Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski Dawid Kownacki

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dramat Dawida Kownackiego. Polak zerwał więzadła

20 Września 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Reprezentacja Polski w najbliższym czasie będzie musiała radzić sobie bez Dawida Kownackiego. Napastnik Fortuny Düsseldorf zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie i przed nim teraz niezbędna operacja, a później żmudna rehabilitacja. 24-latek w tym sezonie raczej nie pojawi się już na boisku.

Reprezentacja Polski w październiku rozegra kolejne dwa mecze eliminacji mistrzostw świata. Biało-Czerwonych czekają mecze rewanżowe z San Marino i Albanią. Udziału w niech na pewno nie weźmie Dawid Kownacki, który otrzymał powołanie na wrześniowe zgrupowanie.

EN 01493835 0050

Vital Heynen przerwał milczenie. Pożegnał się z polskimi kibicami

CZYTAJ DALEJ

Reprezentacja Polski: dramat Kownackiego

Ostatecznie wtedy 24-letni napastnik nie zagrał w żadnym z trzech meczów z powodu kontuzji. Teraz napastnika czeka kolejna, tym razem zdecydowanie dłuższa przerwa w grze spowodowana urazem.

Kownackiego zabrakło w kadrze Fortuny na sobotni mecz 2. Bundesligi przeciwko Jahn Regensburg (1:1). W poniedziałek niemiecki klub wyjaślił, że przyczyną absencji reprezentanta Polski był poważny uraz kolana.

- Kownacki urazu doznał na ostatnim treningu przed domowym meczem z Jahn Regensburg - przekazała Fortuna. Niemiecki klub jest już po badaniach, które wykazały zerwanie więzadła krzyżowego prawego kolana.

Koniec sezonu dla Kownackiego

Jednocześnie klub poinformował, że zawodnika czeka teraz niezbędna operacja, po której czeka go żmudna rehabilitacja. Zerwane więzadła oznaczają, że to jest prawdopodobnie koniec tego sezonu dla Kownackiego.

To nie pierwszy raz, kiedy 24-latek zmaga się z podobnymi problemami. W lutym ubiegłego roku przez uszkodzone więzadła stracił kilka miesięcy. W ostatnich latach coraz częstsze kontuzje zahamowały jego rozwój.

Obecny uraz jest już jego dziewiątym, odkąd trafił do Fortuny zimą 2019 roku. W tym czasie Polak leczył urazy kolana, kontuzje mięśniowe, wstrząśnienie mózgu, a także zmagał się z zakażeniem koronawirusa.

Polak na razie nie może uznać swojego pobytu w Niemczech za udany. Kownacki spadł z Fortuną do 2. Bundesligi, a do tego nie może znaleźć regularności. W sumie rozegrał w barwach "Flingeraner" 65. spotkań, w których strzelił 12 bramek i zanotował 4 asysty.

To oni przez lata swoimi występami zachwycali Polskich kibiców. Zobaczmy, czy ich pamiętasz.

Pytanie 1 z 7

Przez lata był miał na swoim koncie najwięcej występów jako kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski, a wynik ten dopiero niedawno pobił Robert Lewandowski. Oczywiście był to:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Przepiękny gest Michała Kubiaka. Kapitan spełnił marzenie małego chłopca, młody kibic nie potrafił opanować łez

  • Fenomenalny mecz Polaków. Biało-Czerwoni z brązowym medalem, Serbowie rozbici w trzech setach

  • Polacy z brązowym medalem mistrzostw Europy. Wielki mecz Biało-Czerwonych w Amp Futbolu, Rosja pokonana