Swiatsportu.pl
Nie żyje Eszter Jeles

Facebook / Magyar Lovargylet

Nie żyje Eszter Jeles. 21-letnia uczestniczka MŚ zmarła po 13 dniach walki o życie

21 Września 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Nie żyje zaledwie 21-letnia Eszter Jeles. Młoda reprezentantka Węgier na początku tego miesiąca brała udział w amatorskich mistrzostwach światach w Stambule, gdzie spadła z konia. Niestety, po niespełna dwóch tygodniach walki o życie, zawodniczka zmarła 18 września.

Stambuł był organizatorem tegorocznych amatorskich mistrzostw świata w wyścigach konnych. Podczas rywalizacji 5 września doszło do jak się później tragicznego w skutkach zdarzenia. Eszter Jeles podczas swojego występu spadła z konia. Reprezentantka Węgier trafiła do szpitala, gdzie rozpoczęła się walka o jej życie.

Michał Kubiak

Polscy siatkarze bronią Michała Kubiaka i zarzucają TVP "gó***burzę"

CZYTAJ DALEJ

Koń przewrócił się, a Eszter Jeles doznała poważnych obrażeń

Zawody odbywały się na torze Veliefendi w Stambule. W trakcie startu koń dosiadany przez Trace Menuer upadł, co doprowadziło do upadku Eszter Jeles. 

Reprezentantka Węgier w wyniku zdarzenia doznała urazów głowy i została przetransportowana do szpitala. Tam dzień później przeszła operację. Początkowo serwis horseracingplanet.com informował, że jej stan pozostaje stabilny.

W wydarzeniu uczestniczyła rodzina 21-latki. Jej mama udzieliła poruszającego wywiadu, w którym wyznała, iż jej córka mówiła, że kiedyś może zginąć w trakcie zawodów.

- Bardzo trudno opisać emocje, jakich doświadczamy. Eszter specjalnie wybrała Turcję do kontynuowania kariery. Wiele lat temu napisała, że jeśli pewnego dnia umrze z powodu pasji, ludzie nie mają się smucić - powiedziała Andrea Jeles.

To oni przez lata swoimi występami zachwycali Polskich kibiców. Zobaczmy, czy ich pamiętasz.

Pytanie 1 z 7

Przez lata był miał na swoim koncie najwięcej występów jako kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski, a wynik ten dopiero niedawno pobił Robert Lewandowski. Oczywiście był to:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Przepiękny gest Michała Kubiaka. Kapitan spełnił marzenie małego chłopca, młody kibic nie potrafił opanować łez

  • Dramat reprezentanta Polski. Usłyszał najgorszą diagnozę, to dla niego koniec sezonu

  • Zapłakany Vital Heynen pożegnał się z Polską kadrą. Ogromne wzruszenie Belga, "czas na kogoś innego"