Swiatsportu.pl
Michał Kubiak Polska Serbia Kibic

JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News, screen transmisja Polsat Sport

Przepiękny gest Michała Kubiaka. Doprowadził do łez młodego kibica

19 Września 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Michał Kubiak był jednym z bohaterów reprezentacji Polski w meczu z Serbią (3:1) o brązowy medal mistrzostw Europy. Po meczu kapitan polskiej kadry sprawił wielką niespodziankę jednemu z młodych kibiców Biało-Czerwonych. Swoim gestem Kubak doprowadził także do łez obecnego w studiu Polsatu Andrzeja Wronę. 

Michał Kubiak w niedzielę po raz kolejny pokazał, że jest sercem siatkarskiej reprezentacji Polski. Nasz przyjmujący od początku do końca był jednym z liderów kadry, do tego swoimi ekspresyjnymi reakcjami nakręcał kibiców zebranych na trybunach.

Projekt bez tytułu - 2021-09-19T200109.064

Heynen pożegnał się z Polakami. "Czas na kogoś innego"

CZYTAJ DALEJ

Michał Kubiak doprowadził młodego kibica do łez

Podopieczni Vitala Heynena od początku byli niezwykle nakręceni i całkowicie dominowali na boisku. Polacy gładko wygrali dwa pierwsze sety, a pokaz siły urządzili szczególnie w drugiej partii, w której rozbili ustępujących mistrzów Europy do 16.

Dopiero w trzecim secie Serbowie byli w stanie powalczyć z Biało-Czerwonymi. Nasi siatkarze na własne życzenie doprowadzili do nerwowej końcówki, ale pewnie wytrzymali wojnę nerwów i wygrali 25:22. Punkt na wagę brązowego medalu mistrzostw Europy zdobył właśnie Kubiak.

Po meczu nasi reprezentanci celebrowali zdobycie medalu razem z kibicami. Podczas fety kapitan polskiej kadry zaskoczył jednego z młodych fanów, który przyjechał na mecz Polaków. Kubiak swoim gestem doprowadził młodego chłopca do łez.

Wspaniały gest Kubiaka

Młody kibic zaraz po zajściu relacjonował całą sytuację w rozmowie z dziennikarzami Polsatu Sport. Chłopiec poprosił kapitana reprezentacji o wspólne zdjęcie, a ten nie tylko przychylił się do tej prośby, ale także wręczył mu niezwykły prezent.

- Poprosiłem Michała o zdjęcie, a gdy zrobił to zdjęcie, to oddał mi swoją koszulkę, w której grał. Nie mogę uwierzyć - mówił głęboko wzruszony młody chłopiec, który zapowiedział, że trykot znajdzie swoje honorowe miejsce.

Gest Kubiaka poruszył także obecnego w studiu Polsatu Sport byłego reprezentanta Polski Andrzeja Wronę. Polski środkowy zaznaczył, że swoim zachowaniem nasz kapitan być może w tym młodym chłopcu zaszczepił miłość do siatkówki i ten za kilka lat być może będzie stanowił o sile naszej kadry.

- Taki gest dla tego dzieciaka znaczy wszystko i ludzie są szaleńczo zakochani w tej reprezentacji. Być może Michał takim gestem sprawił, że to dziecko pójdzie w siatkówkę jeśli jeszcze tego nie zrobiło i być może będziemy oglądać przyszłego reprezentanta Polski - powiedział wzruszony Wrona.

To oni przez lata swoimi występami zachwycali Polskich kibiców. Zobaczmy, czy ich pamiętasz.

Pytanie 1 z 7

Przez lata był miał na swoim koncie najwięcej występów jako kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski, a wynik ten dopiero niedawno pobił Robert Lewandowski. Oczywiście był to:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Bartosz Kurek mocno o sędziach po meczu ze Słowenią. "Dużo by można było dzisiaj opowiadać"

  • Vital Heynen zabrał głos po porażce ze Słowenią. Wskazał przyczyny porażki, "to przestało funkcjonować"

  • Znamy rywali Polaków w meczu o brąz. Znakomite widowisko w drugim półfinale, Włosi nie dali szans Serbom