Swiatsportu.pl
Nie żyje Kubanka

twitter.com/@InderCuba

Nie żyje Alegna Osorio Mayari. Młoda zawodniczka została trafiona młotem w głowę

30 Lipca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Nie żyje jedna z największych olimpijskich nadziei medalowych Kuby 19-letnia Alegna Osorio Mayari. Młoda młociarka podczas jednego z kwietniowych treningów została trafiona młotem w głowę i od tamtego czasu była wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. O jej śmierci poinformowała kubańska federacja lekkoatletyczna.

  • Nie żyje Alegna Osorio Mayari, 19-letnia młociarka z Kuby

  • Zawodniczka od kwietnia przebywała w śpiączce farmakologicznej po tym, jak została trafiona młotem w głowę

  • Młoda lekkoatletka wyrastała na jedną z najlepszych na świecie w swojej konkurencji

Nie żyje 19-letnia kubańska młociarka Alegna Osorio Mayari. Informacje o śmierci młodej zawodniczki przekazała kubańska federacja lekkoatletyczna. Zgodnie z tymi informacjami Mayari miała odejść we wtorek 27 lipca.

- Kubańska lekkoatletyka jest w żałobie. Po wypadku podczas treningu i ciężkiej walce o życie zmarła zawodniczka Alegna Osorio - przekazał dyrektor sportowy kubańskiej reprezentacji Reynaldo Varona Martínez we wpisie na Facebooku.

Projekt bez tytułu - 2021-07-30T084225.607

Wygrana naszych siatkarzy z Japonią. Polacy w ćwierćfinale

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje Alegna Osorio Mayari

Tragedia młociarki rozpoczęła się w kwietniu tego rok. Podczas jednego z treningów w kraju Mayari została trafiona młotem w głowę. Świadkowie zdarzenia relacjonowali, że młot wyrzuciła osoba, która wcześniej nie miała do czynienia z rzucaniem młotem.

Rzut pechowo pofrunął w stronę młodej Kubanki i uderzył ją w głowę. Na miejscu od razu zjawiły się służby medyczne. Jeszcze na miejscu została jej udzielona pierwsza pomoc, a następnie przetransportowano ją do szpitala.

Tam lekarze natychmiast wprowadzili ją w stan śpiączki farmakologicznej i rozpoczęli walkę o jej życie. Od tamtego czasu Mayari przebywała pod opieką medyków, aż do swojej śmierci we wtorek.

19-latka była wielką nadzieją kubańskiego sportu

Zawodniczka w ostatnich latach wyrastała na jedną z najlepszych w swojej konkurencji na świecie. W 2018 roku sięgnęła po brąz na igrzyskach młodzieżowych w Buenos Aires. Rok później również była trzecia na mistrzostwach panamerykańskich do lat 20.

Do tego jej rekord życiowy młotem 5 kg wynosił 63,90 m. Z kolei mniejszym młotem, ważącym 3 kg rzuciła 69,30 m. Kondolencje w mediach społecznościowych złożyła jej rywalka z rzutni Gwen Berry, mistrzyni panamerykańska z 2019 roku.

- To bardzo smutne. Przesyłam wyrazy współczucia dla rodziny - napisała Amerykanka. - Składamy kondolencje rodzicom, rodzinie i przyjaciołom - dodało kubańskie Ministerstwo Sportu.

Kubańska redakcja "Noticias Cuba" określiła 19-latkę jako jedną z największych nadziei lekkoatletycznych i olimpijskich kraju.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Polak nie został dopuszczony do startu na igrzyskach. Dramatyczny wpis zawodnika, "chce mi się krzyczeć"

  • Zapłonął autokar z polskimi olimpijczykami w Tokio

  • Zaskakujący transfer Mateusz Borka. Dziennikarz za kilka dni zadebiutuje w nowej stacji, kolejna gwiazda dołącza do nowego gracza