Swiatsportu.pl
Nie żyje działacz

pexels/rahul

Nie żyje Andrzej Syska. Organizator Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów po Ziemi Łódzkiej miał 67 lat

11 Marca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Nie żyje jedna z najbardziej znanych postaci polskiego kolarstwa. Media w Polsce obiegła informacja, że w poniedziałek zmarł Andrzej Syska organizator wielu wyścigów, w których swoje kariery zaczynały wielkie gwiazdy kolarstwa. Był wielkim sympatykiem spo

  • Nie żyje Andrzej Syska wielki społecznik i organizator wielu wyścigów kolarskich

  • Na organizowanych przez niego wyścigach karierę rozpoczynał m.in. Michał Kwiatkowski

  • Syska zmarł w poniedziałek, miał 67 lat

Nie żyje jeden z największych sympatyków i działaczy kolarstwa w Polsce. Media poinformowały, że w poniedziałek zmarł Andrzej Syska. Na razie nie wiadomo co było przyczyną jego śmierci. Miał 66 lat.

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 8 marca zmarł Andrzej Syska, wielki sympatyk kolarstwa, dyrektor i organizator wyścigów - przekazał Polski Związek Kolarski na swojej stronie internetowej.

Nie żyje Andrzej Syska

Syska przez lata był znany jako organizator wyścigów dla juniorów. To właśnie dzięki jego staraniom powołano do życia Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów po Ziemi Łódzkiej, który okazał się bramą do kariery dla wielu zawodników.

Jednym z najbardziej znanych triumfatorów tego wyścigu jest Michał Kwiatkowski, który zwyciężył w 2007 roku. Zaledwie 7 lat później Polak zostanie mistrzem świata, a później także wygra Tour de Polgne i jeden z etapów Tour de France.

Syska przez wiele lat był dyrektorem Wyścigu Kolarskiego Juniorów po Ziemi Łódzkiej. Do tego przez lata zasiadał na fotelu prezesa Stowarzyszenia "Akcja dla Kolarstwa". Jego pasją było nie tylko kolarstwo, ale cały sport.

Pasjonował się historią regionalnego sportu w szczególności Łasku, z którego pochodził oraz okolic. Dzięki jego staraniom na nowo powołano do życia Pogoń Łask Kolumna, która grała nawet na poziomie IV Ligi.

Kibice żegnają pasjonata sportu

Zapoczątkował rozgrywany do dziś Memoriał Czesława Mirosa, z którym się przyjaźnił i wspólnie działał na rzecz lokalnego sportu. Do tego przez wiele lat pracował przy organizacji różnych imprez sportowych dla dzieci i młodzieży.

Swoje zaangażowanie w sport realizował także na poziomie samorządowym. Przez lata pełnił funkcję przewodniczącego rady sportu powiatu łaskiego. Lokalne media podkreślają, że zawsze był uśmiechnięty i serdeczny.

Wiadomość o śmierci Syska wywołała poruszenie wśród kibiców. "Ogromna strata. Będziemy pamiętać", "Żegnaj Andrzeju" - pisali poruszeni fani, nie tylko kolarstwa, ale całego sportu.

- Składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie zmarłego - napisał Polski Związek Kolarski w krótkim pożegnaniu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Mecz eliminacji MŚ w piłce nożnej Hiszpania - Kosowo zostanie odwołany?

  • Mało znana prawda o siostrze Piotra Żyły. Mogła zrobić karierę w sporcie

  • Krzysztof Piątek mógł być piłkarzem Tottenhamu. Polak opowiedział o niedoszłym transferze

Łukasz KowalskiAutor

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

WIELKA WARSZAWSKA – WYŚCIGOWE ŚWIĘTO STOLICY

Inne sporty

WIELKA WARSZAWSKA – WYŚCIGOWE ŚWIĘTO STOLICY

Czytaj więcej >
Kanał Sportowy

Inne sporty

Kanał Sportowy został zawieszony w serwisie YouTube

Czytaj więcej >
Juri Sedych nie żyje

Inne sporty

Nie żyje Jurij Siedych, rekordzista świata w rzucie młotem

Czytaj więcej >
Robert Kubica Aston Martin Sebastian Vettel

Inne sporty

Kubica może zostać w F1! Polak może zastąpić Vettela

Czytaj więcej >
Nie żyje Fabio Taborre

Inne sporty

Nie żyje Fabio Taborre, były włoski kolarz

Czytaj więcej >

Inne sporty

Lewis Hamilton cieszy się, że żyje po strasznym wypadku w GP Wloch

Czytaj więcej >