Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Mateusz Borek w Viaplay
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:42

Mateusz Borek w Viaplay

Projekt bez tytułu - 2021-07-29T114024.383
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Mateusz Borek oficjalnie poinformował, że dołącza do platformy Viaplay, która w sierpniu ma wystartować w Polsce. Dziennikarz ma komentować mecze Bundesligi, które od przyszłego sezonu będą pokazywane właśnie na portalu streamingowym. To kolejny transfer dokonany przez skandynawską firmę.

  • Mateusz Borek oficjalnie dołączy do platformy Viaplay

  • Dziennikarz o swoim medialnym transferze poinformował za pomocą mediów społecznościowych

  • Borek na platformie będzie komentował mecze Bundesligi, a także prowadził studia meczowe

Mateusz Borek bohaterem głośnego medialnego transferu. Dziennikarz w czwartek za pomocą mediów społecznościowych poinformował, że w najbliższym czasie dołączy do obsady platformy Viaplay.

Viaplay, platforma streamingowa należąca do skandynawskiej grupy NENT, od kilku tygodni przeprowadza transferową ofensywę. Redakcją kieruje Paweł Wilkowicz, a w ostatnich dniach do ekipy dołączyli Rafał Wolski (ostatnio TVP Sport, wcześniej Canal +), jego były redakcyjny kolega z Canal+ Piotr Domagała, a także Tomasz Urban (Eleven Sports) czy Michał Zachodny (Łączy nas Piłka).

Mateusz Borek w Viaplay

Teraz do tego grona dołącza Borek, który przez ponad 20 lat był związany z telewizją Polsat, a przez ostatni rok był współpracownikiem TVP Sport. Do tego jest jednym ze współtwórców Kanału Sportowego.

- Ona jest jak Runaway Bride. Cały czas ucieka przede mną, a ja ją gonię. Dopadłem ją już w kilku miejscach. Teraz z Bundesligą będziemy szli pod rękę przez sezon w Viaplay - napisał Borek na Twitterze, pod zamieszczonym filmikiem.

- Nowe projekty to zawsze gigantyczna energia, świeże spojrzenie. Dlatego ofertę współpracy od Viaplay przyjąłem z wielkim entuzjazmem. Na tym etapie mojej przygody zawodowej chcę już robić tylko rzeczy, które sprawiają mi frajdę. A Bundesligę kocham od lat. Do zobaczenia 13 sierpnia - powiedział Borek na nagraniu.

Tym samym Borek potwierdził, że w nowej platformie streamingowej będzie komentował mecze Bundesligi, a do tego ma prowadzić studia przedmeczowe. Niewykluczone, że usłyszymy go także przy okazji transmisji innych rozgrywek.

Viaplay niedługo rusza w Polsce

Kilkanaście dni temu informacje na temat transferu Borka do Viaplay przekazał Roman Kołtoń podczas rozmowy z dziennikarzem, ale Borek stanowczo zaprzeczył tym doniesieniom i zakończył rozmowę.

Jesienią ubiegłego roku gruchnęła informacja, że Viaplay wykupiło prawa do transmisji Bundesligi na terenie Polski. Później nowy gracz na polskim rynku zaczął stopniowo poszerzać swoją ofertę.

Od nowego sezonu platforma będzie transmitowała mecze Ligi Europy i debiutującej Ligi Konferencji Europy. Do tego dochodzą mecze eliminacji mistrzostw świata 2022 strefy Afrykańskiej. Od sezonu 2022/2023 Viaplay będzie pokazywało także rozgrywki Premier League.

Oficjalnie platforma w Polsce ma ruszyć 3 sierpnia. Miesięczny dostęp ma kosztować 34 zł miesięcznie, ale właściciele zapowiedzieli, że przy okazji premiery będzie promocja cenowa. Viaplay jednocześnie poinformowało o porozumieniu, co do włączenia platformy w usługach kablowych sieci Vectra i UPC Polska.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane