Swiatsportu.pl
Gniewomir Herbst nie żyje

facebook.com/MalopolskiKlubSportowyKOYAMA

Nie żyje Gniewomir Herbst - 19-letni mistrz Polski

24 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Nie żyje Gniewomir Herbst młody polski zawodnik karate i kick-boxingu. Tragiczne informacje potwierdził klub zawodnika Małopolski Klub Sportowy "KOYAMA". 19-latek był jednym z najbardziej utalentowanych zawodników w kraju. Na swoim koncie miał tytuły mistrza Polski, a także medale młodzieżowych mistrzostw Polski.

  • Nie żyje utalentowany polski karateka Gniewomir Herbst

  • O śmierci reprezentanta Polski poinformował jego klub MKS KOYAMA

  • 19-latek miał na swoim koncie medale mistrzostw Polski i mistrzostw Europy

Nie żyje Gniewomir Herbst, utalentowany polski zawodnik karate i kick-boxingu. Zawodnik zmarł nagle w niedzielę 22 sierpnia, o czym poinformował klub zawodnika MKS "KOYAMA". Miał 19 lat.

Projekt bez tytułu - 2021-08-24T090653.480

Media: Wojciech Szczęsny miał wypadek

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje Gniewomir Herbst

Młody zawodnik należał do klubu od 2009 roku i był jego członkiem aż do śmierci. - Miał jeszcze mnóstwo planów i sukcesów przed sobą. Wspaniały zawodnik, kolega i przyjaciel - napisał klub w pożegnaniu.

Herbst był jednym z najbardziej utalentowanych młodych polskich zawodników. Aż czterokrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski Oyama Karate, a do tego dołożył triumf w Pucharze Europy Oyama IKF oraz WBK.

- Finalista Mistrzostw Europy Kyokushinkai Tezuka Group oraz 4-krotnie Pucharu Polski OYAMA PFK, medalista niezliczonych zawodów regionalnych - wyliczał klub jego dotychczasowe osiągnięcia.

Największym sukcesem w jego karierze było zdobycie dwóch tytułów mistrza Polski w kick-boxingu. Do tego na swoim koncie miał tytuł wicemistrza Europy w tej samej dyscyplinie. Na co dzień trenował w Krakowie.

Nieznana przyczyna śmierci 19-letniego zawdonika

Na razie nie wiadomo co było przyczyną śmierci Herbsta. Jeszcze niedawno na swoim koncie na Instagramie zamieścił nagranie ze ścianki wspinaczkowej. Widać na nim, że 19-latek czuje się bardzo dobrze i jest w doskonałej formie.

Młodego zawodnika w emocjonalnym wpisie pożegnał także "Battle of Warrios". - Młody, utalentowany zawodnik. Świetny i pozytywny chłopak. Składamy wyrazy współczucia rodzinie, trenerom, przyjaciołom i kolegom klubowym. Gniewko spoczywaj w spokoju - napisano.

- Zawsze skromny, pokorny i uśmiechnięty. Takim pozostaniesz w naszych sercach i w naszej pamięci, Gniewo - zakończył swój wpis MKS "KOYAMA".

Co wiesz o zwycięskim występie Polski na ME w siatkówce kobiet z 2003 roku?

Pytanie 1 z 5

Jak nazywano mistrzowską drużynę siatkarek prowadzoną przez Andrzeja Niemczyka?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Kamil Grosicki zarobi w Pogoni Szczecin fortunę. Agent piłkarza wszystko ujawnił, niewiarygodna umowa 

  • Karygodny mecz Wojciecha Szczęsnego. Polak jest winien utraty dwóch bramek, odebrał wygraną Juve (WIDEO)

  • Piłkarze klubu Arkadiusza Milika zaatakowani przez kibiców w trakcie meczu. Jest trzech rannych (WIDEO)