Swiatsportu.pl > Dawid Kownacki

Dawid Kownacki

Dawid Kownacki - polski piłkarz wystepujący na pozycji napastnika lub skrzydłowego. Reprezentant Polski i były gracz Lecha Poznań i Samdporii Genua. Zawodnik Fortuny Dusseldorf.

Projekt bez tytułu - 2021-09-20T152949.738
19.03.2022 07:49 Dramat Dawida Kownackiego. Polak zerwał więzadła

Reprezentacja Polski w najbliższym czasie będzie musiała radzić sobie bez Dawida Kownackiego. Napastnik Fortuny Düsseldorf zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie i przed nim teraz niezbędna operacja, a później żmudna rehabilitacja. 24-latek w tym sezonie raczej nie pojawi się już na boisku.Reprezentacja Polski w październiku rozegra kolejne dwa mecze eliminacji mistrzostw świata. Biało-Czerwonych czekają mecze rewanżowe z San Marino i Albanią. Udziału w niech na pewno nie weźmie Dawid Kownacki, który otrzymał powołanie na wrześniowe zgrupowanie.

Dawid Kownacki reprezentacja Polski
19.03.2022 07:45 Włoski klub chce Dawida Kownackiego. Polak ma kosztować ok. 7 milionów euro

Dawid Kownacki może zmienić barwy klubowe i powrócić do Serie A. Polak nie sprawdził się w Fortunie Duesseldorf, ale te nie oznacza, że nie ma na niego chętnych. Włoskie Empoli jest zainteresowane sprowadzeniem napastnika do siebie. Według "Przeglądu Sportowego" jego agent poleciał już na Półwysep Apeniński, aby negocjować transfer, który ma opiewać na kwotę ok. 7 mln euro. Dawid Kownacki może wrócić do Serie APonoć rozpoczęły się już rozmowy na temat jego transferu do Empoli Polak ma kosztować włoski zespół ok. 7 milionów euro Dawid Kownacki znalazł się w kadrze na Euro 2020, ale nie zagrał w ich trakcie nawet minuty. Jego ostatnie występy dla Fortuny Duesseldorf były jednak całkiem niezłe, choć piłkarz i tak nie spełnił nadziei, jakie wiązano z jego przyjściem do niemieckiego klubu. Dlatego drużyna występująca na poziomie 2. Bundesligi nie robiłaby problemów, aby oddać swojego zawodnika, zwłaszcza za takie pieniądze, jakie oferuje Empoli. Ponoć beniaminek Serie A jest gotowy wydać na "Kownasia" ok. 7 milionów euro.

Projekt bez tytułu - 2021-08-24T142850.690
19.03.2022 07:45 Dawid Kownacki może wrócić do Serie A. Agent poleciał na rozmowy

Dawid Kownacki po dwóch latach przerwy może wrócić do Serie A. Media informują, że agent napastnika reprezentacji Polski poleciał już na półwysep Apeniński negocjować kontrakt z Empoli. Beniaminek Serie A szuka nowego napastnika i jest skłonny wydać ok. 7 milionów euro za Polaka.Dawid Kownacki blisko przenosin do EmpoliBeniaminek Serie A pilnie poszukuje nowego napastnika, którym ma zostać reprezentant PolskiEmpoli jest skłonne zapłacić za 24-latka ok. 7 milionów euroDawid Kownacki od ponad dwóch lat jest zawodnikiem Fortuny Düsseldorf. Polak trafił do niemieckiego klubu zimą 2019 roku na zasadzie wypożyczenia z włoskiej Sampdorii Genua. Ostatecznie zimą 2020 roku trafił do klubu za 6,75 miliona euro i stał się najdrożej sprowadzonym zawodnikiem w historii niemieckiego zespołu.Za naszą zachodnią granicą wychowanek Lecha Poznań nie radził sobie najlepiej. W pierwszym sezonie Fortuna spadła z Bundesligi, a w kolejnym z powodu problemów ze zdrowiem opuścił początek sezonu.

Reprezentacja Polski
19.03.2022 07:38 Dawid Kownacki nie zagra z Islandią, ale jego stan uległ znacznej poprawie

Reprezentacja Polski cały czas przygotowuje się w Opalenicy do udziału w Euro 2020. Jak przy okazji każdego zgrupowania przed wielkim turniejem piłkarze walczą z kontuzjami. Do tego grona należy m.in. Dawid Kownacki, który choruje na rwę kulszową. Jego stan uległ znacznej poprawie, ale napastnik nie wystąpi w spotkaniu z Islandią. Nie najlepiej wygląda za to sytuacja Arkadiusza Milika. W szeregach reprezentacji Polski kilku piłkarzy jest kontuzjowanych Do tego grona należą Dawid Kownacki i Arkadiusz Milik O ile wiadomości na temat stanu zdrowia tego pierwszego są dobre, o tyle drugi może mówić o sporym pechuEuro 2020 rozpocznie się już dokładnie za pięć dni, a reprezentacja Polski wciąż boryka się z problemami. Kilku piłkarzy nadal walczy z kontuzjami i niewykluczone, iż Paulo Sousa będzie musiał sięgnąć po któregoś z zawodników znajdujących się na liście rezerwowej. Niestety niewiele zmieniło się w sytuacji Arkadiusza Milika, który wciąż nie trenuje z drużyną. Za to wczoraj gruchnęła wiadomość o problemach zdrowotnych Dawida Kownackiego i doniesienia na temat jego stanu są dużo bardziej optymistyczne, niż w przypadku napastnika Olympique'u Marsylia.