Swiatsportu.pl
nie żyje zawodnik

pexels/rahul

Nie żyje 20-letni piłkarz z Hiszpanii Luis Ojeda Suarez

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Nie żyje 20-letni hiszpański zawodnik Luis Ojeda Suarez. Tragiczne wiadomości przekazał były klub zawodnika UD Las Palmas. Policja nie podała, co było przyczyną śmierci młodego piłkarza. Zespół już upamiętnił swojego byłego gracza minutą ciszy i czarnymi

  • Nie żyje były zawodnik UD Las Palmas

  • Klub poinformował o śmierci zawodnika za pomocą mediów społecznościowych

  • Na razie nie wiadomo co było przyczyną śmierci 20-latka

Nie żyje 20-letni hiszpański piłkarz Luis Ojeda Suarez. W przeszłości występował w młodzieżowych drużynach UD Las Palmas. To właśnie klub z zaplecza La Liga przekazał smutne wiadomości.

- UD Las Palmas z wielkim smutkiem przyjął wiadomość o śmierci piłkarza naszej młodzieżówki Luisa Ojedy Suareza - poinformował hiszpański klub za pośrednictwem strony internetowej.

Nie żyje 20-letni piłkarz

Zespół z wysp Kanaryjskich uczcił pamięć swojego byłego zawodnika minutą ciszy i czarnymi opaskami na ramionach piłkarzy już podczas niedzielnego meczu ligowego z Espanyolem Barcelona. Decyzją hiszpańskiej federacji w podobny sposób upamiętniono Suareza we wszystkich meczach na zapleczu La Liga.

- Królewski Hiszpański Związek Piłki Nożnej chce złożyć najgłębsze kondolencje rodzinie i przyjaciołom Luisa Ojedy, byłego młodzieżowego piłkarza Las Palmas - przekazała federacja w komunikacie.

Suarez trafił do Las Palmas w 2017 roku z CD Vecinklubf. Grał na pozycji środkowego obrońcy i występował w kanaryjskim zespole przez dwa sezony. W 2019 roku odszedł z zespołu.

Od tamtego czasu pozostawał bez klubu. Hiszpańskie media informują, że w związku z brakiem ofert, zdecydował się porzucić piłkę nożną i rozpoczął pracę w branży hotelarskiej. Zajmował się także modą.

Zagadkowa śmierć młodego piłkarza

Na razie nie wiadomo co było przyczyną śmierci młodego zawodnika. Media w Hiszpanii informują jedynie o "nagłej śmierci". Partnerka Suareza w mediach społecznościowych przekazała, że piłkarz zmarł w piątek 23 kwietnia.

W zespole z wysp Kanaryjskich Suarez miał okazję się występować z obecnym pomocnikiem FC Barcelony Pedrim. W Las Palmas młody Hiszpan spotkał się także z obecnym snajperem Legii Warszawa Tomasem Pekhartem.

- Składamy najgłębsze kondolencje jego rodzinie, przyjaciołom i całej piłkarskiej społeczności UD Las Palmas. Niech spoczywa w pokoju - przezkazało Las Palmas w mediach społecznościowych.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Piłka nożna

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

Czytaj więcej >
Raheem Sterling w barwach reprezentacji Anglii

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Czytaj więcej >
Mecz reprezentacji Węgier z Francją na Euro 2020

Piłka nożna

Węgry sensacyjnie zremisowały z Francją

Czytaj więcej >
Leo Messi w barwach FC Barcelony

Piłka nożna

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Klub może być nie stać na utrzymanie piłkarza

Czytaj więcej >
Michał Pazdan

Piłka nożna

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

Czytaj więcej >
Kibice reprezentacji Węgier

Piłka nożna

UEFA ukarała Węgry za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro 2020

Czytaj więcej >