Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Niesamowita bramka w Pucharze Ligi Angielskiej. “Jak on to uderzył?”
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:58

Niesamowita bramka w Pucharze Ligi Angielskiej. “Jak on to uderzył?”

tt eleven
screen - twitter.com/ELEVEN SPORTS POLSKA

FC Liverpool zmierzył się w środę z Preston North End w meczu 1/7 finału Pucharu Ligi Angielskiej. Podopieczni Juergena Kloppa wygrali pewnie 2:0 i awansowali do dalszej fazy rozgrywek. Ozdobą meczu było przepiękne trafienie Divocka Origiego.

• FC Liverpool w środę zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Ligi Angielskiej

• "The Reds" pokonali na wyjeździe Preston North End 2:0

• Ozdobą meczu był kapitalny gol Divocka Origiego. Belg ustalił wynik meczu kapitalnym uderzeniem piętą

FC Liverpool pokonał Preston North End 2:0 i zameldował się w ¼ finału Pucharu Ligi Angileskiej. Zwycięstwo ekipy z Premier League przypieczętował w niesamowicie efektowny sposób Divock Origi. Napastnik zdobył niesamowitą bramkę piętą.

FC Liverpool pokonał Preston. Kapitalny gol Origiego

FC Liverpool przystąpił w środę do meczu ⅛ finału Pucharu Ligi Angielskiej. Podopieczni Juergena Kloppa zmierzyli się na wyjeździe z Preston North End. Niemiecki szkoleniowiec w tym meczu dał odpocząć swoim największym gwiazdom i posłał do boju mocno rezerwowy skład.

Nie było jednak wątpliwości, że to “The Reds” są faworytem w starciu z ekipą z Championship. Gospodarze radzili sobie bardzo dobrze. Ostatecznie nie dali jednak rady sprawić niespodzianki.

Liverpool wygrał 2:0. Wynik otworzył dopiero po przerwie Takumi Minamino. Japończyk wpisał się na listę strzelców w 62. minucie.

Wynik spotkania ustalił natomiast w 84. minucie Divock Origi. Belgijski napastnik zrobił to w absolutnie niesamowity sposób. 26-latek skierował piłkę do bramki kapitalnym uderzeniem piętą!

Origi w zamieszaniu w polu karnym Preston North End znalazł się na piątym metrze od bramki strzeżonej przez Declana Rudda. Zawodnik Liverpoolu miał miejsce i czas, by oddać uderzenie, jednak piłka znajdowała się na niewygodnej dla niego wysokości. Origi bez chwili zastanowienia uderzył ekwilibrystycznie piętą i pokonał golkipera rywali!

W to, co zrobił zawodnik “The Reds” nie mogli uwierzyć komentatorzy stacji Eleven Sports Polska. “Jak on to uderzył?” dziwili się relacjonujący spotkanie dziennikarze. Wideo z niesamowitą bramkę Belga można zobaczyć W TYM MIEJSCU

Manchester City odpadł z rywalizacji

W środę odbyły się jeszcze cztery inne spotkania Pucharu Ligi Angielskiej. Awans do ćwierćfinału oprócz Liverpoolu wywalczyły także Tottenham, Leicester City i Brentford. Z rozgrywkami pożegnał się natomiast Manchester City, który po serii rzutów karnych uległ West Ham United. Łukasz Fabiański tym razem nie zagrał.

Źródło: Twitter