. Teraz Jordańczyk toczy inną walkę, tę o swoje życie.

  • W Kielcach odbywają się mistrzostwa świata w boksie
  • Podczas swojej walki 19-letni Rashed Al Swaisat upadł na deski nieprzytomny
  • Młody zawodnik został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł operacją mózgu i walczy o życie

W Kielcach odbywają się młodzieżowe mistrzostwa świata w boksie. Niestety dla jednego z zawodników udział w tej imprezie miał tragiczny finał. Zaledwie 19-letni pięściarz z Jordanii został zabrany do szpitala.

Rashed Al Swaisat jest zawodnikiem pochodzącym z Jordanii. W trakcie swojej walki z Estończykiem Antonem Winogradowem, Jordańczyk upadł na deski i stracił przytomność. Co gorsza, nie wiadomo, czy stało się to po uderzeniu przeciwnika. Niemiej, sportowiec przeszedł już operację mózgu i znajduje się na oddziale intensywnej terapii.

Boks: 19-letni pięściarz przeszedł operację mózgu i walczy o życie

Rashed Al Swaisat z Jordanii mierzył się z Antonem Winogradowem pochodzącym z Estonii. Obaj zawodnicy walczyli w kategorii do 81 kilogramów. W pojedynku po dwóch rundach na punkty prowadził ten drugi, ale trzecim starciu rozegrały się dramatyczne sceny.

Nagle 19-letni Jordańczyk upadł w ringu i stracił przytomność. Ku zaniepokojeniu obserwatorów, nie wiadomo, czy zawodnik padł na deski po ciosie przeciwnika. Walka natychmiast została zakończona, a Al Swaisacie natychmiast pojawiły się służby medyczne.

Grzegorz Krychowiak rozważa transfer do topowej ligiGrzegorz Krychowiak rozważa transfer do topowej ligiCzytaj dalej

Młodego pięściarza przetransportowano do szpitala. Niestety konieczna okazała się operacja mózgu. Jak przekazał Radiu Kielce prezes Polskiego Związku Bokserskiego, w grę wchodził raczej dawny uraz.

- Z informacji przekazanych przez lekarza wynika, że miał krwiaka. Konieczna była operacja, która natychmiast została przeprowadzona. Kontuzja nie była jednak najprawdopodobniej efektem walki z Estończykiem Antonem Vinogradovem. – przyznał Grzegorz Nowaczek.

Jego stan jest ciężki, ale stabilny

Z doniesień napływających ze szpitala w Czarnowie wynika, że Rashed Al Swaisat przebywa na oddziale intensywnej terapii. Jego stan określa się jako ciężki, ale na szczęście stabilny.

Młodzieżowe mistrzostwa świata w boksie rozpoczęły się 13 kwietnia i potrwają do 24 kwietnia. Jej gospodarzem jest kielecka Hala Legionów.

W zawodach bierze udział ponad 600 zawodników i zawodniczek z 67 krajów na świecie. Polska po raz pierwszy w historii organizuje wydarzenie boksu olimpijskiego tej rangi.

Źródła: Radio Kielce, sport.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł