Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Dzięki zwycięstwu Kanady nad Iranem, polscy siatkarze mają szansę na wygranie grupy
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:42

Dzięki zwycięstwu Kanady nad Iranem, polscy siatkarze mają szansę na wygranie grupy

Wilfredo Leon na igrzyskach olimpijskich w Tokio
Ding Ting/Xinhua News/East News

Reprezentacja Polski w siatkówce już za kilkadziesiąt minut rozpocznie swoje spotkanie z Wenezuelą. "Biało-Czerwoni" mimo porażki w swoim pierwszym meczu na igrzyskach olimpijskich, wciąż mają szansę na wygranie grupy. Wszystko dzięki spektakularnemu zwycięstwu Kanady nad Iranem, z którym nasi mistrzowie świata przegrali.

  • Iran niespodziewanie przegrał z Kanadą aż 0:3

  • To znakomita wiadomość dla polskich siatkarzy, którzy zachowali szansę na zwycięstwo w grupie

  • Aby nie być zależnymi od wyników innych meczów, Polacy powinni kolejne starcia wygrać 3:0

Reprezentacja Polski w siatkówce już dziś rozegra swoje trzecie spotkanie na igrzyskach olimpijskich. Nasi mistrzowie świata nie rozpoczęli turnieju najlepiej, bo od porażki z Iranem. W kolejnym starciu udało się już pewnie pokonać Włochów.

Dziś przed podopiecznymi Vitala Heynena otworzyła się szansa na końcowe zwycięstwo w grupie. Wszystko dzięki Kanadyjczykom, którzy niespodziewanie rozbili Iran aż 3:0. "Biało-Czerwoni" muszę spełnić jeden warunek, aby niezależnie od wyników pozostałych spotkań zająć pierwsze miejsce tabeli na koniec rywalizacji.

Rywale w Tokio zagrali dla nas. Kanada rozbiła Iran

Reprezentacja Polski w siatkówce przegrała mecz z Iranem 2:3. Wydawało się zatem, że Irańczycy będą na tych igrzyskach olimpijskich bardzo mocni. Okazuje się, iż to był być może tylko słabszy dzień naszych mistrzów świata.

Dziś Iran zagrał z Kanadą i bez wątpienia było dużym faworytem tej potyczki. Ostatecznie Irańczycy zawiedli, bowiem polegli z zawodnikami z Kraju Klonowego Liścia aż 0:3. Dla Kanadyjczyków był to mecz ostatniej szansy.

Wszystko dlatego, że w swoim pierwszym spotkaniu siatkarze zza Oceanu przegrali 2:3 z Włochami, mimo że prowadzili już 2:0. W trakcie drugiego występu w Tokio dostali srogą lekcję od gospodarzy zawodów, czyli Japończyków, którzy wygrali 3:0.

Na dzisiejszy mecz Kanadyjczycy wyszli zatem podwójnie zmotywowani, a ich wygrana otworzyła Polakom szansę na zwycięstwo w grupie.

Reprezentacja Polski w siatkówce ma losy zwycięstwa w grupie w swoich rękach

Ten wynik sprawił, że nasi siatkarze mogą wygrać zmagania grupowe bez oglądania się na innych. Konieczny jest do spełnienia jednak jeden warunek. Polacy muszą wygrać swoje kolejne spotkania 3:0 i wówczas będą pewni pierwszego miejsca.

Dziś "Biało-Czerwoni" zagrają z Wenezuelą, w piątek z Japonią, a w niedzielę z Kanadą i to zapewne będzie decydujące starcie. Oczywiście podopieczni Vitala Heynena mogą także wygrać grupę także w przypadku, kiedy nie uda im się wygrać wszystkich setów, ale wówczas będą oni zależni od wyników innych spotkań.

Dzisiejszy mecz z Wenezuelą rozpocznie się o godzinie 9:25. O szczegółach transmisji pisaliśmy dla Was tutaj.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane