Swiatsportu.pl
Zmarł świeczka

webandi/pixabay.com

Nie żyje Alessandro Talotti. Włoski lekkoatleta zmarł na raka żołądka

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Zmarł Alessandro Talotti. Były włoski lekkoatleta specjalizował się w skoku wzwyż. Był dwukrotnym mistrzem swojego kraju. Włoch odszedł zaledwie w wieku 40 lat, a z tego świata przedwcześnie zabrała go tragiczna choroba. Ta historia tym bardziej chwyta za serce, że chwilę wcześniej Talotii poślubił swoją wieloletnią partnerkę i osierocił rocznego synka.

  • Nie żyje Alessandro Talotti

  • Były włoski lekkoatleta zmarł na raka żołądka

  • Dwukrotny mistrz swojego kraju zostawił żonę oraz rocznego synka Elio

Świat lekkoatletyki obiegła zasmucająca informacja. Zmarł były włoski skoczek wzwyż – Alessandro Talotii. Dwukrotny olimpijczyk odszedł zdecydowanie przedwcześnie, bowiem w wieku zaledwie 40 lat.

O jego śmierci, do której doszło 16 maja, poinformował włoski dziennik „La Gazzetta dello Sport”. Historia Talottiego jest wyjątkowo wzruszająca, gdyż lekkoatleta niedawno, wiedząc, że być może jego koniec jest bliski, wziął ślub ze swoją wieloletnią partnerką Silvią Stibilj, a para ledwie rok temu świętowała narodziny swojego synka.

Był dwukrotnym mistrzem Włoch i uczestnikiem igrzysk olimpijskich

Alessandro Talotti, który zmarł dwa dni temu, nie miał oszałamiających sukcesów, ale z pewnością nie można powiedzieć, że był anonimową postacią. Podczas krajowych i międzynarodowych imprez udało mu się osiągnąć wyniki, o których większość może tylko pomarzyć.

Włoch był dwukrotnym uczestnikiem igrzysk olimpijskich. Po raz pierwszy na olimpiadzie pokazał się w Atenach w 2004, zajmując rekordowe dla siebie 12. miejsce. Cztery lata później w Pekinie nie udało mu się już zakwalifikować od finału.

Talotti zajął również wysoką 4. lokatę na mistrzostwach Europy w 2002 roku, które były rozgrywane w Monachium. Jego życiowym rekordem na stadionie była wysokość 2,30 m, a na hali 2,32 m.

Lekkoatleta przez lata był jednym z najlepszych przedstawicieli skoku wzwyż na Półwyspie Apenińskim, czego dowodem są dwa mistrzostwa kraju zawodnika urodzonego w Udine z 2000 oraz 2004 roku.

Zmarł Alessandro Talotti. Cierpiał na raka żołądka

Alessandro Talotti kilka lat temu zakończył sportową karierę i zajął się polityką. Były sportowiec kandydował do rady miasta Udine z listy burmistrza Vincenzo Martinesa i był wielkim fanem miejscowego Udinese Calcio.

Niestety włoski dziennik „La Gazzetta dello Sport” poinformował, że 16 maja Talotti zmarł. Były reprezentant tego kraju w skoku wzwyż, zmagał się z rakiem żołądka, który niestety okazał się dla niego śmiertelną chorobą.

Historia 40-latka jest bardzo wzruszająca. Niedługo przed śmiercią były mistrz Włoch poślubił swoją wieloletnią partnerkę Silvię Stibilj, niegdyś znakomitą wrotkarkę. Oboje rok temu cieszyli się z narodzin synka Elio. To wszystko wydarzyło się, mimo wiedzy Talottiego i jego najbliższych o jego problemach ze zdrowiem.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

WIELKA WARSZAWSKA – WYŚCIGOWE ŚWIĘTO STOLICY

Inne sporty

WIELKA WARSZAWSKA – WYŚCIGOWE ŚWIĘTO STOLICY

Czytaj więcej >
Kanał Sportowy

Inne sporty

Kanał Sportowy został zawieszony w serwisie YouTube

Czytaj więcej >
Juri Sedych nie żyje

Inne sporty

Nie żyje Jurij Siedych, rekordzista świata w rzucie młotem

Czytaj więcej >
Robert Kubica Aston Martin Sebastian Vettel

Inne sporty

Kubica może zostać w F1! Polak może zastąpić Vettela

Czytaj więcej >
Nie żyje Fabio Taborre

Inne sporty

Nie żyje Fabio Taborre, były włoski kolarz

Czytaj więcej >

Inne sporty

Lewis Hamilton cieszy się, że żyje po strasznym wypadku w GP Wloch

Czytaj więcej >