Swiatsportu.pl > Inne sporty > Nie żyje Eszter Jeles. 21-letnia uczestniczka MŚ zmarła po 13 dniach walki o życie
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 15.06.2022 02:02

Nie żyje Eszter Jeles. 21-letnia uczestniczka MŚ zmarła po 13 dniach walki o życie

Nie żyje Eszter Jeles
Facebook / Magyar Lovargylet

Nie żyje zaledwie 21-letnia Eszter Jeles. Młoda reprezentantka Węgier na początku tego miesiąca brała udział w amatorskich mistrzostwach światach w Stambule, gdzie spadła z konia. Niestety, po niespełna dwóch tygodniach walki o życie, zawodniczka zmarła 18 września.

Stambuł był organizatorem tegorocznych amatorskich mistrzostw świata w wyścigach konnych. Podczas rywalizacji 5 września doszło do jak się później tragicznego w skutkach zdarzenia. Eszter Jeles podczas swojego występu spadła z konia. Reprezentantka Węgier trafiła do szpitala, gdzie rozpoczęła się walka o jej życie.

Koń przewrócił się, a Eszter Jeles doznała poważnych obrażeń

Zawody odbywały się na torze Veliefendi w Stambule. W trakcie startu koń dosiadany przez Trace Menuer upadł, co doprowadziło do upadku Eszter Jeles. 

Reprezentantka Węgier w wyniku zdarzenia doznała urazów głowy i została przetransportowana do szpitala. Tam dzień później przeszła operację. Początkowo serwis horseracingplanet.com informował, że jej stan pozostaje stabilny.

Nie żyje reprezentantka Węgier w wyścigach konnych

Eszter Jeles 13 dni walczyła o życie w szpitalu, ale zawodniczka tę walkę przegrała. Węgierskie media poinformowały, że ich reprezentantka zmarła. W niedzielę 19 września, dzień po śmierci Eszter, na torze w Stambule, gdzie doszło do wypadku, odbyła się ceremonia upamiętniająca młodą zawodniczkę.

W wydarzeniu uczestniczyła rodzina 21-latki. Jej mama udzieliła poruszającego wywiadu, w którym wyznała, iż jej córka mówiła, że kiedyś może zginąć w trakcie zawodów.

- Bardzo trudno opisać emocje, jakich doświadczamy. Eszter specjalnie wybrała Turcję do kontynuowania kariery. Wiele lat temu napisała, że jeśli pewnego dnia umrze z powodu pasji, ludzie nie mają się smucić - powiedziała Andrea Jeles.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Tagi: nie żyje
Powiązane