Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Nie żyje były bramkarz FC Barcelony Francesc Arnau
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:37

Nie żyje były bramkarz FC Barcelony Francesc Arnau

candle-monart3
pixabay.com/monart3

Nie żyje były bramkarz FC Barcelony i Malagi Francesc Arnau. Kibice, którzy śledzili poczynania “Dumy Katalonii” na przełomie wieków, doskonale pamiętają Hiszpańskiego golkipera. Niestety Arnau zmarł nagle w wieku zaledwie 46 lat. Informację o jego śmierci podał Real Oviedo, klub, w którym pełnił funkcję dyrektora sportowego.

  • Bardzo smutne wiadomości podał hiszpański klub Real Oviedo

  • W wieku 46-lat zmarł dyrektor sportowy klubu i były bramkarz m.in. FC Barcelony Francesc Arnau

  • Arnau jest wychowankiem “Dumy Katalonii” i sięgnął z nią m.in. po mistrzostwo kraju

Nie żyje Francesc Arnau, były bramkarz FC Barcelony i Malaga FC. Mężczyzna zmarł nagle w wieku 46 lat. Ostatnio pracował na stanowisku dyrektora sportowego Realu Oviedo.

Nie żyje Francesc Arnau, były bramkarz FC Barcelony

Niezwykle smutne wiadomości dotarły do nas w sobotę. Drugoligowy hiszpański klub Real Oviedo poinformował o śmierci swojego dyrektora sportowego. W wieku 46 lat zmarł Francesc Arnau, były bramkarz FC Barcelony.

- Zmarł nasz dyrektor sportowy Francesc Arnau Grabalosa. Jesteśmy pogrążeni w głębokim żalu i smutku. Myślami jednoczymy się z rodziną, która przeżywa trudne chwile. Spoczywaj w pokoju - czytamy w oświadczeniu wydanym przez klub.

Arnau to postać doskonale znana w hiszpańskim futbolu. Swoją karierę zaczynał w szkółce FC Barcelony. Jako wychowanek klubu przez kilka sezonów występował w drugiej drużynie “Dumy Katalonii”. W 1996 roku doczekał się debiutu w pierwszej drużynie w starciu z Atletico Madryt.

Francesc Arnau na początku był trzecim bramkarzem w drużynie, jednak z biegiem czasu jego pozycja stała się mocniejsza. Hiszpan pojawiał się na boisku coraz częściej. W sezonie 1999/2000 bronił na przemian z Ruudem Hespem.

Arnau zaliczył 16 występów, a FC Barcelona została wicemistrzem Hiszpanii. Rok wcześniej kataloński klub sięgnął po mistrzostwo kraju, ale Arnau rozegrał tylko jedno spotkanie. Niemniej ma na swoim koncie ten cenny tytuł.

Bramkarz pożegnał się z “Barcą” po sezonie 2000/2001. Rozegrał wówczas tylko 6 spotkań i przegrywał rywalizację z Jose Reiną i Richardem Dutruelem. Arnau przeniósł się do Malaga FC.

Były bramkarz zmarł nagle w wieku 46 lat

W klubie tym występował przez kolejne dziesięć lat. Koszulkę Malagi zakładał ponad 130 razy. W 2011 roku zdecydował się zakończyć karierę, ale nie rozstał się z futbolem. 

W 2015 roku powrócił do Malagi. Tym razem w roli dyrektora sportowego. Na stanowisku tym pracował do połowy sezonu 2017/2018. Od grudnia 2019 roku pracował natomiast jako dyrektor sportowy Realu Oviedo.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną nagłej śmierci byłego bramkarza Barcelony. Portal WP SportoweFakty podaje, że w trakcie najbliższego meczu SD Eibar z FC Barceloną piłkarze oddadzą hołd zmarłemu 46-latkowi. 

- Głęboko ubolewamy z powodu śmierci Francesca Arnau, który dołączył do klubu w młodym wieku i stał się bramkarzem pierwszej drużyny w latach 1998-2001. Ostatnio pełnił funkcje dyrektora sportowego Realu Oviedo. Spoczywaj w pokoju - napisano w mediach społecznościowych FC Barcelony.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane