Swiatsportu.pl > Inne sporty > Nie żyje 15-letnia zawodniczka motocrossu. Tragiczny finał sobotniego treningu
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:31

Nie żyje 15-letnia zawodniczka motocrossu. Tragiczny finał sobotniego treningu

Nie żyje zawodniczka
pexels/rahul
  • Nie żyje 15-letnia zawodniczka motocrossu z Gdyni

  • Młoda zawodniczka miała wypadek podczas treningu na torze w Lipnie (woj. Kujawsko-Pomorskie)

  • To kolejny tragiczny wypadek na tym obiekcie w ostatnich latach

Nie żyje 15-letnia zawodniczka motocrossu. Do tragedii doszło podczas sobotniego treningu na torze w Lipnie. Policja została poinformowana o wypadku na kilka minut przed godziną 15.

- Zawodniczka została, jak wynika z informacji, które do tej pory zostały ustalone, wyrzucona na muldzie podczas rajdu - przekazała podkomisarz Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy cytowana przez "Gazetę Pomorską".

Nie żyje 15-letnia zawodniczka 

Młoda zawodniczka jechała motorem KTM. Zgodnie z relacją lokalnych mediów, 15-latka straciła panowanie nad maszyną i spadła z motoru. Na miejscu szybko pojawiły się służby medyczne, ale nie udało się jej reanimować.

15-latka najprawdopodobniej wybiła się w powietrze i nie zdołała wylądować. Portal wloclawek.naszemiasto.pl informuje, że nikt dokładnie nie widział momentu upadku młodej zawodniczki.

Teraz okoliczności wypadku bada policja pod kierownictwem prokuratury. Postępowanie jest prowadzone w kierunku "nieumyślnego spowodowania wypadku". 15-latka pochodziła z Gdyni, a do Lipna przyjechała z ojcem specjalnie na trening.

Kolejny tragiczny wypadek na torze w Lipnie

To kolejny tragiczny wypadek na torze w Lipnie. W sierpniu 2019 roku również podczas treningu zginęła młoda zawodniczka. Także miała 15 lat. Wtedy świadkowie relacjonowali, że młoda zawodniczka kilkukrotnie przekoziołkowała z motocyklem.

- To było straszne - mówiła wtedy jedna z mieszkanek Lipna cytowana przez "Gazetę Pomorską". - Aż serce pękało, gdy reanimowali tę dziewczynę. Wszyscy wstrzymali oddech - dodała.

Wtedy również służby medyczne zareagowały błyskawicznie. Na miejscu znalazł się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował zawodniczkę do Szpitala Lipno.

Niestety w szpitalu 15-latka zmarła. Pochodziła z Lublina.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane