Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Dramat Dawida Kownackiego. Polak zerwał więzadła
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:49

Dramat Dawida Kownackiego. Polak zerwał więzadła

Projekt bez tytułu - 2021-09-20T152949.738
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski w najbliższym czasie będzie musiała radzić sobie bez Dawida Kownackiego. Napastnik Fortuny Düsseldorf zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie i przed nim teraz niezbędna operacja, a później żmudna rehabilitacja. 24-latek w tym sezonie raczej nie pojawi się już na boisku.

Reprezentacja Polski w październiku rozegra kolejne dwa mecze eliminacji mistrzostw świata. Biało-Czerwonych czekają mecze rewanżowe z San Marino i Albanią. Udziału w niech na pewno nie weźmie Dawid Kownacki, który otrzymał powołanie na wrześniowe zgrupowanie.

Reprezentacja Polski: dramat Kownackiego

Ostatecznie wtedy 24-letni napastnik nie zagrał w żadnym z trzech meczów z powodu kontuzji. Teraz napastnika czeka kolejna, tym razem zdecydowanie dłuższa przerwa w grze spowodowana urazem.

Kownackiego zabrakło w kadrze Fortuny na sobotni mecz 2. Bundesligi przeciwko Jahn Regensburg (1:1). W poniedziałek niemiecki klub wyjaślił, że przyczyną absencji reprezentanta Polski był poważny uraz kolana.

- Kownacki urazu doznał na ostatnim treningu przed domowym meczem z Jahn Regensburg - przekazała Fortuna. Niemiecki klub jest już po badaniach, które wykazały zerwanie więzadła krzyżowego prawego kolana.

Koniec sezonu dla Kownackiego

Jednocześnie klub poinformował, że zawodnika czeka teraz niezbędna operacja, po której czeka go żmudna rehabilitacja. Zerwane więzadła oznaczają, że to jest prawdopodobnie koniec tego sezonu dla Kownackiego.

To nie pierwszy raz, kiedy 24-latek zmaga się z podobnymi problemami. W lutym ubiegłego roku przez uszkodzone więzadła stracił kilka miesięcy. W ostatnich latach coraz częstsze kontuzje zahamowały jego rozwój.

Obecny uraz jest już jego dziewiątym, odkąd trafił do Fortuny zimą 2019 roku. W tym czasie Polak leczył urazy kolana, kontuzje mięśniowe, wstrząśnienie mózgu, a także zmagał się z zakażeniem koronawirusa.

Polak na razie nie może uznać swojego pobytu w Niemczech za udany. Kownacki spadł z Fortuną do 2. Bundesligi, a do tego nie może znaleźć regularności. W sumie rozegrał w barwach "Flingeraner" 65. spotkań, w których strzelił 12 bramek i zanotował 4 asysty.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane