Swiatsportu.pl > Sporty walki > Nie żyje legenda sztuk walki Barry Orton. Gwiazdor przed laty przeżył koszmar, miał 62 lata
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:33

Nie żyje legenda sztuk walki Barry Orton. Gwiazdor przed laty przeżył koszmar, miał 62 lata

Nie żyje
pixabay.com/kyasarin
  • W wieku 62 lat zmarł nagle Barry Orton, legendarny zawodnik wrestlingu

  • Orton był jedną z największych gwiazd lat 70. i 80.

  • Sportowiec zasłynął ze szczerego wyznania, że padł ofiarą molestowania seksualnego ze strony innego gwiazdora zapasów Terry’ego Gavina

  • Na razie nie ujawniono przyczyny śmierci uwielbianego sportowca

Nie żyje Barry Orton, były wrestler, osobowość telewizyjna i wujek jednego z najbardziej popularnych zawodników WWE Randy’ego Ortona. Zmarły nagle legendarny sportowiec miał tylko 62 lata. Stany Zjednoczone do dziś pamiętają jego występy, a także koszmar, który przeżywał u szczytu sławy.

Nie żyje Barry Orton, legenda amerykańskiego wrestlingu

Niezwykle smutne wiadomości dotarły do nas w niedzielne popołudnie. Światowe media potwierdzają informację o nagłej śmierci ikony wrestlingu Barry’ego Ortona. Były gwiazdor uwielbianej na całym świecie sztuki walki zmarł w wieku zaledwie 62 lat.

Barry Orton swoją karierę w niezwykle efektownej dyscyplinie sportu na profesjonalnym poziomie zaczynał w 1976 roku. Zadebiutował między linami już w wieku 16 lat. Jego kariera trwała przez kolejnych piętnaście lat i przyniosła mu wielkie sukcesy, a także wielką popularność.

Ostatni pojedynek w karierze stoczył w marcu 1991 roku pod szyldem federacji WWF. Kibice mogą pamiętać go z licznych pseudonimów, których w trakcie kariery miał kilka. Barry O, Superstar Barry O, czy zamaskowany Zodiac. Niestety kariera Barry’ego Ortona miała również mroczne oblicze,

Już u schyłku profesjonalnej kariery zdecydował się otwarcie wyznać, z czym zmagał się “za kulisami”. Opinię publiczną zszokował swoim wyznaniem na temat molestowania seksualnego, którego padł ofiarą. Osobą, która dopuściła się tego strasznego czynu, była inna gwiazda WWF Terry Garvin.

Traumatyczne przeżycie zmarłego gwiazdora wrestlingu

Orton oskarżył Garvina o molestowanie seksualne, ktorego ten miał się dopuścić, gdy Barry miał tylko 19 lat. Sytuacja miała podobno miejsce w 1978 roku. Garvin miał wielokrotnie proponować młodszemu koledze seks oralny. 

Orton zdecydował się opowiedzieć o traumatycznych przeżyciach, gdy Garvin został oskarżony o szereg innych przewinień. Terry Garvin miał także podobno szkodzić karierze Ortona we wrestlingu za to, że ten odrzucił jego propozycje współżycia. 

Barry Orton z uwagi na swoje stanowisko naraził się także federacji WWF, która przez lata była związana z Garvinem. Głośno było o konflikcie pomiędzy Ortonem, a ówczesnym właścicielem WWF, a obecnie WWE Vincem McMahonem, który starał się bronić dobrego imienia organizacji.

Barry Orton zmarł w wieku 62 lat 19 marca 2021 roku w swoim domu w Kansas City w stanie Missouri. Osierocił cztery córki. Przyczyna jego nagłej śmierci nie jest na razie podana do wiadomości publicznej.

[EMBED-112]

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane