Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Nagi kibic przerwał mecz Granady z Manchesterem United

• Kibic wbiegł na murawę i dopiero po chwili został złapany przez policję

Liga Europy w czwartek rozgrywała pierwsze mecze ćwierćfinałowe. Spotkanie Granady z Manchesterem United rozpoczęło się od niecodziennej sytuacji. W pierwszych minutach sędzia musiał przerwać grę przez nieproszonego gościa.

W 6. minucie spotkania na murawie pojawił się nagi mężczyzna. Kibic ominął ochronę, wbiegł na boisko, zrobił fikołka, przejechał klatką piersiową po placu gry i dopiero wtedy wpadł w ręce czterech policjantów.

Liga Europy: nagi kibic wbiegł na boisko

Spotkania Ligi Europy z racji pandemii koronawirusa wszystkie mecze odbywają się bez udziału publiczności. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób nagi mężczyzna znalazł się na stadionie.

- Imponujące, że udało mu się ominąć ochronę. Domyślam się, że na stadionie nie ma zbyt wielu innych nagich mężczyzn - przekazał na żywo dziennikarz SkySports, który relacjonował to spotkanie.

Okazuje się, że służby dobrze wiedzą, kim jest nieproszony gość. To hiszpański biznesmen Olmo Garcia, który jest znany z podobnych "wyczynów". W przeszłości nago spacerował po Granadzie, a do tego bez ubrań wspiął się na miejscową katedrę.

Teraz biznesmenowi grożą sankcje, w tym zakaz stadionowy. Na razie nie wiadomo czy i ewentualnie w jakim stopniu złamał obostrzenia sanitarne obowiązujące w Hiszpanii w związku z pandemią koronawirusa.

Manchester United wygrał z Granadą

Po interwencji policji mecz został wznowiony. Niecodzienna sytuacja nie wpłynęła na koncentrację Manchesteru United. Jeszcze przed przerwą Czerwone Diabły wyszły na prowadzenie za sprawą trafienia Marcusa Rashforda.

Zespół Ole Gunnara Solskjæra chciał w Hiszpanii osiągnąć jak najlepszy wynik, po to, aby spokojnie rozegrać spotkanie rewanżowe. Wynik udało się podwyższyć w samej końcówce spotkania. Rzut karny na gola zamienił Bruno Fernandes.

W pozostałych ćwierćfinałowych meczach Ligi Europy także nie brakowało niespodzianek, ale tylko pod względem sportowym. Arsenal zremisował 1:1 ze Slavią Praga, Villareal wygrał 1:0 z Dinamem Zagrzeb, a AS Roma pokonała 2:1 Ajax Amsterdam.

Rewanżowe spotkania ćwierćfinałów Ligi Europy odbędą się w przyszły czwartek.