Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Szykuje się wielki powrót pomocnika do reprezentacji Polski. "Dostanę szansę"
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:48

Szykuje się wielki powrót pomocnika do reprezentacji Polski. "Dostanę szansę"

Jacek Góralski w reprezentacji Polski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jacek Góralski w lutym tego roku doznał kontuzji więzadeł krzyżowych przednich w kolanie. Dlatego pomocnika ominęło Euro 2020 oraz ostatnie mecze reprezentacji Polski. Zawodnik już niebawem wróci do gry i jak przyznał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Paulo Sousa zapewnił go, że dostanie swoją szansę.

  • Jacek Góralski znów trenuje i niedługo powinien wrócić do gry

  • Zawodnik przyznał, że otrzymał od Paulo Sousy zapewnienie, iż dostanie swoją szansę

  • "Trener zachował się bardzo w porządku" - powiedział pomocnik na łamach "PS"

11 lutego 2021 roku był dniem sądu dla Jacka Góralskiego. Wtedy piłkarz dowiedział się, że kontuzja, której doznał w meczu towarzyskim swojego Kajratu Ałmaty jest bardzo poważna. U pomocnika reprezentacji Polski stwierdzono zerwanie więzadeł przednich w kolanie. Ta diagnoza oznaczała długą przerwę od gry i przede wszystkim brak udziału w Euro 2020.

Od tego momentu 28-latek przegapił aż 21 spotkań ligowych oraz 12 meczów kadry. Jego powrót na szczęście zbliża się już wielkimi krokami, o czym bydgoszczanin opowiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". Góralski dodał również, że powinniśmy spodziewać się również jego rychłego powrotu do zespołu narodowego.

Jacek Góralski ma wrócić do gry za dwa tygodnie

Pomocnik Kajratu Ałmaty w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" oznajmił, że w tym tygodniu trenował już ze swoją drużyną, a za około 14 dni powinien być gotowy na kilkunastominutowy występ.

- Trenuję od dwóch tygodni. Zacząłem od rozgrzewek, potem doszły treningi indywidualne, a w tym tygodniu już trenuję z drużyną. Póki co nieco ostrożnie, ale myślę, że po niedzieli zacznę ćwiczyć na maksa. Wrócę do gry za jakieś dwa tygodnie, na początek wejdę na 15-20 minut - oznajmił 17-krotny reprezentant Polski.

Jacek Góralski powiedział nawet, że już czuje się gotowy do gry, ale nie zamiesza przyspieszać swojego powrotu, a na dodatek wszyscy go stopują. On sam zapewne zdaje sobie sprawę, jak kończą się przedwczesne powroty, czego doświadczyli już choćby Arkadiusz Milik i Krystian Bielik.

Paulo Sousa zapewnił go o szansie w reprezentacji Polski

Jacek Góralski skomplementował Paulo Sousę za to, że ten zaprosił go na zgrupowanie w Opalenicy przed Euro 2020, mimo kontuzji. Pomocnik spędził kilka dni w ośrodku z kolegami i obserwował przygotowania. Portugalczyk przekazał także piłkarzowi, że ciągle ma go na swoim radarze i na pewno weźmie gracza Kajratu Ałmaty pod uwagę przy powołaniach.

- Trener zachował się bardzo w porządku. Powiedział, że zna mnie, oglądał mecze z moim udziałem i żebym się nie martwił. Moim celem jest powrót do reprezentacji, bo dostanę swoją szansę - mówił na łamach "Przeglądu Sportowego" były piłkarz Jagiellonii Białystok.

Czy selekcjoner zdecyduje się sięgnąć po Góralskiego już w październiku? Trudno powiedzieć. Reprezentację Polski czekają dwa mecze eliminacji mistrzostw świata 2022 w Katarze, kolejno z San Marino i Albanią. Być może na powrót do kadry 28-latka będzie jeszcze trochę za wcześnie, skoro ponownie na boisku mamy go zobaczyć na początku przyszłego miesiąca. Bardziej realną perspektywą wydają się listopadowe spotkania z Andorą i Węgrami.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane