Swiatsportu.pl
EN 01493289 0847

OLI SCARFF/AFP/East News

Dramat Nathana Ake. Zdobył gola w Lidze Mistrzów, a kilka minut później zmarł jego ojciec

17 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Liga Mistrzów jest wyjątkowa dla każdego piłkarza. W środę przekonał się o tym gracz Manchesteru City Natkan Ake, który w meczu z RB Lipsk strzelił swojego pierwszego gola w tych rozgrywkach i razem z kolegami świętował ten radosny moment. Niestety po spotkaniu otrzymał fatalną wiadomość. Gdy przebywał na boisku, zmarł jego ojciec.

• Piłkarz Manchesteru City Nathan Ake w środę przeżył rodzinną tragedię

• Zaledwie kilka minut po tym, jak Holender zdobył swojego pierwszego gola w Lidze Mistrzów, zmarł jego ojciec

• Piłkarz zadedykował gola zdobytego w meczu z RB Lipsk swojemu zmarłemu tacie

Liga Mistrzów znalazła się w cieniu smutnej historii Nathana Ake, piłkarza Manchesteru City. 26-latek w środę w meczu z RB Lipsk zaliczył premierowe trafienie w tych rozgrywkach, jednak jego radość nie trwała długo. W trakcie meczu zmarł jego ojciec.

EN 01389827 0616

Gwiazdor Bayernu przeszedł pilną operację serca. "Ciągle brakowało mu tchu"

CZYTAJ DALEJ

Liga Mistrzów. Ojciec Nathana Ake zmarł tuż po tym, jak piłkarz zdobył gola

Liga Mistrzów w środowy wieczór zakończyła pierwszą serię spotkań fazy grupowej. Jednym z najciekawszych spotkań była zdecydowanie potyczka Manchesteru City z RB Lipsk. Obejrzeliśmy aż dziewięć goli i fantastyczną grę obu zespołów.

Mecz zakończył się zwycięstwem “The Citizens” 6:3. Jednego z goli dla drużyny Pepa Guardioli zdobył Nathan Ake. Dla holenderskiego obrońcy był to pierwszy gol w Lidze Mistrzów.

Niestety 26-latek nie mógł długo cieszyć się z tej pamiętnej chwili. Okazało się, że kilka minut po golu Ake, zmarł w szpitalu jego ciężko chory ojciec. Piłkarz poinformował o rodzinnej tragedii za pomocą mediów społecznościowych. Gola strzelonego w środę zadedykował swojemu tacie.

- Ostatnie tygodnie były najtrudniejsze w moim życiu. Mój tata był bardzo chory i nie istniała możliwość dalszego leczenia. Miałem szczęście, że moja narzeczona, rodzina i przyjaciele bardzo mnie wspierali - rozpoczął wpis Ake.

- W środę strzeliłem pierwszego gola w Lidze Mistrzów. Zaledwie kilka minut później tata odszedł. Byli przy nim moja mamą i brat. Może tak miało być. Oglądanie moich meczów zawsze sprawiało, że był dumny i szczęśliwy. Wiem, że zawsze jesteś ze mną. Na zawsze będziesz w moim sercu. To dla ciebie, tato - zakończył piłkarz Manchesteru City.

Nathan Ake - nowa gwiazda Manchesteru City

Nathan Ake rozpoczynał karierę w drużynach młodzieżowych ADO Den Haag. Następnie przeniósł się do Feyenoordu Rotterdam. Tam wypatrzyli go skauci Chelsea i sprowadzili w 2011 roku do Londynu.

W klubie ze Stamford Bridge Ake nie zdołał się przebić. W ciągu pięciu lat rozegrał tylko pięć meczów w pierwszej drużynie. Był wypożyczany do Reading, Watfordu i Bournemouth. Do tego ostatniego klubu przeniósł się w 2017 roku i poczynił znaczny progres. W lecie 2020 roku trafił za około 45 milionów euro do Manchesteru City.

To oni przez lata swoimi występami zachwycali Polskich kibiców. Zobaczmy, czy ich pamiętasz.

Pytanie 1 z 7

Przez lata był miał na swoim koncie najwięcej występów jako kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski, a wynik ten dopiero niedawno pobił Robert Lewandowski. Oczywiście był to:

• Robert Lewandowski poza składem Bayernu Monachium? Trener zapowiada zmiany, dotkną Polaka?